فهرست
آنالیز اختصاصی/ زوج کوکه - گابی عامل اصلی پرواز اتلتیکو
آنالیز اختصاصی/ زوج کوکه - گابی عامل اصلی پرواز اتلتیکو

آنالیز اختصاصی/ زوج کوکه - گابی عامل اصلی پرواز اتلتیکو

آی اسپورت – وقتی اتلتیکو مادرید در دو هفته ابتدایی لیگ برابر دو تیم تازه صعود کرده به لالیگا متوقف شد، کمتر کسی فکر می کرد آن ها 6 هفته بعد به صدر جدول برسند. آن هم در لیگی که بارسلونا و رئال دارد. تیم هایی که به سختی امتیاز از دست می دهند. اما توقف های پیاپی بارسلونا و رئال و دگرگون شدن اتلتیکو، این اتفاق را ممکن کرد. به راستی اتلتیکو چگونه بعد از دو تساوی متحول شد؟

در 5 سال اخیر، دیگو سیمئونه اصرار زیادی به استفاده از دابل پیوت های تخریبی در وسط زمین داشته. تیاگو و گابی ستون های اصلی تیم او در سال های اخیر بوده اند و این مساله باعث شد تا کوکه هیچ وقت فرصت حضور در میانه زمین را نداشته باشد. حتی وقتی تیاگو در نوامبر فصل قبل پای خودش را شکست، سیمئونه سائول را به مرکز زمین برد و دو ماه بعد، آگوستو فرناندز را هم خرید. این کار باعث شد تا در بازی های مشخصی، گابی، آگوستو، کوکه و سائول همزمان با هم در زمین حضور داشته باشند. در حالیکه حداقل در ظاهر، همه این بازیکنان باید در وسط زمین بازی کنند. در دو بازی اول این فصل، سیمئونه باز به این روش اصرار ورزید و دو بار تنبیه شد. او در گذشته هیچ وقت به راحتی از عقایدش کوتاه نمی آمد. اما وقتی گریزمن گفت با این وضع بازی باید برای سقوط  نکردن بجنگیم، سیمئونه بالاخره خطر را احساس کرد. او متوجه شد برای ادامه پروسه تکاملش در تیم، باید یک محرک جدید به کل تیم تزریق کند. سئوالی بزرگ که جوابی بسیار ساده داشت: کوکه.

سیمئونه بالاخره به هافبک جوان اسپانیایی در مرکز زمین اعتماد کرد. او کوکه را به وسط و کنار گابی برد تا جا برای یک وینگر تخصصی در ترکیب اصلی باز شود. این تغییر به نوبه خودش بسیار تهاجمی است و عامل اصلی فوران ناگهانی گل ها از سوی خط حمله اتلتیکو بوده. با حضور کوکه و آزادی او در مرکز، اتلتیکو سبک بازیش را تغییر داده و حالا بیشتر توپ را در اختیار می گیرد. کوکه نقشی به مانند ژاوی در بارسلونا را دارد و مانند یک مهندس، ریتم بازی را تنظیم می کند. نمره هجومی بالای او از سایت اسکواوکا نشان از نقش مهمی دارد که او این هفته ها در تهاجمی شدن اتلتیکو بازی کرده. در کنار او، کاپیتان با ثبات روخی بلانکو مثل همیشه استحکام کل تیم را از نظر دفاعی حفظ می کند و یکی از بهترین نمره های دفاعی لالیگا را بین هافبک های میانی دارد. این زوج اسپانیایی، حالا بازتاب کاملی از تعادل در خط هافبک صدر نشین لالیگا هستند. گابی قلب تیم است و کوکه مغز آن. بدون شک با بد کار کردن یکی از آن ها، کل تیم خواهد لنگید. اما تا زمانی که هر دو با این فرم ادامه دهند، رئال و بارسا رقیبی جدی برای لالیگا و لیگ قهرمانان خواهند داشت. نمایش اتلتیکو برابر بایرن ثابت کرد آن ها در اروپا هم مانند سه فصل گذشته باید یک مدعی محسوب شوند. البته این، برچسبِ آن ها به عنوان یک آندرداگ را تغییر نخواهد داد. 

کوکه و گابی
آمار کوکه و گابی

۳    
آی اسپورت
2016-10-17 22:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر