فهرست
این طلبکاری از کجا می‌آید؟
این طلبکاری از کجا می‌آید؟

این طلبکاری از کجا می‌آید؟

آی اسپورت - قرار گرفتن در «لیست مازاد» همیشه تلخ است. هیچ بازیکنی دوست ندارد کنار اسمش واژه «مازاد» بیاید. همه دوست دارند بمانند یا اگر می‌روند با قرارداد بهتر یا به تیم بزرگ‌تر بروند. روزی که گفته شد سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد کالدرون قرار گرفته‌اند خیلی‌ها شگفت‌زده شدند. پرسپولیسی‌‌های دوآتشه گفتند چرا به خاطر فرشاد احمدزاده و کنعانی‌زادگان، تیم باید از مهره خلاقی مثل سروش محروم شود؟ اما کسانی هم دلیل آوردند که او افت کرده است و دیگر آن بازیکن مهارناپذیر خط هافبک نیست و مدت‌هاست کسی از او درخششی ندیده.

در مورد شایان مصلح هم حرف و حدیث کمتر بود. حتی روزنامه‌نگاری به شوخی نوشت بهتر است برود دنبال دلمشغولی‌اش یعنی شعر، و زندگی‌اش را در فوتبال هدر ندهد! او بارها مورد اعتماد برانکو قرار گرفت اما هرگز نتوانست خودش را به ترکیب اصلی تحمیل کند. جز یک گل مهم و سه امتیازی در دو فصل پیش مقابل پارس جم کمتر کسی از او صحنه ماندگاری در ذهن دارد. بازیکنی که با پاهای بلند و مهارت بازی با توپ خیلی‌ها را به ظهور یک «نیکبخت واحدی» جدید امیدوار کرد اما در پرسپولیس حتی سایه‌ای از نیکی نبود.

فارغ از بحث فنی نحوه برخورد این دو بازیکن با قرار گرفتن در لیست مازاد جالب است. هر دو گرچه برای باشگاه «آرزوی موفقیت» کردند اما در حرف‌های‌شان گله و شکایت هم بود. سروش از مدیرانی گفت که بهتر است وقتی نمی‌توانند «خدمت» کنند برای اینکه «خیانت» نکنند بروند و مصلح گفت که امکان دارد به تیم رقیب برود!

سروش رفیعی دو نیم‌فصل برای پرسپولیس بازی کرده است، مجموع بازی‌هایش به ۴۰ نمی‌رسد که همه آنها هم فیکس نبوده! این عدد برای شایان مصلح هم همین حدود است، این لحن و ادبیات از کجا می‌آید و آیا طلبکاری از باشگاه رفتار درستی است؟ دو فصل پیش وقتی پرسپولیس به سروش نیاز داشت، او تیم را برای «درآمد» بیشتر تنها گذاشت و به الخور رفت. حالا باشگاه او را نمی‌خواهد و بد نیست آن رفتار پیشین یادش بیاید.

تعداد جام‌هایی که رائول گونزالس و و ایکر کاسیاس برای رئال کسب کردند احتمالاً از تعداد بازی‌های مصلح و سروش برای پرسپولیس بیشتر باشد اما رئال آنها را هم کنار گذاشت. دو اسطوره هرگز چنین ادبیاتی به کار نبردند. رائول ۱۸ سال پیراهن قوهای برنابئو را تن کرد، ۳۲۳ گل زد و کاسیاس در ۱۶ سال ۵۱۰ بار برای رئال بازی کرد و روز آخر که او را کنار گذاشتند اشک ریخت و به جای شکوه و شکایت با تحسین گفت: «رئال مادرید به من انسانیت آموخت و امیدوارم بعدها از من نه به عنوان یک دروازه‌بان خوب بلکه یک انسان خوب یاد کنند.»

این چند جمله را بسیاری از بازیکنان فوتبال ما باید جلوی چشم‌شان قاب کنند. آنها که با طلبکاری حرف می‌زنند... سروش و شایان را هواداران دوست دارند اما سرمربی‌ها به چیزی به جز عشق هوادار –بازیکن نیاز دارند. به کیفیت. آنها می‌توانند خیلی زود کیفیت‌شان را با لباس تیمی دیگر به رخ بکشند و به کالدرون ثابت کنند که اشتباه کرده است. بسم الله!

۳۳ ۱  
آی اسپورت
2019-07-20 02:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ss
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۱
چی شد؟ همینکه اخراج شدن و حقو حقوقشون رو خواستن شماهم حرکت و عکسهای منشوریشون رو دارین منتشر میکنید؟ قبلا خبرنهارها خفه خون گرفته بودید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر