فهرست
برای حضور در هیات رئیسه فیفا؛ کفاشیان تایید صلاحیت شد
برای حضور در هیات رئیسه فیفا؛ کفاشیان تایید صلاحیت شد

برای حضور در هیات رئیسه فیفا؛ کفاشیان تایید صلاحیت شد

آی اسپورت - کنفدراسیون فوتبال آسیا، علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران و نایب رئیس AFC را برای حضور در انتخابات هیأت رئیسه فدراسیون جهانی فوتبال (شورای فیفا) تأیید صلاحیت کرد. انتخابات فدراسیون جهانی فیفا قرار است ۲۷ سپتامبر امسال برگزار شود. این در حالی است که از کنفدراسیون فوتبال آسیا ۸ نامزد مرد و زن برای کسب ۳ کرسی فیفا از قاره آسیا با هم به رقابت خواهند پرداخت.
 
بر همین اساس ۵ نامزد مرد به نام‌های ژانگ ژیان از چین، علی کفاشیان از ایران، مونگ گیو چونگ از کره‌جنوبی، سعود عزیز المهندی از قطر و زین‌الدین نورالدین از سنگاپور ۵ نامزد مرد و مویا دور از استرالیا، مظفر اختر از بنگلادش و هان یون جیونگ از کره‌شمالی ۳ نامزد زن هستند که در انتخابات پیش روی فیفا برای رسیدن به کرسی هیأت اجرایی فیفا که به شورای فیفا تغییر نام داده است، شرکت خواهند کرد.
 
بنابراین علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران و AFC برای رسیدن به کرسی فیفا ۴ رقیب مرد را پیش‌روی خود می‌بیند ضمن اینکه از بین ۳ نامزد زن نیز یک نفر راهی فیفا خواهد شد. البته قبل از انتخابات فیفا، این ۸ نفر در انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا که طی روزهای ۳ و ۴ آبان ماه امسال در شهر گوای هند برگزار می‌شود با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا ۳ نفر نهایی از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور در انتخابات فیفا مشخص شوند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-07-02 11:47:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر