فهرست
نگاه روز: طاهری و افشارزاده؛ مقصرترین‌ها!
نگاه روز: طاهری و افشارزاده؛ مقصرترین‌ها!

نگاه روز: طاهری و افشارزاده؛ مقصرترین‌ها!

آی اسپورت- چند روز بعد از امضای قرارداد شوکه‌کننده مهدی طارمی و رامین رضاییان با تیم سیزدهم لیگ فوتبال ترکیه، حالا سجاد شهباززاده تهران را به مقصد این کشور ترک کرده تا احتمالا با باشگاه آلانیا اسپور قرارداد امضا کند و سومین بازیکن فوتبال ایران باشد که در فصل پیش رو برای یک باشگاه ترک توپ خواهد زد. لحن مصاحبه‌های مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد تصمیم شهباززاده برای جدایی، درست شبیه لحن مصاحبه‌های مدیران پرسپولیسی بعد از جدایی رامین رضاییان است. هم طاهری و هم افشارزاده، بازیکنان تیم‌شان را مقصر جدایی قلمداد می‌کنند و پشتِ جو احساسی علیه این بازیکن‌ها پنهان می‌شوند اما سوال کلیدی اینجاست که چه کسی در درجه اول زیر بار بندهای عجیب و غریب قرارداد این بازیکن‌ها رفته و به همین سادگی راه را برای خروج آن‌ها باز گذاشته است؟ چه کسی به جز مدیران دو باشگاه محبوب پایتخت؟ 
هواداران پرسپولیس تصور می‌کردند تیم‌شان با رامین رضاییان قرارداد دارد و با حفظ این بازیکن و مهدی طارمی تبدیل به یک تیم رویایی خواهد شد اما خیلی زود مشخص شد بندی در قرارداد رضاییان وجود دارد که به سادگی توانایی فسخ قرارداد را به این بازیکن می‌دهد. مدیران باشگاه علاوه بر باز گذاشتن راه خروجی برای بازیکنی که از تیم ته جدولی راه آهن به پرسپولیس آمده بود، درباره تمدید قرارداد با طارمی حقیقت را به هوادارها نگفتند اما خوش‌شانس بودند که همه عصبانیت علاقه‌مندان به تیم قرمز، گریبان دوستاره جداشده تیم را گرفت و هیچکس به سراغ سرزنش این مدیران نرفت. آن‌ها دو هفته قبل به شدت در مقابل درخواست کاوه رضایی برای گنجاندن بند فسخ در قرارداد تازه مقاومت کردند و به همین خاطر مهاجم خوب ذوب آهن را به تیم رقیب باختند اما زیاد طول نکشید تا مشخص شود سال گذشته چنین حساسیت‌هایی وجود نداشته است. شهباززاده نیز به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته استقلال، به لطف بندی که قراردادش قرار گرفته به سادگی می‌تواند تیمش را ترک کند. بدون تردید رفتار این بازیکنان در مواجهه با احساس هوادارها قابل نقد به نظر می‌رسد اما نباید از اشتباه مدیرانی که در زمان امضای قرارداد چنین امتیازهای بزرگی را به بازیکنان می‌دهند نیز به سادگی عبور کرد. فوتبالیست‌های ایرانی با قراردادهای یک ساله،عملا در مالکیت باشگاه نیستند و هر تابستان می‌توانند تیم را به مقصد دلخواه ترک کند. این اوج هنر یک مدیر است که در قراردادهای دو ساله نیز چنین فرصتی به این بازیکنان بدهد! مهره‌هایی که در زمینه درآمدزایی نمی‌توانند حتی هزار تومان به داشته‌های باشگاه اضافه کنند و حالا دیگر به لطف ضعف مدیران فوتبالی، یاد گرفته‌اند که در زمان لژیونرشدن نیز موجبات کمک مالی به باشگاه را فراهم نیاورند و هیچ سودی به تیم‌شان نرسانند. کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-02 12:05:59
نظر دهید

۳ نظر
اسمان
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۰۲
مگه این دو تا تیم بیشترازشش تا بازیکن میتونن بگیرن. ایناقیمت میبرن بالا اینا بازیکنو به قیمت بالا نگیرن بازیکن میخواد کجا بره.
برزو
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۱
حالا سردار ازمون خوبه که یه قراردادی بسته که گروگان باشگاهش باشه؟ نه بتونه فسخ کنه و نه بتونه بره جایی که دوست داره بازی کنه؟
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۲
خفه شید بابا .. چند از مدیر برنامه رضاییان و طارمی گرفتید که کثافت بازی و نامردی اینها رو ماست مالی کنید! دروغگو رضاییانه کهدو ماه گوشیش خاموش بود و میگفت درگیر باابمم! دروغگو اون طارمی بیغیرته که به باشگاه قول داد و اگه نداده بود فرداش حرف مدیران باشگاه رو تکذیب میکرد! تف تو شرف هر دوتاشون!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر