فهرست
ابهام روز: پرسپولیس کوتاه می‌آید یا رضاییان؟
ابهام روز: پرسپولیس کوتاه می‌آید یا رضاییان؟

ابهام روز: پرسپولیس کوتاه می‌آید یا رضاییان؟

آی اسپورت- جنجال برانگیزترین اتفاق فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران  به انتقال دو بازیکن  پرسپولیس به تیم ترکیه‌ای ریزه اسپور مربوط می‌شود. رامین رضاییان و مهدی طارمی هفته‌ گذشته بی سر و صدا راهی ترکیه شدند و  به یک باره خبرهایی مبنی بر مذاکره این دو بازیکن با باشگاه ترکیه‌ای منتشر شد و در نهایت هم این دو بازیکن به ریزه اسپور پیوستند. البته طارمی قراردادی با پرسپولیس نداشت و بدون مشکل به این تیم پیوست و فقط موجب دلخوری هواداران شد اما رضاییان با فسخ یک طرفه قراردادش در سازمان لیگ علاوه بر دلخوری هواداران موجب واکنش باشگاه پرسپولیس هم شد.


تمامی این اتفاقات در شرایطی رخ داد که باشگاه پرسپولیس از ابتدا نسبت به غیبت رضاییان در تمرینات و سفر به ترکیه اعتراض کرده بود، چرا که آنها معتقد هستند رضاییان یک سال دیگر با این تیم قرارداد دارد و طبق قانون باید در تمرینات شرکت کند، اما مدافع راست پرسپولیس که خواستار بازی در لیگ‌های اروپایی شده بود، به بندهایی از قراردادش اشاره کرد و این که پرسپولیسی‌ها  به تعهد خود نسبت به این بازیکن عمل نکردند و در نتیجه‌ به صورت یک طرفه قرارداد باقی‌ مانده خود را در سازمان لیگ فسخ کرد.


پس از این اتفاق مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با حضور در فدراسیون فوتبال مستندات خود را مبنی بر این که آنها به طور کامل حق و حقوق رضاییان را پرداخت کرده‌اند به مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال ارائه کرد و فدراسیون هم با تایید مدارک پرسپولیس انتقال رضاییان به ریزه اسپور را مردود دانست. با این اتفاقات انتقال بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس به ترکیه وارد فاز جدیدی شده است. از سویی پرسپولیسی‌ها بارها رضاییان را تهدید به شکایت در مراجع داخلی و بین‌المللی کرده‌اند و از طرف دیگر رضاییان قرارداد رسمی با باشگاه ترکیه‌ای منعقد کرده.


مدافع سابق پرسپولیس برای بازی در لیگ ترکیه نیازمند صدور ITC از طریق باشگاه سابقش است و در صورتی که پرسپولیسی‌ها در این امر کوتاهی کنند، فیفا از طریق سیستم TMSمجوز بازی رضاییان را صادر خواهد کرد اما پرسپولیسی‌ها هم با استفاده از مستنداتی که در اختیار دارند می‌توانند رضاییان را نقره داغ کنند و با شکایت از او رضاییان را متحمل جریمه یا محرومیت از بازی کنند. در این شرایط مدافع تیم ‌ملی تنها دو راه پیش روی خود دارد. نخست این که بتواند رضایت پرسپولیسی‌ها را جلب کند  تا از او شکایت نکنند یا این که قرارداد خودش را با باشگاه ترکیه‌ای فسخ کند و به پرسپولیس باز گردد!


البته باید به اشتباه پر رنگ سازمان لیگ فوتبال ایران اشاره کرد. جایی که مسئولان نقل و انتقالات این سازمان بدون بررسی مدرارک و اسناد باشگاه پرسپولیس و تنها بر پایه مستنداتی که وکیل رضاییان ارائه کرده بود دای به فسخ قرارداد این بازیکن داد و در ادامه هم مشخص شد که اسناد رضاییان کافی نبوده و سازمان لیگ این مدافع ملی پوش و باشگاه پرسپولیس را با چالش جدیدی مواجه کرده.


شاید اگر فدراسیون فوتبال و در راس آن مهدی تاج هر چه زودتر تکلیف ریاست این سازمان را مشخص می‌کرد، شاهد این قبیل اشتباهات هم نبودیم؛ اشتباهاتی که در کشورهای صاحب فوتبال هیچ گاه اتفاق نمی‌افتد  و در صورت رخ دادن هم با مسببین آن برخورد می‌کنند اما بعضی از اعضای هیات رییسه سازمان لیگ به جای اذعان به اشتباه خود، به دنبال فرافکنی و انحراف اذهان عمومی هستند.
  ۴  
آی اسپورت
2016-07-02 16:45:48
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۴
به عنوان یه پرسپولیسی از این کار پرسپولیس نیوز متاسف شدم. چرا بخش نظرات رو برداشتید؟

واقعا خیلی متاسف شدم که تو سایت خودمون هم نمیتونیم نظر بدیم. این فدراسیون و وزارت ورزش کثیف معلومه فشار اوردن تا ندارید بحث بین ما هوادارا انجام بشه تا تیم ملیتون اسیب نبینه. با این کارا به جایی نمیرسید. ما بیشماریم و تو روزشگاه کار خودمونو میکنیم. حالا با این بازیاتون فقط عصابمون رو بیشتر خورد میکنید. منتظر ما باشید

چاپ کن حداقل اینجا بتونیم حرف دلمونو بزنیم.
علی کچـــل
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
از ماجرای عماد رضا به بعد هر سال نقل و انتقلات کابوس قرمزاست ...
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۱
جناب تاج ، تاوان وخیم اشتباه زیر مجموعه تحت امر حضرتعالى را چرا باید پرهوادارترین تیم اسیا بپردازد ( جالبه علیرغم تأیید صریح ریاست فدراسیون بر اشتباه صورت گرفته نه خبر از پوزش رسمى بوده و نه حتى برخورد ادارى ) ضمن اینکه هیچکس اختیار سازش در مورد حقوق میلیون ها هوادار را ندارد. دست کم محرومیت اقاى رضاییان از تیم ملى قطعى است ، ایشان نزدیک به بیش از دو هفته به بهانه بیمارى پدر حتى پاسخگوى تماس تلفن ارکان باشگاه و سرمربى خویش نیز نبوده . زهى تأسّف!!...
-
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۴
خوشم میاد از کامت بالا: تا تیم ملیتون آسیب نبینه!!!!!!یعنی معلوم میشه تو این چند سال هم به خاطر حذف بازیکنای رقیب از لیست تیم ملی خوشحال بودند و حمایت میکردند وگرنه شعور و فهم نفرما!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر