فهرست
یادداشت روز : شنبه رویایی برای مادریدیسمو ؛ حالا وقت به زیر کشیدن اتلتیکو است
یادداشت روز : شنبه رویایی برای مادریدیسمو ؛ حالا وقت به زیر کشیدن اتلتیکو است

یادداشت روز : شنبه رویایی برای مادریدیسمو ؛ حالا وقت به زیر کشیدن اتلتیکو است

آی اسپورت - هواداران رئال مادرید یک ربع مانده به شروع بازی تیم محبوبشان در مقابل آلمریا ، یک خبر خوش از خرانادا دریافت کردند. بارسا بازی را به تیم اندلسی واگذار کرده بود و برنابئو از خوشحالی روی هوا بود. منتقد As نگاهی داشته به این شنبه رویایی مادریدی ها :شنبه رویایی


« چه روز فوق العاده ای بود. چه شادی و چه شور و شعفی ! همه چیز مطابق میل ما پیش رفت . داستان این شنبه رویایی را یک دروازه بان یونانی شروع کرد " ارستیس کارنزیس " دورازه بانی که محصول تیم جوانان " افی آتن " است و دیروز به کابوس مسی ، نیمار و کاتالونیا تبدیل شد. از امروز تا مدتها در مورد توپ هایی که او دفع کرد صحبت خواهد شد. هر چه بارسا زد او گرفت و در نهایت شکست بارسا را موجب شد.آنچلوتی جایی گفته بود که مطمئنم بارسا در خرانادا امتیاز از دست می دهد . انتظار او البته یک مساوی بود. اما چه کسی فکرش را می کرد که بارسا حتی یک امتیاز هم نگیرد؟ خرانادا همه پیش بینی ها را بهم زد و یک ربع مانده به بازی با آلمریا شور و انگیزه را در میان بازیکنان رئال دو چندان کرد. وقتی در اسکوربورد برنابئو نتیجه پایانی بازی خرانادا حک شد ، ورزشگاه منفجر شد . اغراق نیست اگر بگوییم که رئال قبل از ورود به زمین ، 1-0 از آلمریا پیش افتاده بود. لالیگای این فصل دیوانه کننده است و حالا یک بار دیگر امید به جبهه ما وارد شده است. از دیشب خرانادا به سرزمین رویایی من تبدیل شد ! »


« در این شنبه رویایی یک خبر دیگر نیز لبخند را به لبان مادریدیسمو نشاند. این خبر خوش از مونیخ رسید ، جاییکه مردان کلوپ سه گل به بایرن مغرور زدند. بایرن تغییر شکل یافته پپ گواردیولا که برای مادرید همواره غیر قابل هضم است. شاید کلوپ دوست داشت این سه گل را روز سه شنبه و به رئال می زدند اما به نوعی به رئال درس دیگری دادند. درس شکست دادن بایرن در آلیانس آرنا ! دیروز در ورزشگاه بایرن ، هوادارنی مغرور با پیراهن هایی که روی آن نوشته شده بود " گربه سیاه مادرید " دیده می شدند . لازم است به این عده یادآوری کنم که اگر چه بایرن همواره بصورت تاریخی گربه سیاه ما محسوب می شود ، اما همین گربه سفید ، 4 بار در نیمه نهایی های اروپایی تیم محبوبشان را حذف کرده است. کاری که هیچ تیم دیگری در اروپا انجامش نداده است »دی ماریا :

« از دست دادن پنالتی در برابر دورتموند برای دی ماریا بسیار گران تمام شد و پس از آن بازی ، انتقادهای فراوانی از وی شد. اما شب گذشته دی ماریای دیگری را شاهد بودیم. او از دقیقه 1 طلب توپ می کرد و تا لحظه به ثمر رساندن گل اول، بارها " استبان " 39 ساله ، پدربزرگ لالیگا ( دروازه بان آلمریا ) را به دردسر انداخته بود. 5 بار به سمت دروازه شوت کرد که یکی از انها به گلی استثنایی و خاص خود او تبدیل شد. دیروز دی ماریا نشان داد که از لحاظ روحی بخوبی بازیابی شده است و برای فینال چهارشنبه به همین روحیه نیازمندیم »
ایسکو

« ایسکو یک معجزه گر است .او متولد مالاگا شهر نوابغ است (مثل خوانیتو) از همان بازی اول ، او محبوب دل هوادران برنابئو شد. او دیروز مهاجم سوم تیم و 9 کاذب بود. با بازی و گل فوق العاده اش بار دیگر ثابت کرد که ارزش پولی که برایش پرداخت شده را داشته . در بازی با دورتموند با ورود او حال و هوای تیم عوض شد . همیشه می شود روی او حساب کرد و ای کاش که بزودی تبدیل به مهره ثابت تیم بشود. حداقل تا زمانی که رونالدو را در اختیار نداریم»

امروز نگاه همه طرفداران مادرید به ورزشگاه ختافه دوخته شده است. به امید اینکه اتلتیکو هم به مانند بارسا لغزش کند. زنده باد مادرید ! زنده باد ختافه !Tomás Roncero

توماس رونسرو : As

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-13 22:45:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر