فهرست
یادداشت؛ میختاریان همان چیزی که یونایتد کم داشت
یادداشت؛ میختاریان همان چیزی که یونایتد کم داشت

یادداشت؛ میختاریان همان چیزی که یونایتد کم داشت

کریس وواکس

منچستریونایتد در فصل 16-2015 کمبودهای زیادی داشت و مطمئنا در تابستان با در نظر گرفتن این کمبودها اقدام به خرید بازیکن کرده. آن ها نیاز به مربی ای داشتند که اجازه ندهد سطح‌شان به پایین تر از سطح استاندارد برسد. سطحی که منچستریونایتد معمولا دارد. برای این هدف مورینیو را آوردند. آن ها بازیکنی نداشتند که قدرت بازی خوانی داشته باشد و جلوی مهاجمان حریف را از جلوتر ببندد و از نظر فیزیکی هم قوی باشد و اریک بیلی را خریدند. در خط حمله مشکلاتی بود و آن ها به یک شماره 9 نیاز داشتند که واقعا بتواند توجهات را جلب خودش کند و فضا را برای بازیکنان دیگر باز کند و زلاتان ایبراهیموویچ را خریدند.

اما چیزی که آن ها بیشتر از همه نیاز داشتند بازیکنی با قدرت تهاجمی اما در میانه میدان بود. کسی که بتواند پاس های عمقی بفرستد و آخرین خط دفاع حریف را بشکند. به همین دلیل است که می توان هنریک میختاریان را بهترین خرید یونایتدی ها دانست. روز شنبه دورتموند تائید کرد که ملی پوش ارمنی این تیم به یونایتد پیوسته است. یونایتد تا اینجا نشان داده که برای رسیدن به جایگاه اصلی اش در فوتبال انگلیس اراده کرده. می‌خواهد فصل ناامید کننده مویس و فان گال را از یاد ببرد.

در فصول گذشته در حالی که آنتونی مارسیال به خوبی در سمت چپ زمین هماهنگ شده بود و برای من یونایتد بازی می کرد، خوان ماتا سمت راست را بیمه کرده بود. اما لینگارد تا پائیز خوب بود و بعد از آن دیگر نتوانست عملکرد خوب گذشته را داشته باشد. وین رونی 100 درصد را هم هرگز در چند فصل اخیر ندیدیم. شاید دلیلش تغییر پست او هم بود.

اما میختاریان همه چیزهایی که یونایتد از دست داده بود را دارد. او تشنه توپ گرفتن پشت مدافعان حریف است و می تواند خودش هم توپ را برای دیگر بازیکنان پشت سر مدافعان بیندازد. اعتماد به نفس خوبی دارد و می تواند بنیان گذار حرکات تهاجمی تیم باشد. در واقع او همه چیزهایی که ممفیس دیپای قولش را داده بود و آن عمل نکرد را دارد. بازیکنان زیادی نیستند که این توانایی پخش توپ را داشته باشند و به خوبی بدانند که هم تیمی هایشان کجا جاگیری کرده اند. میختاریان در واقع در سن 27 سالگی به اوجش رسیده است و می تواند بازیکن با انرژی و مناسبی برای پست پشت مهاجم باشد.

یونایتدی‌ها اخیرا حسابی شلوغ بوده‌اند، از بیرون کردن فان گال و آوردن مورینیو تا خرید زلاتان و جذب میکیتاریان که در بیشتر این موارد هم شبکه های اجتماعی خیلی زودتر از اعلام رسمی آن ها نقشه هایشان را لو دادند. اما هواداران یونایتد با نگاهی به ترکیب تیم‌شان برای بازی های فصل 17-2016 لذت خواهند برد و اهمیتی به این اشتباه سران تیمشان که اجازه دادند این اخبار به بیرون نشر پیدا کند، نمی دهند. تا اینجا بیلی، زلاتان و میکیتاریان. مطمئنا فصل درخشانی در انتظار شیاطین سرخ است و حتی شاید خرید بزرگ دیگری هم روی کار باشد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-02 17:03:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر