فهرست
مرد سایه کادر فنی استقلال؛ مغز متفکر پدر!
مرد سایه کادر فنی استقلال؛ مغز متفکر پدر!

مرد سایه کادر فنی استقلال؛ مغز متفکر پدر!

آی اسپورت – «ساشا شفر». نامی که در روزهای اولی که به ایران آمد بسیار حساسیت برانگیز شده بود. او پسر وینفرد شفر سرمربی موفق استقلال است که حالا دیگر عضو مهمی از کادر فنی این تیم به حساب می‌آید. ساشا هم مثل بقیه دستیاران فعلی شفر به مرور به کادر فنی تیم اضافه شد. در هفته‌های اولی که استقلال با شفر به ثبات و استحکام فعلی نرسیده بود منتقدان او پسرش را بهانه کردند و از او به خاطر اینکه صرفا به خاطر نسبت پدر و فرزندی ساشا را به ایران و استقلال آورده حسابی انتقاد کردند. اما شفر هیچگاه به این انتقادات پاسخی نداد و از ساشا هم خواست فقط به کارش در استقلال فکر کند. پستی که شفر برای پسرش در نظر گرفته بود آنالیزوری بود. این پست تا یکی دو سال پیش اهمیت زیادی در فوتبال ایران نداشت و اغلب مربیان برای این که دوستان یا اقوام‌شان را به نان و نوایی برسانند به آن‌ها پست آنالیزوری می‌دادند. این تصوری است همین الان هم خیلی‌ها دارند و به ساشا هم با همین دید نگاه می‌کردند. اما واقعیت در مورد این پسر چیز دیگری است.

کار ساشا در استقلال خیلی بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد اهمیت دارد. او البته آنالیزور اصلی تیم است. حتی مهدی خانبان هم که دیگر آنالیزور استقلال است زیر نظر ساشا کار می‌کند. اما ساشا کار مهم‌تری هم دارد. او در واقع دستیار اول و معتمد وینفرد شفر است. گرچه با نگاه از بیرون اصلا این طور به نظر نمی‌رسد. او در همه جلسات تمرین حضور دارد. قبل از شروع همه بازی‌های رسمی استقلال و هنگامی که بازیکنان در حال گرم کردن هستند در وسط زمین کنار پدرش می‌ایستد و با او حرف می‌زند. با سوت شروع بازی به جایگاه ویژه می‌رود و بین دو نیمه راهی رختکن استقلال می‌شود. تقریبا در جریان ریز مسائل فنی و تاکتیکی تیم هست و به پدرش مشورت می‌دهد. اما وینفرد بسیار تلاش می‌کند و که پررنگ بودن نقش پسرش در تیم به چشم نیاید. ساشا هر روز همراه با بقیه اعضای کادر فنی و با یک ماشین به محل تمرین استقلال می‌رود و این نشان می‌دهد که او جزء مهمی از کادر فنی تیم است. البته آپارتمان محل سکونتش با محل زندگی پدرش جداست و مستقل زندگی می‌کند.

نکته مهم دیگر تاثیر ساشا در تغییرات کادر بازیکنان استقلال است. شاید باورش سخت باشد اما ساشا در رد یا جذب بازیکنان هم نقش به سزایی دارد. او بود که نقش اساسی را در جدایی حسن یست سعید و سجاد شهباززاده از استقلال ایفا کرد. همینطور مامه بابا تیام و بویان نایدنوف با گزینش و نظر مستقیم او راهی استقلال شدند. حتی آن دسته از بازیکنان خارجی که قرار بود در نیم فصل راهی استقلال شوند و نشدند انتخاب‌های ساشا برای استقلال بودند. همه این چیزها نشان می‌دهد که ساشا در کادر فنی استقلال چیزی فراتر از یک آنالیزور و دستیار است. اما این که چرا شفر، فشار طعنه‌ها و کنایه‌ها بابت استفاده از پسرش در کادر فنی را به جان خریده نشان می‌دهد چیز مهم‌تری وجود دارد. او به پسرش اعتماد و اطمینان دارد. این دقیقا همان چیزی است که برانکو و علی دایی هم با استناد به آن برادران‌شان در کادر فنی می‌گذارند. زلاتکو و محمد دایی نقش چندانی در پرسپولیس و سایپا ندارند و از این نظر ساشا اصلا با آن‌ها قابل مقایسه نیست. ساشا قلب شفر است. مغز متفکر پدر!

 

روزنامه سازندگی

۱۳ ۸  
آی اسپورت
2018-03-15 11:42:00
نظر دهید

۸ نظر
مصی
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۰۱
چه رپرتاژ آگهی قشنگی بود این اطلاعات خودتون بدست آورده بودین یا از سازمانهای اطلاعاتی هم کمک گرفتین!.. راستی نرخ رو اعلام کنین شاید من هم یه رپرتاژ آگهی واسه چاپ بدم بهتون
Hasan
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۰۳
جدیدا همه چی برای استقلالیا خوبه برای بقیه بد پس معلوم شد حق دلالی نایدف به کی رسیده پسر مستر شفر
مجید
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
دو سه تا مزدبگیر از دارودسته روزنامه پیروزی مثل کرکس در بالای مطالبی که به نوعی در ارتباط مثبت با استقلال باشد میچرخند و بعد شروع میکنند به گند پراکنی که در ذاتشان هست...با نام های مختلف بعد مثل سگان عوعو کنان کامنت هایشان رو به دهن گرفته به ارباب نشان داده دم تکون میدهند تا لقمه حرامی برایشان پرتاپ کنند مثل این مصی نامی که کامنت گذاشته...درسته زندگی سخت شده اما نه اینقدر که شخصیت نداشته ات رو خرج کثیف نویسی کنی
كسري
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۳۹
نميخواستم جواب تو رو بدم اما مجبورم ميفهمي نفهم مجبورم.اگه ما كركس هستيم پس شما لاشخور و كفتار هستين كه زير مطالب تيم سرورتون پيام ميذارين چون خود اسكولت هم ميدوني كه اگه يه پيام برأي تيم درپيتت بذارن ده تا مطلب براي تيم سرورت ميذارن .همين امروز يه نگاه به اَي اسپرت بندازي ميبيني چند برابر تيم مزخرف شما از تيم ما مطلب گذاشتن و زير هر كدوم مثل شمايي اومدن عر عر ميكنن.اگه أين مصي نام بدنبال لقمه حرومه خدايي نكرده اونوقت تو نطفه حرومي حتما .
مصی
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۸
ممنون کسری جان کاملا به جا جواب این حروم لقمه رو دادی دیگه حرفی نموند
۶
کارن
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
آقا مجید وآقا کسری....یه سگ خوشگل دارم که وافعا دوسش دارن نمیدونم چرا ما ایرانیها تا کم میاریم با بی ادبی تموم صفات بد انسانها رو به این حیوان زیبا وبا وفا نسبت میدبم...میشه لطفا از خودتون مایه بذارید ....برخلاف مطالبی که شماها نوشتید سگها بخاطر مرام ومعرفتشونه که پیش صاحبش دم تکون میدن واظهار علاقه میکنن نه بخاطر یک لقمه نون...ای کاش ذره ایی از مرام ومعرفت این حیوانات نجیبو بعضی آدما داشتن..
۱
@
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۷
کلا توهم یکی از شروط اصلی و اساسی استقلالی شدنه!اینا بردهاشون مال خودشونه و حاصل نبوغ سرمربی و پسر ژن خوبش، ناکامی ها و باخت های همیشگی شون گردن وزیر پرسپولیسی و افتخاری سیب زمینی. فقط بند دوم رو بخونید انگار داره از مامور cia گزارش میده! این حجم از جوگیری و توهم زدگی دیگه نوبره به والله. فقط کافیه یه سر به اینستاگرامش قبل از اومدن به استقلال بزنید کلی عکس گربه و لاک پشت! یه تیم میلیاردی رو دادن دستش داره با شیوه اکبر میثاقیان اداره اش میکنه.
۲
((
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۰۲
خسته نشدین از بس از این شوفر حماسه نوشتین؟ قلب شفر! مغز متفکر! تیام یه مهاجم 6 میلیاردی بود که خریدن این قلب و مغز با چه معیاری بویان رو خرید؟ گرون ترین تیم رو دادن دستشون و همینجوری دارن واسشون خرج میکنن اونوقت از قلب و مغز میگه! اره برادر برانکو که مدرک داره هیچ کاره اس پسر شوفر نابغه اس. فقط ای کاش این نوشته هاتون رو از یاد نبرید
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر