فهرست
آمار: مقایسه‌یِ بیل و رونالدو؛ نشانی از آینده؟
آمار: مقایسه‌یِ بیل و رونالدو؛ نشانی از آینده؟

آمار: مقایسه‌یِ بیل و رونالدو؛ نشانی از آینده؟

آی‌اسپورت – بیل و رونالدو در سه فصلِ اخیر کنارِ هم دو بار فاتحِ چمپیونز لیگ شده‌اند و امشب یکی از آن‌ها شانسِ فتحِ جامِ ملت‌هایِ اروپا را هم به دست خواهد آورد، افتخاری که تا به حال بهش نرسیده‌اند. بیل تورنمنت را عالی شروع کرد، دو ضربه‌یِ ایستگاهی در دورِ گروهی گل کرد و وقتی گلِ سومش را هم مقابلِ روسیه زد، رونالدو هنوز گلی نزده بود. رونالدو در دو بازیِ اول انتقادی عجیب از ایسلند کرد و پنالتی‌اش مقابلِ اتریش را از دست داد، تا اینکه بالاخره مقابلِ مجارستان پایش به گل باز شود.
روندِ بازیِ بیل و رونالدو در دورِ حذفی هم ادامه پیدا کرد. بیل باز هم نقشی کلیدی در پیروزی‌هایِ تیمش مقابلِ ایرلند شمالی و بلژیک داشت، اما رونالدو تاثیرِ چندانی مقابلِ کرواسی و لهستان نگذاشت. بیل 26 ساله است و رورنالدو 31 ساله. با اینکه در سه فصلِ اخیر در مادرید بیل همیشه زیرِ سایه‌یِ رونالدو بوده و فصلِ دومِ سختی را هم پشتِ سر گذاشته، به نظر می‌رسد دینامیسمِ این رابطه در آستانه‌یِ تغییر کردن است.
در همین فصلی از لا لیگا هم که گذشت گل‌هایِ حیاتیِ بیل مقابلِ رایو وایکانو و رئال سوسیداد بود که امیدهایِ رئال برایِ قهرمانی را تا روزِ آخر زنده نگه داشت. در فینالِ چمپیونز لیگ هم با اینکه تصویر خوشحالیِ رونالدو ماندگار شده، نمایشِ بیل از بقیه بهتر بود.
رونالدو در فصلِ پیش 35 گل در لیگ زد و بیل 19 گل. این فاصله‌ای زیاد است، اما اگر عاملِ مصدومیت‌هایِ بیل را در نظر بگیریم، می‌بینیم که آمار دو ستاره‎‌یِ رئال خیلی به هم نزدیک می‌شود. رونالدو فصلِ پیش 3185 دقیقه در لا لیگا برایِ رئال بازی کرد و بیل 1741 دقیقه. در این بازی‌ها رونالدو به شکلِ متوسط در هر 91 دقیقه گل زد و بیل در هر 91.6 دقیقه. از منظرِ پاسِ گل هم میانگینِ بیل بسیار بهتر از رونالدو است. بیل (10) در هر 174.1 دقیقه یک پاسِ گل داده و رونالدو (11) در هر 289.5 دقیقه.
جدالِ امشبِ بیل و رونالدو می‌تواند دوئلی برایِ پایانِ یک دوران و شروعِ دورانی نو باشد، دورانی که قهرمانِ جدیدی برایِ رئال مادرید به همراه خواهد داشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-06 09:45:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر