فهرست
ایسلند نفر به نفر؛ آقایِ کارگردان، عالیجناب تور و ستاره‌یِ سوانزی
ایسلند نفر به نفر؛ آقایِ کارگردان، عالیجناب تور و ستاره‌یِ سوانزی

ایسلند نفر به نفر؛ آقایِ کارگردان، عالیجناب تور و ستاره‌یِ سوانزی

آرش حقیقی
 
هانس تور هالدورسون (شماره‌یِ 1، دروازه‌بان): همینکه اسمِ آدم تور باشد کافیست. خدایِ رعد با پتکِ اساطیریِ میلونیر، وارثِ تاج و تختِ ازگارد. اما ماجراجوییِ تور هالدورسون به اینجا ختم نمی‌شود. دروازه‌بانی که در حالِ حاضر به صورتِ قرضی برایِ باشگاهِ بودو بازی می‌کند، تا 23 سالگی در لیگِ اولِ ایسلند به زمین نرفته بود. هالدورسون که حالا یکی از پدیده‌هایِ جام شده، کارگردانی هم می‌کند و معروف‌ترین کارش ساختِ ویدئویِ قطعه‌یِ Never Forget است که سالِ 2012 نماینده‌یِ ایسلند در مسابقه‌یِ یوروویژن بود. همین قضیه باعث شد اریک کانتونا در پیامِ آمادگی‌اش برایِ رهبریِ انگلیس قول بدهد تیمش هرگز به تیمی نبازد که دروازه‌بانش کارگردان است و مربی‌اش دندانپزشک!
 
بیرکر سیوارسون (شماره‌یِ 2، دفاعِ راست): فولبکی هجومی و باهوش. بازیکنی که هدفِ اصلیش در زندگی خلبان شدن بوده اما نهایتا فوتبال را انتخاب کرده است. سیوارسونِ 31 ساله که برایِ هاماربیِ سوئد بازی می‌کند، مقابلِ مجارستان یک گل به خودی زد که البته تاثیری در سرنوشتِ تیمش نداشت.
 
آری فریر اسکولاسون (شماره‌یِ 23، دفاعِ چپ): یکی از ریزترین بازیکنانِ ایسلند اما تکنیکی. اسکولاسون تا چند سال پیش هافبک میانی بود، اما در تیم ملی کم کم به دفاعِ چپ تبدیل شد، جایی که در باشگاهش، اودنس، هم بازی می‌کند.
 
رگنار سیگوردسون (شماره‌یِ 6، دفاعِ میانی): رگنار هم اسمِ کاراکترِ اصلیِ سریالِ "وایکینگ‌ها" است، جنگجویِ بی‌باکی که با چندتا کشتی تقریبا انگلیس را تسخیر می‌کند. رگنارِ ایسلند هم با گلی که به انگلیس زد موجباتِ سقوطِ روی هاجسون و تیمش را فراهم کرد. سیگوردسونِ 30 ساله که دفاعی بسیار مستحکم است، حالا موردِ توجهِ لستر و تاتنهام قرار گرفته است.
 
کری آرناسون (شماره‌یِ 14، دفاعِ میانی): پاسِ گلِ رگنار سیگوردسون به انگلیس را کری آرناسون داد، بازیکنی که سابقه‌یِ حضور در بریتانیا را در تیم‌هایی مثلِ پلیموس و روترهام و آبردین دارد و البته گشتی هم در بسیاری از تیم‌هایِ اسکاندیناوی زده، که مهمترینش مالمو است.
 
یوهان برگ گودموندسون (شماره‌یِ 7، هافبکِ راست): گودموندسون فصلِ پیش در ترکیبِ چارلتون بیشترین پاسِ گل را در چمپیونشیپ داد و با توجه به اینکه تیمش به لیگِ یک سقوط کرد، انتظار می‌رود فصلِ آینده در تیمی دیگر ببینیمش، حتی شاید تیمی در لیگِ برتر.
 
بیکر بیارنسون (شماره‌یِ 8، هافبکِ چپ): بیارنسون در حالِ حاضر برایِ بازل بازی می‌کند، اما سابقه‌یِ حضور در سمپدوریا و پسکارا را هم دارد. بیارنسون اسمش تور نیست، اما لقبش چرا، چون خودش اعتقاد دارد شبیهِ خدایِ رعد است. بیارنسون بود که گلِ تساویِ ایسلند مقابلِ پرتغال را زد.
 
آرون گونارسون (شماره‌یِ 17، هافبکِ میانی): گونارسون که پرتاب‌هایِ بلندش معروف است در 22 سالگی کاپیتانِ ایسلند شد. ولزی‌ها گونارسون را خوب می‌شناسند چون در کاردیف بازی می‌کند.
 
گیلفی سیگوردسون (شماره‌یِ 10، هافبکِ میانی): با فاصله‌یِ زیاد بهترین بازیکنِ ایسلند. ستاره‌یِ سوانزی با گل‌هایی که در دورِ مقدماتی به هلند زد یکی از مهمترین عوامل صعودِ تیمش به یورو بود. سیگوردسون که پیش از این دورانِ کوتاه و ناموفقی در تاتنهام داشته، بعید نیست بعد از پایانِ یورو دوباره به تیمی بزرگ‌تر بپیوندد.
 
کولبین سیگتورسون (شماره‌یِ 9، مهاجم): زننده‌یِ گلِ دومِ ایسلند به انگلیس دومین گلزنِ تاریخِ تیم ملیِ کشورش هم هست. سیگتورسون پیش از این در هلند، در آلکمارک و آژاکس بوده، اما فصلِ گذشته حضوری نه چندان خوب در نانتِ فرانسه داشت.
 
یان دادی بودوارسون (شماره‌یِ 15، مهاجم): بودوارسون برایِ کایزرسلاترین در بوندسلیگایِ دو بازی می‌کند و پیش از این بالِ راست بوده است. برایِ همین گلی که مقابلِ اتریش زد، تنها دومین گلِ ملی‌اش بود. گلِ اولش هم در پیروزیِ 3-0 مقابلِ ترکیه در دورِ مقدماتی زده شد.
 
اسوریر اینگی اینگاسون (شماره‌یِ 5، دفاعِ میانی): ایگناسون سالِ پیش کاپیتانِ زیرِ 21 ساله‌هایِ ایسلند بود و آینده‌یِ درخشانی در انتظارش است. مدافعِ مستحکمِ ایسلند در حالِ حاضر برایِ لوکرنِ بلژیک بازی می‌کند.
 
تئودور المار بیارنسون (شماره‌یِ 18، هافبکِ میانی): پایه‌گذارِ گلِ پیروزیِ ایسلند مقابلِ اتریش دورانِ چهار ساله و ناموفقی با سلتیک داشت و در حالِ حاضر در لیگِ دانمارک بازی می‌کند.
 
آرنور اینگوی تراستاسون (شماره‌یِ 21، هافبکِ میانی): زننده‌یِ گلِ تاریخیِ ایسلند به اتریش که باعثِ جنونِ گزارششان شد به تازگی به راپید وین پیوسته است. تراستاسونِ 23 ساله هم یکی دیگر از بازیکنانِ آینده‌دارِ این تیمِ ایسلند است.
 
امیل هالفردسون (شماره‌یِ 20، هافبکِ میانی): هالفردسون یکی از باتجربه‌هایِ ایسلند است که فصلِ 2010-2009 برایِ بارنزلی بازی کرد و حالا بازیکنِ اودینزه است.
 
آلفرد فینبوگاسون (شماره‌یِ 11، مهاجم): مهاجمی باهوش که در لیگِ هلند در هیرنوین درخشید، در رئال سوسیداد ناموفق بود و فصلِ قبل در آگزبورگ احیا شد.
 
ایدور گودیانسون (شماره‌یِ 22، مهاجم): بدونِ شک بزرگترین بازیکنِ تاریخِ فوتبالِ ایسلند. ستاره‌یِ سابقِ چلسی و بارسلونا که حالا 37 سال دارد 20 سال پیش در اولین بازیی ملی‌اش به جایِ پدرش به زمین رفت و رکورددارِ گلِ ملی برایِ ایسلند است. گودیانسون تا اینجایِ تورنمنت دقایقِ زیادی بازی نکرده، اما صرفِ حضورش در تیم اهمیتِ زیادی برایِ دیگر بازیکنان دارد.
 
 
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-03 15:27:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر