فهرست
نگاهی به تصمیم عجیب مدیران صبا: چرا صمد؟
نگاهی به تصمیم عجیب مدیران صبا: چرا صمد؟

نگاهی به تصمیم عجیب مدیران صبا: چرا صمد؟

آی‌اسپورت- یک بار دیگر صمد مرفاوی موفق به جلب نظر مدیر یکی از باشگاه‌های لیگ برتری شد. صمد در لیگ شانزدهم هم تیم دارد تا از این چرخه مربیگری کنار نرود. سرمربی‌ای که کارش را با استقلال شروع کرده بود. صمد که جانشین تیم قهرمان قلعه‌نویی شده بود در همان اولین فصل حضورش هم نشان داده بود که آینده خوبی در مربیگری ندارد. او با کلی کل‌کل‌ و کری‌خوانی اعتقاد داشت که هر چقدر هم تیمش نتیجه ضعیف بگیرد در پایان فصل از رقیب دیرینه جایگاه بهتری دارد. ولی در پایان پرسپولیس اختلاف دوازده امتیازی را جبران کرد و استقلال را به رده چهارم فرستاد. صمد دو فصل را به استراحت پرداخت و در لیگ نهم از خانه‌نشینی نجات پیدا کرد. در آن فصل هم استقلال توفیقی پیدا نکرد تا صمد در پایان راهی مس شود. مس و صبای قم دیگر تیم‌های مرفاوی بودند. دو تیمی که به بلای استقلال دچار شده بودند. آخرین تیم صمد، پیکان بود. باشگاهی که یک فصل تلاش کرد تا به جایگاه قبلش برگردد. مرفاوی در نیم‌فصلی که سرمربی پیکان شده بود بدون کسب حتی یک برد، تیم را به لیگ یک فرستاد. 

البته صمد در این آمارِ ناامید کننده تنها نیست. سرمربیان دیگری مثل درخشان و مظلومی هم او را همراه می‌کنند. مربیانی که هر از گاهی بدون هیچ کارنامه‌ای مورد توجه مدیران باشگاه قرار می‌گیرند. این مربیان باید چه کار کنند که مدیران قیدشان را بزنند؟ چند تیم را به لیگ یک بفرستند؟ چند تیم را از کسب سهمیه بازدارند؟ هر بار دم‌دست‌ترین گزینه مدیران هستند. به خصوص وقتی که تیم‌ها را باید دیرتر از بقیه ببندند. مدیران به جای این که در این شرایط سرمربیانی با قابلیت بالاتر بیاورند، نزدیک‌ترین گزینه را انتخاب می‌کنند. آخرش هم همین می‌شود که سقوط می کنند.
کدخبر: 9407
  ۴  
آی اسپورت
2016-07-03 16:03:10
نظر دهید

۴ نظر
-
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۵
سردسته این گروه از مربیان علی دایی هست که کلی از دیگران پرمدعاتر هست.
علی
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۵
پیکان قبل از صمد هم سقوط کرده بود با اون خریدهای افتضاحشون ضمنا از نظر اخلاقی اقا صمد یکی هز پاکترین و سالمترین مربیان ایران از نظر فنی هم اقا صمد از خیلی از مربیان حال حاضر بروزتر حیف صمدمرفاوی که دارید با امثال حمید درخشان مقایسه اش میکنید
یوسف
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۴
یادم نمیره باری آخر دو فصل قبل پیکان داشت میفتاد آقا نشسته بود قبل بازی بازی دربی رو میدید! آخرشم پیکان سقوط کرد!
-
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵، ۰۳:۳۴
نگران نباشید فوقش هم که سقوط بکنن امتیاز یه تیم لیگ برتریو میخرن و خلاص
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر