فهرست
یادداشت آنچلوتی/ طبیعی است که پرتغال بازیکنان بهتری دارد
یادداشت آنچلوتی/ طبیعی است که پرتغال بازیکنان بهتری دارد

یادداشت آنچلوتی/ طبیعی است که پرتغال بازیکنان بهتری دارد

کارلو آنچلوتی
گرت بیل و کریس رونالدو بارها در زمین تمرین مقابل هم قرار گرفته اند و شاید حالا به خوبی این موضوع را به یاد آورند. می خواهم این را به شما بگویم که بازیکنان بزرگ حتی در تمرینات هم می خواهند برنده باشند. بله، من بارها دیده ام که این دو در تمریناتشان در تیم های 8 نفره عرق ریختند تا موفق باشند. همه بازیکنان بزرگ جنگجو هستند.

همه آن ها می خواهند در صدر باشند و وقتی به زمین بازی یا تمرین پا می گذارند فقط به بردن فکر می کنند. پس مطمئن باشید که در بازی لیون هم همین طور است و هر دوی آن ها برای برد وارد زمین می شوند. مخصوصا که این بار پای موفقیت کشورشان هم به میان است. هر دوی آن ها متعلق به تیم های ملی ای هستند که معمولا از آن ها به عنوان بهترین تیم های اروپا یاد نمی شود. هرچند که کریستیانو رکورد خوبی با پرتغال دارد. هر دوی آن ها برای کشورشان ارزش زیادی قائلند و چشم مردمشان به آن هاست تا تعیین کننده باشند.

هرچند که این دو، دو بازیکن متفاوت هستند. با وجود شباهت های زیادی که دارند. در مادرید، من به کریس در سمت چپ و به گرت در سمت راست بازی می دادم. چون با این شکل برای من خیلی بهتر بود. اما گرت می تواند در هر پست تهاجمی ای که از او بخواهی بازی کند. کریستیانو همیشه می خواهد در سمت چپ بازی کند چون بهترین عملکردش در آن قسمت از زمین است.

او می خواهد در سمت چپ بازی کند چون معتقد است اگر پست میانی داشته باشد بیشتر وقتش پشت به دروازه تلف می شود. او می خواهد در سمت چپ باشد تا توپ را بگیرد، استارت بزند و بدود و شوت بزند. گرت اما متفاوت است. او به این اندازه گلزن نیست و بازیکنی است که با هر پستی به راحتی هماهنگ می شود. به نظرم او در سال گذشته تغییر زیادی کرده است. اعتماد به نفس خیلی بیشتری دارد. از پستش در مادرید راضی است و فصل خوبی را گذرانده است. در ولز هم او پست و وظایف خاصی دارد. می دانم که چقدر برایش مهم است تا در تیم ملی کشورش خوب کار کند. او یاد گرفته که چطور یک رهبر واقعی باشد.

او همیشه به من می گفت یورو 2016 تورنمنت بزرگی برای ولز خواهد شد. اما چطور می دانست؟ به همین دلیل هم قبل از شروع این تورنمنت گفته بودم ممکن است در این دوره از بازی ها سورپرایز ببینید. همچنین قبلا گفته بودم که ولز می تواند در فرانسه موفق باشد. امیدوارم یادتان باشد. دلیلش صحبت هایی بود که با گرت کرده بودم.

جدال پنالتی بین پرتغال و لهستان و بعد آلمان و ایتالیا را دیدم. دیدید که چطور کریس پنالتی اول را زد و تیمش را پیش انداخت. به من اعتماد کنید. وقتی کار به پنالتی می کشد خیلی سخت می شود. نمی توانی هیچ بازیکنی را مجبور کنی پنالتی بزند. گاهی باید متقاعدش کنی. اما اگر نخواهد این کار را کند، کاری نمی توانی بکنی.

در فینال لیگ قهرمانان 2003 در اولدترافورد مقابل یووه من این مشکل را داشتم و 5 بازیکن از بازیکنان میلان من نمی خواستند پنالتی بزنند. تیم خوبی بود، اما هیچ کس پنالتی نمی زد. حتی یکی از بازیکنان زیر نیمکت مخفی شده بود.

ضربات پنالتی 100 درصد زمینه روانشناسی دارند. می توانی تمام روز را تمرین کنی. اما ممکن است پنالتی ات را از دست بدهی. هر بازیکنی که روحیه و انگیزه خوبی داشته باشد می تواند پنالتی اش را گل کند. اما سوال اینجاست که وقتی دنیا نگاهت می کند می توانی پنالتی را گل کنی؟

در کل اما درباره نیمه نهایی باید بگویم مشخص است که پرتغال بازیکنان بهتری دارد. کریستیانو، نانی، رناتو سانچس، ژائو موتینیو. ولز گرت بیل را دارد و حتی آرون رمسی را هم ندارد. اما تیم قدرتمندی است و می تواند در شرایط سخت دوام بیاورد. خیلی چیزها به گرت بستگی دارد. او است که باید هم تیمی هایش را در اوج نگه دارد و به آن ها انگیزه بدهد. وقتی می گوید به همه آن ها اعتماد دارد، می دانم که واقعیت را می گوید.

اگر بازی به پنالتی برسد مطمئنم که هر دوی آن ها می خواهند پنالتی بزنند. می خواهند اولین پنالتی را هم بزنند. یک چیز اما قعطی است: زیر نیمکت مخفی نمی شوند و از زدن پنالتی سر باز نمی زنند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-07-06 17:23:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر