فهرست
آنالیز اسکای / مشکلی پیچیده به نام وین رونی!
آنالیز اسکای / مشکلی پیچیده به نام وین رونی!

آنالیز اسکای / مشکلی پیچیده به نام وین رونی!

آی اسپورت – وضعیت عجیب وین رونی حالا تبدیل به یکی از داغ ترین سوژه های رسانه ای شده. دیگر مشخص نیست پستی که در آن بهترین بازدهی را داشته باشد کدام است و انتقادات، هر روز افزایش پیدا می کنند. او در سه بازی آخر منچستر نیمکت نشین بود و در تیم ملی هم در میانه میدان، به بازی گرفته شد. راه حل برای گرفتنِ بهترین بازی از او چیست؟ نظرات کارشناسان اسکای را در این باره جویا شوید. ابتدا آلن اسمیث، تحلیل گر معروف فوتبال که احتمالا او را به خاطر گزارشگری در بازی فیفا در چند سال اخیر می شناسید، نظرش را در مورد پستِ بازی او در تیم ملی می گوید.

اسمیث در بازی آخر انگلیس، رونی وسط زمین کنار هندرسون بازی کرد. هندرسونی که با فاصله زیاد بهترین بازیکن بود و یه سری از پاس هاش عالی بودن. چون مالت خیلی عقب کشیده بود،  رونی کلی وقت داشت تا سرش رو بالا بگیره و مثل تمرین پاس هایی که می خواد رو ارسال کنه. ولی واقعا نمی تونم او رو در این پست برابر یک تیم بهتر تصور کنم. و واقعا فکر نمی کنم در بازی سه شنبه برابر اسلوونی او در این پست بازی کنه، مسابقه ای که باید خیلی بیشتر توش در فاز دفاعی درگیر بشه. سوال اینجاست که پس رونی باید کجا بازی کنه؟ چون دله علی در پستِ شماره 10 پشت سر استوریج خیلی خوب ظاهر شد و داره جایگاهش رو تثبیت می کنه. فکر می کنم خودِ رونی آینده اش رو در تیم ملی در اون پست می بینه. اما آیا مربیشم همین فکر رو داره؟

دیگر تحلیلگر اسکای، چارلی ویِت، کمی متقاوت فکر می کند. او در رونی، توانایی های لازم را برای بازی در این پست می بیند اما اعتقاد دارد رونی در باشگاهش هم باید در همین پست به میدان برود.

چارلی وِیت فکر نکنم رونی در منچستر بتونه وسطِ زمین بازی کنه. برای همین بهتره تابستانِ بعدی به فکر ترک اولدترافورد و رفتن به تیمی باشه که هر هفته، هر بازی می تونه در وسطِ زمین بازی کنه. خب طبیعتا یونایتد دوست نداره رونی بره، و احتمالا رونی هم نمی خواد یونایتد رو ترک کنه. اما اگه می خواد در تیم ملی انگلیس در وسطِ زمین بازی کنه، باید در باشگاهشم تو همین پست به میدان بره. و گر نه عملکرد درخشانی نخواهد داشت. پس در وضعیتِ فعلی به نظرم باید در تیم ملی روی نیمکت باشه و بازی هارو شروع نکنه.

در بازی برابر مالت، بعضی از هواداران انگلیس وین رونی را هو کردند. چرا؟

چارلی ویِت یه ذره عجیب بود که هواداران این کارو کردن. آیا این تقصیر خودِ رونیه؟ فکر می کنم باید به خودش و آیندش نگاه کنه. او می تونه در وسطِ زمین بازی کنه. بازی برابر مالت فوق العاده نبود، اما یادمون نره در یورو برابر روسیه نمایش خوبی داشت. مشکل اصلی اینجاست که مورینیو هیچ قصدی برای بازی دادن رونی در اون پست نداره و همون اول هم اینو گفت. پس اگه رونی قراره در منچستر بمونه، در دو سال آینده برای انگلیس هم نمی تونه بازی کنه.

 

۱    
آی اسپورت
2016-10-09 17:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر