فهرست
آنالیز: اهمیت رمزی برایِ ولز
آنالیز: اهمیت رمزی برایِ ولز

آنالیز: اهمیت رمزی برایِ ولز

آی‌اسپورت – هیچ بازیکنی در یورو 2016 بیشتر از آرون رمزی پاسِ گل نداده است. رمزی تا اینجایِ تورنمنت در 5 بازی برایِ ولز 4 پاسِ گل داشته و یک گل زده است. از این منظر فقطِ آنتوان گریزمنِ فرانسه با 4 گل و 2 پاسِ گل در جدولِ گل+پاسِ گلِ جام از رمزی بالاتر قرار می‌گیرد و کنارِ او ستاره‌هایِ دیگر جام را می‌بینیم: دیمیتری پایت (3 گل+2 پاسِ گل)، اولیویه ژیرو (3 گل+2 پاسِ گل) و ادن آزارد (1 گل+4 پاسِ گل).
اما صرفا این آمار نیستند که ارزشِ رمزی برایِ ولز را نشان می‌دهند. گرت بیل فوق‌ ستاره‌یِ بدونِ چون و چرایِ ولزی‌هاست، اما رمزی پشتِ بیل قلب و مغزِ تیمِ کریس کولمن درونِ زمین بوده و ارکسترِ اژدهایِ قرمز و شگفت‌انگیزِ ولز را رهبری کرده است. رمزی در ولز یک خط جلوتر از پستی که در دو سالِ اخیر در آرسنال بازی کرده، بازی می‌کند و این تغییر باعث می‌شود تا بیشتر و بهتر از غریزه‌یِ هجومیِ خودش بهره ببرد، غریزه‌ای که فصلِ 2014-2013 برایش 10 گل و 8 پاسِ گل در 20 بازیِ لیگِ برتر همراه داشت.
 مقایسه‌یِ آمارِ رمزی با همبازی‌هایش در ولز هم دیگر عاملی است که از طریقش به اهمیتِ حضورِ او در خطِ میانی، جلوتر از جو آلن و جو لدلی پی می‌بریم. رمزی بیش از هر بازیکنِ دیگری در ولز پاسِ گل داده (4)، بیش از هر بازیکنِ دیگری لمسِ توپ داشته (375)، بیش از هر بازیکنی پاس داده (245)، بیش از هر بازیکنی موقعیتِ گل ساخته (15)، و بیش از هر بازیکنی ارسال (8) داشته است. در جدولِ دریبل‌ها، شوت‌ها و تکل‌ها هم رمزی دومین آمارِ ولز در یورو 2016 را دارد.
بدین ترتیب قطعا غیبت رمزی مقابلِ پرتغال و البته همینطور بن دیویس، ضربه‌یِ بزرگی به ولز است. اما کریس کولمن که تا اینجا همه را شگفت‌زده کرده، باز هم می‌تواند راهی برایِ شکست دادنِ پرتغالی کاملا متوسط را پیدا کند و به رمزی و دیویس شانسِ یک بازیِ دیگر در یورو 2016، یعنی فینال، را بدهد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-05 11:55:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر