فهرست
نگاهی به موفق ترین تیم‌های یک نفره در تاریخ فوتبال؛ گرت بیل در راه مارادونای ۱۹۸۶
نگاهی به موفق ترین تیم‌های یک نفره در تاریخ فوتبال؛ گرت بیل در راه مارادونای ۱۹۸۶

نگاهی به موفق ترین تیم‌های یک نفره در تاریخ فوتبال؛ گرت بیل در راه مارادونای ۱۹۸۶

آی اسپورت- ولز که شگفتی ساز یورو بوده فقط یک گام تا رسیدن به فینال فاصله دارد. تیم کریس کولمن یک دست و منسجم بازی کرده اما گرت بیل به عنوان گرانقیمت ترین بازیکن جهان نقشی کلیدی در رسیدن ولزی ها به خودباوری دارد. گرت بیل خیلی دوست دارد که مثل مارادونای ۱۹۸۶ نقش قهرمان تیم ملی کشورش را ایفا کند و تبدیل به اسطوره ملی شود. برخی از بزرگترین درخشش های تکنفره تاریخ فوتبال ملی ازنظرتان می گذرد.


ژوست فونتین، فرانسه، جام جهانی ۱۹۵۸چهل سال پیش از قهرمانی فرانسه در جام جهانی، یکی از بهترین رکوردهای تاریخ مسابقات را از آن خود کرد. او در شش بازی ۱۳ گل زد اما نتوانست باعث قهرمانی تیمش شود. تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه نهایی مقابل برزیل شکست خورد و به رده سوم اکتفا کرد.



گارینشا، برزیل، جام جهانی ۱۹۶۲مطمئنا از هر کس بخواهیم ستارگان تاریخ فوتبال برزیل در جام جهانی را نام ببرد به پله و رونالدو اشاره می کند اما یک شخصیت قابل احترام دیگر هم وجود دارد: گارینشا که قهرمان جام جهانی ۶۲ شد. در زمانی که په په مصدوم شده بود او نقش قهرمان را در تیم ملی کشورش پذیرفت و عملکرد بی نظیری داشت.



اوزه بیو، پرتغال، جام جهانی ۱۹۶۶پلنگ سیاه ستارگان هم نسلش را زیر سایه خود قرار داده بود. پرتغال در جام جهانی ۱۹۶۶ به لطف ۹ گل اوزه بیو به رده سومی رسید. آنها در مرحله نیمه نهایی مغلوب انگلیس شدند و از راهیابی به فینال باز ماندند.



میشل پلاتینی، فرانسه، یورو ۱۹۸۴مربع جادویی فرانسه شاید بهترین مربع هجومی تاریخ فوتبال بود اما هیچ تردیدی نیست که پلاتینی جواهر اصلی فرانسوی ها در مسابقات یورو ۱۹۸۴ که در پنج بازی ۹ گل زد تا نقشی کلیدی در قهرمانی تیم ملی کشورش در آن مسابقات ایفا کند.



دیگو مارادونا، آرژانتین، جام جهانی ۱۹۸۶مارادونا تکنفره ترین موفقیت تاریخ فوتبال جهان را رقم زد و ۳۰ سال پیش به لطف عملکرد بی نظیرش و البته گلی که معروف به "دست خدا" شد به همراه آلبی سیلسته به قهرمانی دست یافت. ال دیگو در آن مسابقات عملکرد بی نظیری داشت.



روژه میلا، کامرون، جام جهانی ۱۹۹۰گلزن تاریخی فوتبال کامرون در مسابقات جام جهانی ایتالیا در سال ۱۹۹۰ فوق العاده بود و در سن ۳۸ سالگی قوای تمام کنندگی شگفت انگیزش را به رخ کشید. کامرون با درخشش میلا تبدیل به اولین تیم تاریخ قاره آفریقا شد که به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دست می یابد.



هریستو استویچکوف، بلغارستان، جام جهانی ۱۹۹۴بلغارستان تا پیش از هریستو استویچکوف در تاریخ فوتبال دنیا هرگز حرفی برای گفتن نداشت. مهاجم بارسلونا نقش بسیار مهمی در رسیدن تیمش به نیمه نهایی جام جهانی ۹۴ ایفا کرد. بلغارها در مرحله یک چهارم نهایی آلمان مدعی را حذف کردند.



ساموئل اتوئو، کامرون، جام ملت های آفریقا ۲۰۰۰شاید در آن زمان کسی تصور نمی کرد که چه روزهای بزرگی در انتظار مهاجم کامرونی است اما اتوئو نقش بسیار مهمی در سومین قهرمانی تیم ملی کامرون در مسابقات جام ملت های آفریقا داشت.



کریستیانو رونالدو، پرتغال، یورو ۲۰۱۲رونالدو قطعا بارها در خلوت خود حسرت این را خورده  که چرا چند سال زودتر متولد نشد تا در نسل طلایی فوتبال پرتغال حضور داشته باشد. تنهایی کریستیانو در یورو ۲۰۱۲ به خوبی قابل مشاهده بود. جایی که او با تیم ملی کشورش به مرحله نیمه نهایی یورو رسید اما در ضربات پنالتی مقابل اسپانیا، قهرمان مسابقات  شکست خورد.



خامس رودریگز، کلمبیا، جام جهانی ۲۰۱۴عملکرد خامس در مسابقات برزیل به حدی خوب بود که چند هفته بعد از مسابقات رئال مادرید با پرداخت ۸۰ میلیون یورو او را از موناکو خرید. این بازیکن در هر سه بازی مرحله گروهی به عنوان بهترین بازیکن مسابقه برگزیده شد و در مرحله حذفی هم مقابل اروگوئه زیباترین گل سال فوتبال جهان را به ثمر رساند. خامس با شش گل زده در پنج بازی آقای گل مسابقات شد هر چند که در مرحله یک چهارم کلمبیایی ها از پس برزیل بر نیامدند.



گرت بیل، ولز ، یورو ۲۰۱۶حضور ولز تا همین مرحله نیمه نهایی یورو هم یک شگفتی بزرگ به شمار می رود. بیل  روی چهار گل تیم ملی کشورش نقشی کلیدی داشته است. حذف بلژیک که از مدعیان قهرمانی بود شگفتی بزرگ ولزی ها به شمار می رود و حالا آنها در بازی حساس مقابل پرتغال رویای فینالیست شدن را در سر می پرورانند.



منبع: وبسایت نود
کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-05 13:22:26
نظر دهید

۱ نظر
مرید نیلوقر کنگرانی
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۹
از مهمترین تیمهای یه نفره نیلوقر کنگرانیه که یه تنه آی اسپورت بلکه ورزشی نویسی ایرانو نجات داد و به فینال رسوند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر