فهرست
درباره دایی و مرفاوی/ دربی ببازها!
درباره دایی و مرفاوی/ دربی ببازها!

درباره دایی و مرفاوی/ دربی ببازها!

آی اسپورت- با انتخاب صمد مرفاوی برای هدایت صبا و علی دایی برای نشستن روی نیمکت نفت، تکلیف چیدمان مربیان لیگ شانزدهم مشخص شد. مرفاوی بعد از یک نیم فصل حضور در پیکان و رقم نزدن حتی یک برد و سقوط این تیم در دوره چهاردهم به لیگ برتر برگشته و دایی هم با انصراف پیروانی از هدایت نفت به جای خانه نشینی مسیرش را از قم به تهران کج کرده است.
یکی از مهمترین شباهت های این دو نفر، دربی باز بودن شان است چون دایی و مرفاوی خوب در دربی ها می باختند. مرفاوی روی نیمکت استقلال هرگز رنگ برد در دربی را ندید. دایی هم تنها سرمربی پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است که هر دو دربی یک فصل را باخته. این دو نفر یک دربی را هم برابر هم برگزار کردند که دایی با سوپرگل کریم باقری برنده اش شد. مرفاوی و دایی در لیگ ششم هم در دوئل قهرمانی حاضر بودند که درنهایت دایی به لطف کمک داور بچه محلش! برنده شد.
مرفاوی
در استقلال، مس، صبا و پیکان سرمربیگری کرده است و این فصل برای هشتمین دوره در لیگ برتر حضور دارد. 59 برد، 67 مساوی و 47 باخت دارد. در این فصل، اولین گل صبا تعداد گلهای زده تیمهای مرفاوی در تاریخ لیگ برتر را به 200 می رساند. او به طور متوسط از هر حضورش در لیگ برتر 1/41 امتیاز گرفته است.
دایی
سایپا، راه آهن، پرسپولیس، صبا و حالا نفت؛ دایی روی نیمکت این تیمها در لیگ برتر نشسته و طی 9 دوره قبلی حضورش تنها کسی است که به عنوان مربی-بازیکن قهرمان شده. او در 241 سرمربیگری اش 94 برد و 67 باخت. از هر حضور روی نیمکت هم به طور متوسط 1/5 امتیاز گرفته است.
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-05 21:05:31
نظر دهید
۳ نظر
-
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۴
خیلی خوش مزگی میکنی. علی آقا با تلاش خودش قهرمان شد. اگه این جوری بخوای بگی میشه واسه هر قهرمانی ای یه ایراد کشکی تراشید و زیر سؤالش برد. نمونش قهرمانی سپاهان فرکی. یا حتی فولاد فرکی( آرش افشین یادتون بیاد) بنابرین یه نویسنده ی خوب باید از واقعیات حرف بزنه
-
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۷
خدا رو شکر که امسال دست مرفاوی و قلعه نوعی وحسن روشن بنده کاشکی یه شغلم واسه مظلومی پیدا کنن که این فصل بدون غرغروها سپری بشه!
-
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۲۲
دایی هر دو باری که باخت تیمش بهتر از استقلال بازی کرد ولی اشتباهات مهلک داوری نتیجه رو تعیین کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر