فهرست
یادداشت ویژه: چه تیم هایی از گردباد نیمه نهایی چمپیونزلیگ عبور می کنند؟
یادداشت ویژه: چه تیم هایی از گردباد نیمه نهایی چمپیونزلیگ عبور می کنند؟

یادداشت ویژه: چه تیم هایی از گردباد نیمه نهایی چمپیونزلیگ عبور می کنند؟

آی اسپورت – مایکل کاکس، سردبیر سایت معروف زونال مارکینگ، در مطلبی برای نشریه گاردین، به پیش بینی دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان پرداخته است:

رئال مادرید - بایرن مونیخ

جدال دو تیم از بزرگ ترین باشگاه های فوتبال دنیا شاید مهم ترین دیدار مرحله ی نیمه پایانی باشد. گواردیولا و آنچلوتی دو تن از بهترین مربیان دنیا هستند که ارزش های خود را به اثبات رسانده اند.

پپ و کارلتو 2 بار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را کسب کرده اند و به دنبال سومین قهرمانی خود هستند. نکته ی جالب این است که آن ها هیچ گاه در برابر یکدیگر قرار نگرفته اند.

بایرن تیم کامل تری به نظر می رسد. رئال این فصل تحت هدایت آنچلوتی تبدیل به تیمی شده است که ضد حمله های بسیار کارآمدی ارائه می دهد. با وجود بازیکنانی همچون رونالدو و بیل در دو سمت زمین، انجام چنین فوتبالی راحت تر هم می شود.

اما نگرانی های اصلی رئال مربوط به خط دفاعی و میانی اش می شود که گفته می شود به اندازه ی خط حمله اش قدرتمند نیست.

http://www.sofoot.com/IMG/img-cristiano-ronaldo-real-madrid-contre-philipp-lahm-bayern-munich-1335428403_620_400_crop_articles-156203.jpgبایرن تبدیل به تیمی فوق العاده تاکتیکی زیر نظر گواردیولا شده است. با وجود بازیکنانی همچون توماس مولر، خاوی مارتینس، مانژوکیج و تونی کروس، آن ها مجموعه ای از بازیکنان را در اختیار دارند که قدرت حمل توپ بالایی دارند. شاید مهم ترین سوال پیرامون بایرن قدرت فیزیکی این تیم باشد که گفته می شود به اندازه ی قدرت تکنیکی و تاکتیکی اش بالا نیست.

فصل پیش بایرن فوق العاده کار آمد ظاهر شد. آن ها فصل گذشته تاکتیک های مختلفی داشتند. گاهی سرتاپا حمله می شدند و حریفشان را نابود می کردند و گاهی هم آرام در فکر ضد حمله بودند. پیروزی 7-0 در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل بارسلونا شاهکار آن ها در فصل گذشته بود.

با وجود رونالدو، بیل، ریبری و روبن به نظر می رسد که بازی دو تیم بیشتر در کناره ها جریان داشته بباشد. شاید گواردیولا همچون بازی با منچستر از مدافعان کناری اش خیلی متمایل به میانه ی میدان استفاده نکند.

جدال کلیدی: کریستیانو رونالدو - فیلیپ لام

پیش بینی: صعود بایرن مونیخ


چلسی  - اتلتیکو مادرید

جدا از حاشیه های به وجود آمده برای این دیدار، بدون شک مصاف سیمئونه و مورینیو یک دیدار تمام تاکتیکی خواهد بود.

اتلتیکو مادرید در سوپر کاپ فصل گذشته 4-1 چلسی را در هم شکست اما دو تیم از آن زمان تغییرات بسیاری زیادی داشتند.

سیمئونه فوتبالی منحصر به فرد ارائه می دهد. با تمامی نفرات در زمین خودی جمع می شوند، ناگهان با سرعت برق و باد پرس می کنند و ضد حمله می زنند!! مالکیت توپ در فلسفه ی سیمئونه چندان محلی از اعراب ندارد. سیمئونه در مصاف با چلسی بدون شک در تلاش خاهد بود تا قدرت هافبک های تهاجمی آن ها را به حداقل برساند.

http://www.cadenaser.com/recorte/20130514csrcsrdep_15/LCO668/Ies/Mourinho-Simeone-saludan-ultimo-derbi.jpgزوج آردا و کوکه بسیار خوب ظاهر شده است. آن ها علاوه بر اینکه در حمله بسیار برق آسا عمل می  کنند وظایف دفاعیشان را نیز به خوبی انجام می دهند. حضور دیگو کاستا اهرم فوق العاده ای برای اتلتیکو محسوب می شود که می تواند فشار را از هر لحاظی بر تری و کیهیل افزایش دهد.

به نظر می رسد سبک بازی چلسی مشکلات بیشتری را به نسبت بایرن یا رئال برای اتلتیکو ایجاد خواهد کرد چرا که چلسی نیز همانند اتلتیکو علاقه ی چندانی به حمله کردن نخواهد داشت.

بازی با بارسلونا نشان داد که اتلتیکو مهره های خوبی را نیز در سایه دارد. دیگو برزیلی و آدریان لوپس به خوبی شایستگی های خودشان را نشان دادند.

با این حال وجود فردی همچون مورینیو بر روی نیمکت چلسی، کار اتلتیکو را سخت خواهد کرد. مورینیو در مصاف با پی اس جی نشان داد که به این سادگی ها فصد از دست دادن لیگ قهرمانان را ندارد.

جدال کلیدی: دیگو کاستا - جان تری

پیش بینی: صعود اتلتیکو مادرید

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-14 00:35:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر