فهرست
برای جمله معروف ژرمن‌ها: یا امشب یا هیچ وقت
برای جمله معروف ژرمن‌ها: یا امشب یا هیچ وقت

برای جمله معروف ژرمن‌ها: یا امشب یا هیچ وقت

آی‌اسپورت- 1-  نیمه نهایی جام جهانی 1970 مکزیک، ایتالیا 4 بر 3 آلمان را در وقت‌های اضافه می‌برد تا این بازی نبرد قرن لقب بگیرد. تمام درگیری‌ها و حساسیت‌هایی که باعث شد دیدارهای بعدی این دو تیم به بزرگ‌ترین و سنتی‌ترین بازی اروپا تبدیل شود از همین نقطه آغاز شد. اما برای نسل من نبرد آلمان و ایتالیا 36 سال بعد، در ورزشگاه وستفالن از جایی که گروسو و دل‌پیرو تمام آرزوهای یک ملت را در کمتر از دو دقیقه از چنگ‌شان در آوردند آغاز می‌شود.


2- «ژرمن‌ها همیشه برمی‌گردند». این تاریخی‌ترین جمله‌ای است که آلمانی‌ها بارها آن را در عمل ثابت کردند. تقریبا هیچ تیمی در جهان فوتبال وجود ندارد که از چنگ انتقام آلمانی‌ها فرار کرده باشد. اما ایتالیایی‌ها برخلاف تمام دنیا در طول تاریخ جمله معروف آنها را به سخره گرفتند. از اولین بازی رسمی دو تیم در جام جهانی 1962 شیلی که دو تیم با تساوی صفر  بر صفر به کارشان پایان دادند تا آخرین دیدار که بار دیگر آتزوری در یک نیمه نهایی در ورشو، آلمان را  دو بر یک شکست داد.


3- «از قدرت و کیفیت خود آگاه هستیم... این بار ایتالیا را شکست می‌دهیم... این بازی بزرگترین امتحان ما خواهد بود... باید از سد بزرگترین مانع خود در مسابقات عبور کنیم... من مطمئنم مقابل ایتالیا پیروز می‌شویم...». این تنها بخشی از نظرات بزرگان فوتبال آلمان پیش از بازی مهم امشب است. آنها حالا از هر زاویه بهترین تیم دنیا محسوب می‌شوند و به عنوان قهرمان جهان رو در روی رقیب سنتی خود قرار می‌گیرند.
 

4- «ما به دنبال انتقام جویی نیستیم. درست است که در سال‌های 1970، 1982، 2006 و 2012 هیچ گاه در تورنمنت‌های رسمی موفق به شکست تیم ملی ایتالیا نشده‌ایم. اما آن شکست‌ها  مربوط گذشته بودند». این صحبت‌های مردی است که آخرین قهرمانی آلمان در یورو با او بدست آمد. اما برتی فوگتس و تمام آلمانی‌ها خیلی خوب می‌دانند امشب بهترین فرصت برای انتقام گرفتن از ملتی است که بزرگ‌ترین ناکامی‌های فوتبال آلمان را رقم زدند. ملتی که یا همین امشب برگشتن ژرمن‌ها را لمس می‌کنند یا هیچ وقت.
 


محمدامین صادقی
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-02 18:04:06
نظر دهید

۲ نظر
عباس
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۸
عجب بازی بشه
-
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۰۶:۰۰
لمس کردن خخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر