فهرست
گزارش روز: پرسپولیس این فصل دفاعی‌تر و اقتصادی‌تر
گزارش روز: پرسپولیس این فصل دفاعی‌تر و اقتصادی‌تر

گزارش روز: پرسپولیس این فصل دفاعی‌تر و اقتصادی‌تر

آی اسپورت- پرسپولیس فصل گذشته تیم کامل و یکدستی داشت و تنها خلا این تیم در فاز دفاعی و درون دروازه بود. به همین دلیل بعد از جذب بیرانوند و جلال حسینی، گفته می‌شد که این تیم اگر در فصل نقل وانتقالات بازنده باشد هم چیز زیادی را از دست نداده است. چون این تیم نیازی به تغییر خاصی در ترکیبش ندارد. این گزاره تا زمانی درست بود که مهدی طارمی و رامین رضاییان از این تیم جدا نشده بودند. بعد از جدایی این دو بازیکن که فصل گذشته وزنه بزرگی برای تیم محسوب می‌شدند، به نظر می‌رسد دیگر باخت پرسپولیس در فصل نقل وانتقالات خیلی بدون ضرر نخواهد بود.
با وجود اهمیت جای خالی رضاییان و طارمی در ترکیب پرسپولیس، بررسی تیم فعلی بدون آن‌ها هم نکات مثبتی دارد. نکاتی مثبت در فاز دفاعی. پرسپولیس دو تغییر اساسی در ترکیب اصلی داشته است. حسین ماهینی به جای رضاییان و وحید امیری (و هر مهاجم تازه‌واردی) به جای طارمی. ماهینی در فاز حمله به سطح رضاییان نخواهد رسید اما مطمئنا در فاز دفاع بازیکن مطمئن‌تری است. گاف‌های جناح راست روی گل‌های دریافتی که  بیشتر اوایل فصل شاهد آن بودیم، با حضور حسین ماهینی به حداقل خواهد رسید. در خط حمله هم پرسپولیس حتی اگر هر کدام از مهاجمانی را که مدنظر داشت جذب می‌کرد نمی‌توانست جای خالی طارمی را پر کند. طارمی بازیکنی بی‌جانشین است. هیچ مهاجمی را در میان بازیکنان داخلی حتی در سطح ملی نمی‌توان پیدا کرد که به اندازه طارمی موقعیت بدست بیاورد. پس این که قرار است وحید امیری به جای او قرار بگیرد یا سردار آزمون خیلی تفاوتی نمی‌کند. پرسپولیس به اندازه فصل گذشته در محوطه جریمه حریفان صاحب موقعیت نخواهد شد. اما می شود به این نکته مثبت هم رسید که شاید پرسپولیس به اندازه سال پیش موقعیت بدست نیاورد، اما وحید امیری هم مهاجمی نشان داده که قدر موقعیت‌های بدست آمده را خوب می‌داند و پرسپولیس به اندازه فصل گذشته هم موقعیت از دست نخواهد داد.
با این حساب امسال پرسپولیس نسبت به فصل گذشته در فاز دفاعی انسجام بیشتر و بهتر دارد و در فاز هجومی هم اقتصادی تر بازی کرد.اتفاقی که به نظر نمی‌رسد خیلی هم بد باشد. این روزها دفاع خوب و گل خورده کمتر ارزشمندتر از خط حمله خوب و گل‌زده بیشتر است. شاید این اتفاق بیشتر از فصل گذشته در راه رسیدن به قهرمانی به پرسپولیس کمک کند. 
کدخبر:9403
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-03 18:48:48
نظر دهید
۲ نظر
رحیم
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۲
خجالت هم خوب چیزیه . طارمی رو با آزمون مقایسه میکنی؟ طارمی و آزمون فقط خداشون یکیه . لاغیر
به قول شما امیری هم طارمی نمیشه
از ماهینی هم رضاییان نمیشه
matt1982
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
یه سوال واضح این روزا اینه که مگه این دو تا تیم هر دو رسما مال حکومت نیستن؟ مگه قرار نیست سازمان بهشون نگاه برابر داشته باشه؟ مگه اسپانسرشون یکی نیست؟ و بطور کلی از یه منبع تغذیه نمی شن؟ حالا اصلا بماند که پرسپولیس یکی مثل هدایتی رو هم داره. سوال اینه که پس چرا تیم دوم پایتخت هرکی رو دست گذاشت روش گرفتش، هرکی رو خواست تمدید کرد و کلا هرچی خبر خوب نقل و انتقالاتیه برا اوناست؟ و از اون طرف پرسپولیس که نمی تونه حتی با یه بازیکن درجه n مثل کاوه رضایی قرارداد ببنده و تو تمدید بازیکنای خودش هم ناتوانه و سازمان لیگ هم یکی یکی آزاد اعلامشون می کنه! درسته که تاریخ ثابت کرده "اصل بد نیکو نگردد چونکه بنیادش بد است" ولی تبعیض قراره تا کی ادامه پیدا کنه؟ این کجاش عدالته که هرچی آدم کوتوله بی عرضه بله قربان گوئه رو بذارن مسئول بزرگترین باشگاه فوتبالی این مملکت و تیمی که بیشترین هوادار رو تو آسیا داره؟ به نظر می رسه تاوان چهار گل دربی تمام شدنی نیست و پرسپولیس این گلها رو انگار به خودش زده!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر