فهرست
اصرار روی یک اشتباه؛ سالن آزادی 12 هزار نفری نیست
اصرار روی یک اشتباه؛ سالن آزادی 12 هزار نفری نیست

اصرار روی یک اشتباه؛ سالن آزادی 12 هزار نفری نیست

آی اسپورت - هفته گذشته یک بار دیگر سالن ورزشگاه آزادی محل میزبانی مسابقات تیم ملی والیبال کشورمان شد و به همین مناسبت، هر شب تماشاگران پرشور زیادی برای تماشای رقابت‌های لیگ جهانی راهی این مجموعه شدند. مطابق معمول گزارشگران عزیز هم با نهایت ذوق‌زدگی از این حضور سبز حرف زدند و گاهی پیاز داغ داستان را هم حسابی زیاد کردند.
 
بدون تردید مشهورترین مبالغه‌ای که در مورد سالن ورزشگاه آزادی انجام شده این است که این سالن گنجایش 12هزار تماشاچی را دارد؛ آنچه به هیچ وجه منطبق با واقعیت نیست. حقیقت آن است که سالن ورزشگاه آزادی در حال حاضر تنها 6500 صندلی دارد و اگر قرار باشد همه راه‌ها و معابر دیگر هم پر شوند، حداکثر 8 یا 9هزار تماشاچی در این سالن جا خواهند گرفت. در حقیقت 12هزار نفری خطاب کردن این سالن، یک اشتباه عجیب و رایج است که هیچکس نمی‌داند از کجا آمده و همه هم بدون تحقیق آن را تکرار می‌کنند. این سالن هیچوقت 12هزار نفری نبوده است.
 
تا قبل از سال87، تعداد 7500صندلی در سالن آزادی وجود داشت که بعد از تعویض و ارتقای کیفی صندلی‌ها، این رقم به 6500صندلی کاهش پیدا کرد. جالب اینجاست که بعضا گزارشگران «جوزده» تلویزیونی، حتی مدعی می‌شوند بین 15 تا 20هزار علاقه‌مند در این سالن حضور پیدا کرده‌اند! حتی همین چند شب قبل، بهزاد کاویانی که مجری برنامه پخش زنده والیبال بود، از حضور ده‌ها هزار نفری مردم در سالن ورزشگاه آزادی سخن گفت! به هر حال جا دارد این اشتباه یک بار برای همیشه تصحیح شود و مردم بدانند که سالن آزادی حتی اگر همه صندلی‌های اصلی و اضافی‌اش هم پر شود، قادر است حدود 8هزار تماشاچی را در دل خودش جا بدهد.

منبع: بانک ورزش
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-08 10:15:45
نظر دهید

۳ نظر
رضا
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۲۲
ورزشگاه آزادی هم الان 100 هزار تا نیست زیر 80 هزار هست که با صندلی دار شدن طبقه دو این مقدار هم کمتر میشه
-
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۷
خب عزیزم این که دوازده هزار نفر از کجا اومده کاملا روشنه
اون موقع که صندلی نداشت میشد دوازده هزار نفر توش جا داد
این عدد برا اون موقع هستش
واقعا یعنی اینو نمیدونستید که الان جو زده. شده اید ؟؟؟؟

مثل وزرشگاه فوتبال ازادی که وقتی دو طبقه صندلی نداشت
میشد صد و بیست هزار نفر توش جا داد
اما الان دیگه با صندلی دار شدن دو طبقه اگه جای پله ها هم پر بشه حداکثر هشتاد هزار نفر بشه
امیر تبریز اوغلی ضد نگ و کیسه
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۸
همچنان که ورزشگاه ازادی 100هزار نفری نیست... فوقش 75هزار نفر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر