فهرست
استقلال با چه ترکیبی به مصاف الشباب می رود؟!/ آبی ها 11 نفر را هم ندارند!
استقلال با چه ترکیبی به مصاف الشباب می رود؟!/ آبی ها 11 نفر را هم ندارند!

استقلال با چه ترکیبی به مصاف الشباب می رود؟!/ آبی ها 11 نفر را هم ندارند!

آی اسپورت- از مدت ها پیش کارلوس کی روش اعلام کرده بود بازیکنان ملی پوش تیم ها را می خواهد و برای دو بازی پایانی تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، تیم ها باید فکری به حال تیم هایشان بکنند. از همین رو پس از پایان لیگ کی روش لیست تیم ملی را برای اردوی آفرریقای جنوبی اعلام کرد که در آن 4 بازیکن تیم استقلال در لیست تیم ملی حضور دارند. کی روش تاکید کرده بازیکنان باید تا روز شروع اردوی تیم ملی استراحت کنند و حتی در تمرینات تیم هایشان شرکت نکنند.
هم‌چنین تیم استقلال که چند روز پیش با شکست در برابر تراکتورسازی مجوز حضور در رقابت های سال آینده‌ی لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد در بازی با الشباب آخرین شانس هایش برای باقی ماندن در این مسابقات آزمایش می کند و این دیدار به نوعی برایشان حکم مرگ و زندگی دارد.
از سوی دیگر، قلعه نویی برای دیدار با تیم عربستانی 4 بازیکنش را مصدوم می بیند. محمد مهدی نظری، سیاوش اکبرپور ، احمد جمشیدیان و مجید غلام نژاد مصدوم های استقلال در این دیدارند و جی لوید ساموئل هم محروم است.
حال سوال اینجاست اگر بنا باشد قلعه نویی 4 بازیکن دیگرش را هم به تیم ملی بدهد با چه ارنجی به مصاف قهرمان لیگ عربستان خواهد رفت. با نگاهی به لیست نفرات استقلال می توانیم این نفرات را برای استقلال در برابر الشباب ارنج کنیم.

قهر کی روش با رحمتی برای قلعه نویی توفیق اجباری شد و این بازیکن در تیم استقلال ماندنی شد. مسلما او درون دروازه خواهد ایستاد و استقلال از این نظر مشکلی نخواهد داشت.
بزرگترین مشکل آبی ها در این دیدار در خط دفاعی است. در قلب خط دفاعی با محرومیت ساموئل و دعوت صادقی به تیم ملی، استقلال تنها حنیف عمران زاده را برای این پست در اختیار دارد. شاید تنها راه و چاره قلعه نویی برای این پست استفاده از پژمان نوری باشد که خود به خود می تواند فاجعه را برای آبی ها رقم بزند. در سمت چپ خط دفاعی در غیاب بیک زاده نیکبخت واحدی می تواند این پست را پوشش دهد. در سمت راست اما غیبت هم زمان حیدری و غلام نژاد این منطقه را خالی از بازیکن کرده است. شاید تنها بتوان مهرداد اولادی را برای این پست در نظر گرفت!
در خط میانی هم آندو تیموریان، احمد جمشیدیان و سیاوش اکبرپور غایب هستند. در مورد چینش این پست می توان برهانی را در سمت راست خط هافبک قرار داد، کاروالیو در مرکز میدان بازی کند، بوبکر کبه در سمت چپ خط میانی انجام وظیفه کند و در کنار کاروالیو ایمان با صفا وظیفه ی بازیسازی را بر عهده بگیرد.
در خط حمله اما با قرار دادن قاضی در ترکیب، لیست بازیکنان استقلال تمام می شود و آبی ها تنها می توانند با 10 بازیکن به میدان بروند. مگر آنکه سید حسین حسینی دروازه بان ذخیره ی استقلال هم به میدان برود و یا خود قلعه نویی به داخل زمین برود!

به هر حال با این شرایط استقلال نمی تواند به مصاف تیم قدرتمند عربستانی برود و اگر هم به اجبار وارد میدان شود نتیجه جز آبرو ریزی در پی نخواهد داشت. بدون شک عدم پشتوانه سازی در تیم استقلال را می توان یکی از دلایل بوجود آمدن چنین مشکلی نام برد. اگر قلعه نویی بازیکنان جوان این تیم را رد نمی کرد و یا از تیم های پایه ی استقلال بازیکنی را به تیم تزریق می کرد تیمش با این شرایط عجیب مواجه نمیشد. از سمتی دیگر دستورات مستکبرانه کی روش در به خدمت گرفتن ملی پوشان از تیم های باشگاهی‌شان را می توان مورد انتقاد قرار داد و این سوال را پرسید اگر خود کی روش به عنوان سرمربی استقلال فعالیت می‌کرد چه تدبیری را برای این شرایط سخت می انیدیشید! آیا حاضر بود تیمی را به میدان بفرستد که 11 بازیکن را هم به صورت کامل در اختیار ندارد؟!
به هر حال این مشکل بزرگ تقریبا حل نشدنی است. یا باید آبی ها از ادامه‌ی حضور در رقابت های آسیایی انصراف دهند و یا اینکه فدراسیون نشینان کی روش را متقاعد کنند تا مجوز حضور بازیکنان استقلال را برای بازی ‌های آسیایی بدهد.

     
آی اسپورت
2014-04-14 00:36:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر