فهرست
فرهاد مجیدی استقلال را بهتر از شفر می‌شناسد؟
فرهاد مجیدی استقلال را بهتر از شفر می‌شناسد؟

فرهاد مجیدی استقلال را بهتر از شفر می‌شناسد؟

آی اسپورت - مسیر سرمربیگری فرهاد مجیدی از بازی با استقلال خوزستان شروع شد. فرهاد شاید خودش هم انتظار نداشت که اولین تجربه نفر اول بودنش، از نیمکت استقلال کلید بخورد. بازیکنان استقلال ولی با زدن 4 گل به حریف، روزی به یادماندنی را برای او رقم زدند. مجیدی آرایش تیم شفر را عوض کرد و طبق داده منتشر شده از متریکا، بهترین آمار فصل را هم ثبت کرد.

فرهاد مثل برانکو!

پرسپولیس از هفته هشتم لیگ پانزدهم تغییر آرایش داد و روزهای خوب برانکو با پرسپولیس شروع شد. پرسپولیس در این چهار فصل با آرایش 2-4-4 دایموند در مسابقات حاضر می‌شود. فرهاد مجیدی هم در اولین بازی که برچسب سرمربی را پشت نامش می‌دید، همین آرایش را برای استقلال در نظر گرفت. استقلالِ شفر فصل را با آرایش 1-3-2-4 استارت زده بود. این تیم پس از شکست در دربی اما، تغییر سیستم داد و در تقابل با نفت مسجدسلیمان 2-4-4 بازی کرد. البته 2-4-4 آن روزهای استقلال خطی بود و شفر تیمش را با دو هافبک دفاعی به زمین می‌فرستاد. این آرایش تا سه بازی هم ادامه پیدا کرد تا اینکه باز هم بعد از شکست، شفر آرایش تیمش را عوض کرد. آبی‌ها با این سیستم مغلوب سپاهان شدند و بعد از آن دوباره به 1-3-2-4 برگشتند. نتایج استقلال با بازگشت به آرایش قبلی هم مطابق انتظار هواداران نبود و شفر برای اضافه شدن به جمع مدعی‌ها آرایش 3-3-4 را تجویز کرد. آرایشی که جواب هم داد و در اولین مسابقه، استقلال 5 گل به سپیدرود زد. هر چند که در ادامه با این آرایش هم شفر نتوانست نتایجی کسب کند که مدیران این باشگاه را راضی کند. شفر رفت و مجیدی هم در اولین تغییر، آرایش استقلال را به 2-4-4 لوزی تغییر داد. آرایشی که جواب هم داد و استقلال توانست 4 گل به حریف بزند.

یک بازی برای ثبت بهترین عملکرد فصل!

بازی در مقابل آخرین تیم جدول، شانسی بود که در اولین روز سرمربیگری مجیدی برای او رخ داد. فرهاد هم پرگل‌ترین بازی این فصل استقلال را رقم زد و 4 گل سهم تیمش بود. آبی‌ها برای زدن این 4 گل، آمار فوق‌العاده‌ای را هم ثبت کردند. این تیم در بازی مقابل استقلال‌خوزستان 21 شوت زد که رکورد بیشترین تعداد شوت این فصل استقلال است. طبق آمار متریکا، استقلالی‌ها بیشترین شوت در چارچوب لیگ هجدهم‌شان را نیز در همین مسابقه ثبت کردند. استقلال در این بازی 12 شوت در چارچوب زد که آماری بی‌نظیر است. این تیم 65 درصد زمان مسابقه هم مالک توپ بود که مشخص نیست به خاطر ضعفِ تیم حریف بود که شاگردان مجیدی انقدر توپ را در مالکیت داشتند یا علاقه فرهاد مجیدی به فوتبال مالکانه است. از این حیث هم استقلال دومین مالکیت بالای فصلش را تجربه می‌کرد. در دوران شفر فقط در بازی هفته پنجم مقابل فولاد خوزستان، استقلال بیشتر از این صاحب توپ بود و آمار 67درصد مالکیت را ثبت کرده بود. باید منتظر ماند تا در نمایش‌های بعدی شاگردان مجیدی مشخص شود چقدر از این نمایش استقلال، به خاطر ضعف حریفِ قعرنشین بوده است و تا چه حد هم باید به پای فرهاد مجیدی نوشت.

نود

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-05-04 15:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سیاوش نصیری
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹
یعنی رکورد مطالب دری وری ر توی این سایتهای ورزشی شکستین
خته نباشید قهرمانان
دلاوران
۳
احسان تاجی
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۰۹
فقط و فقط درود بر شفر کبیر و لعنت بر مدیریت لنگی و دست نشانده!!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر