فهرست
پرسپولیس لیگ شانزدهم/ بدون تاثیرگذاران
پرسپولیس لیگ شانزدهم/ بدون تاثیرگذاران

پرسپولیس لیگ شانزدهم/ بدون تاثیرگذاران

آی اسپورت- برانکو تیم خوبی داشت که در چند پست بخصوص دفاعی نیازمند ترمیم بود. پرسپولیس با سوشا مکانی و لوبانوف درون دروازه نیاز به یک گلر خوب داشت. در قلب خط دفاع می بایست از زوج بنگر و نورمحمدی عبور کند و در خط حمله، مهاجم بلندقدی می خواست برای ذخیره طارمی بودن و پر کردن جای خالی بنگتسون. اما در عمل اتفاق دیگری افتاد. پرسپولیس برای خط دفاعش فقط جلال حسینی را خرید. آنها خیلی دیر به فکر تمدید قرارداد ماریچ افتادند و وقتی متوجه شدند او این کار را نمی کند گولچ را به تیم شان اضافه کردند. درون دروازه هم بیرانوند خیلی زود پرسپولیسی شد تا آرامش به این نقطه استراتژیک برگشت.
تا اینجای کار خوب بود و موثر ولی سایر خریدها احتمالا باعث ایجاد چالش در تیم می شود. پرسپولیس فاز هجومی خوبی داشت ولی با جذب امیری و انصاری، برای ستاره هایش رقیب تراشید که هم می تواند مثبت باشد و هم منفی. دیگر ایراد پرسپولیس، زمان زیادی بود که برای خریدن ستاره ها تلف شد. مهدی ترابی، مهرداد محمدی و کاوه رضایی در چند ماه اخیر همیشه بازیکنانی در یک قدمی پرسپولیس معرفی می شدند ولی اولی در سایپا ماند، دومی راهی سپاهان شد و سومی هم به رقیب پیوست. این سناریو برای شجاع خلیل زاده هم بی کم و کاست اجرا می شود ولی خود مسئولان پرسپولیس هم می دانند محال است این بازیکن در ابتدای لیگ شانزدهم پیراهن قرمز به تن داشته باشد. بدین ترتیب پرسپولیس مجبور شد مثلا محمدامین آرام طبع را بخرد که همیشه بازیکنی معمولی بوده است و نیاز نبود برای داشتن یک وحید حیدریه جدید، سهمیه لیگ برتری سوزاند.
مهمترین نکته درباره پرسپولیس لیگ شانزدهم، عدم حضور مردان تاثیرگذارش است. زوج بنگر و مکانی در فاز دفاعی نیستند تا رقبا را شاد کنند و البته طارمی همه فن حریف هم نیست که با همان استفاده حداقلی از انبوه موقعیت ها شادی ساز شود. رامین رضاییان هم نیست که فصل قبل جزو بازیکنان خوب پرسپولیس بود و هم خوب گل زد و هم خوب پاس گل داد.
 پرسپولیس لیگ شانزدهم با توجه به تیمی که در لیگ قبل دیدیم نیاز به چند مرمت و لکه گیری سطحی داشت ولی با اتفاقی که افتاد دوباره از لایه های زیرین دانه بندی شده و نیاز به آبدیده شدن دارد. مثلث مهم فاز دفاعی، تازه وارد هستند و زوج خط حمله هم تقریبا چنین شرایطی دارد. آیا پرسپولیس بدون طارمی چیزی شبیه سپاهان بدون حاج صفی است؟
  ۸  
آی اسپورت
2016-07-03 19:32:29
نظر دهید

۸ نظر
matt1982
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
یه سوال واضح این روزا اینه که مگه این دو تا تیم هر دو رسما مال حکومت نیستن؟ مگه قرار نیست سازمان بهشون نگاه برابر داشته باشه؟ مگه اسپانسرشون یکی نیست؟ و بطور کلی از یه منبع تغذیه نمی شن؟ حالا اصلا بماند که پرسپولیس یکی مثل هدایتی رو هم داره. سوال اینه که پس چرا تیم دوم پایتخت هرکی رو دست گذاشت روش گرفتش، هرکی رو خواست تمدید کرد و کلا هرچی خبر خوب نقل و انتقالاتیه برا اوناست؟ و از اون طرف پرسپولیس که نمی تونه حتی با یه بازیکن درجه n مثل کاوه رضایی قرارداد ببنده و تو تمدید بازیکنای خودش هم ناتوانه و سازمان لیگ هم یکی یکی آزاد اعلامشون می کنه! درسته که تاریخ ثابت کرده "اصل بد نیکو نگردد چونکه بنیادش بد است" ولی تبعیض قراره تا کی ادامه پیدا کنه؟ این کجاش عدالته که هرچی آدم کوتوله بی عرضه بله قربان گوئه رو بذارن مسئول بزرگترین باشگاه فوتبالی این مملکت و تیمی که بیشترین هوادار رو تو آسیا داره؟ به نظر می رسه تاوان چهار گل دربی تمام شدنی نیست و پرسپولیس این گلها رو انگار به خودش زده!
اکسل ویتسل
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۳
Matt1982 بماند که پرسپولیس یکی مثل هدایتی هم داره!!!!!!!?؟؟؟؟ بماند؟؟ اون قسمتش که به نفعت نبود از روش میپری؟
-
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۷
فازت چیه matt1982.استقلال تیم دوم پایتخته؟چند سالته کوچولو؟اون وقتی که استقلال بود هنوز لنگ به وجود نیومده بود.اصلا میدونی استقلال تاریخ تاسیسش کی هستش؟اگه از لحاظ افتخارات هم بخوای بگی به ما نمیخوری.اخرین باری که لنگ قهزمان شد امید نورافکن تازه دندون دراورده بود.اول برو یه چندتا مطلب بخون بعد اظهار نظر کن.حرفت مثه این میمونه که بگی منچستر سیتی از یونایتد بهتره و تیم اول پایتخت.
ali
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۷
جناب matt1982 اگه کاوه رضایی بازیکن درجه n ای هست چرا اینقدر برای جذبش دست و پا میشکستید؟بعدشم همیشه نگاه وزارت به پرسپولیس خیلی برابرتر! بوده این کاملا ثابت شده اس
من
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۰
آقای matt مرور جایگاه بین المللی تیمها نشون میده که استقلال تیم اول پایتخته و شما باید خوشحال باشید که پاس رو نابود کردن وگرنه شما تیم سوم پایتخت بودید.ضمنا بی عرضگی مدیران تیمتون رو به پشت پرده ربط ندید.استقلال یکی مثل پندار توفیقی رو داره که بی سروصدا هزینه میکنه نه مثل حاج حسین دولابی که فقط به فکر تبلیغاته
حمیدرضا
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۰
استقلال بی هویت رو matt1982 خوب داره معرفی می کنه
حمیدرضا
يكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۵
استقلال بی هویت رو matt1982 خوب داره معرفی می کنه
-
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۲۷
خدا وکیلی استقلالیا واقعا چطور روشون میشه بگن تیم اول پایتخت هستن ؟ ببا جان شما اقلیت هستین احترامتون بجا ولی پرسپولیس پرطرفدارتره در نتیجه تیم اول پایتخته چه خوشتون بیاد چه نیاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر