فهرست
آنالیز: تفاوت‌هایِ فرانسه و انگلیس در جدال با ایسلند
آنالیز: تفاوت‌هایِ فرانسه و انگلیس در جدال با ایسلند

آنالیز: تفاوت‌هایِ فرانسه و انگلیس در جدال با ایسلند

آی‌اسپورت – تا به حال در تاریخِ رقابت‌هایِ جامِ ملت‌هایِ اروپا سابقه نداشته یک تیم در یک نیمه 4 گل بزند. اما اولیویه ژیرو، پل پوگبا، دیمیتری پایت و آنتوان گریزمن این رکورد را برایِ فرانسه ثبت کردند و با نمایشی عالی در همان 45 دقیقه‌یِ ابتدایی قصه‌یِ ایسلندِ شگفت‌انگیز را به پایان بردند.
گریزمن حالا با 4 گل آقایِ گلِ یورو است و پایت و ژیرو هم با 3 گل در تعقیبش هستند. جدا از این سه چهره‌یِ درخشانِ فرانسه، پل پوگبا یک بارِ دیگر نمایشی عالی داشت و نشان داد چرا رایان گیگز درباره‌اش گفت بازیکنی از هر نظر کامل است. پوگبا که خودش گفته قصد دارد به کامل‌ترین هافبکِ تاریخِ فوتبال با تلفیقی از همه‌یِ بهترین‌ها تبدل شود، در این شب بیشتر از هر بازیکنِ دیگری از حریف توپ گرفت (11) و بالاترین درصدِ پاسِ سالم را داشت (93.7).
در مقایسه با پوگبا و فرانسه، تنها بازیکنِ انگلیس که نمایشی نزدیک به او داشت، وین رونی بود. رونی در شکستِ 2-1 تیمش مقابلِ همین ایسلند 7 بار توپ را پس گرفت و درصدِ پاسِ سالمش فقط 84.7 بود. از 27 پاسی که رونی در یک سومِ دفاعیِ ایسلند داد 22 پاس به هدف رسید. کلا رونی در این شب 43 پاسِ رو به جلو داد و تنها بازیکنی بود که قدرتِ بازیسازی داشت.
دیگر مشکلِ بزرگِ تیم هاجسون در شکستِ تاریخی مقابلِ ایسلند استفاده نکردن از فرصت‌هایِ گل بود. انگلیس 11 بار دروازه‌یِ تور هالدورسون را به شکلِ جدی تهدید کرد اما در جریانِ بازی موفق به باز کردنش نشد. در مقابلِ ایسلند از 6 فرصتش 2 گل ساخت.
طرحِ اصلی هاجسون و مردانش برایِ باز کردنِ دروازه‌یِ ایسلند استفاده از ارسال‌ها از کناره‌ها بود، کاری 29 بار در جریانِ بازی انجام دادند. در مقابل فرانسه در بازیِ دیشب تنها 9 ارسال داشت. در نهایت این کیفیتِ تمام‌کنندگی در باکسِ ایسلند و اطرافش بود که 4 گلِ فرانسه را در نیمه‌یِ اول برایِ میزبان به همراه آورد. یک چرخش و ضربه‌یِ خشک و محکم از ژیرو از فاصله‌یِ کم، یک ضربه‌یِ سر از پوگبا بالاتر از سرِ مدافعین، یک شوتِ پشتِ باکسِ دقیق از پایت و یک چیپِ زیبا از گریزمن، بهترین 45 دقیقه‌یِ تیمِ دشان را دیشب پدید آورد، چیزی که با تمامِ درخششِ هری کین و جیمی واردی در لیگِ برتر فصلِ اخیر، نشانی ازش در یورو ندیدیم.
 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-04 12:31:03
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
البته عملکرد ضعیف دروازه بان ایسلند هم بی تاثیر نبود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر