فهرست
شفر در کنفرانس: گل و گل و گل می‌خواهیم
شفر در کنفرانس: گل و گل و گل می‌خواهیم

شفر در کنفرانس: گل و گل و گل می‌خواهیم

آی‌اسپورت- استقلال با هدایت وینفرد شفر موفق شد نساجی مازندران را در جام حذفی شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی شود. وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره این دیدار گفت:  به تیم خودم بابت این برد تبریک می گویم. در نیمه اول همه کارهای تمرین شده، انجام شد. به آنها گفتیم که اگر توپ را به سمت راست ببرند، می توانیم با پرسینگ توپ را از آنها بگیریم و با همین کار چند موقعیت خلق کردیم و زدن یک گل برای ما راضی کننده نبود.  در بین دو نیمه من با مهاجم تیمم صحبت کردم و به او گفتم به سمت تیر نزدیک حرکت کند. علی قربانی یک گل زیبا با کار ترکیبی خیلی خوب زد. دیروز در مورد تمرین از من سوال کردید و خوشحالم که توانستیم کار را در زمین اجرا کنیم. مشکل این است که بعد از دو گل، 3 یا 4 بازیکن تمرکز نداشتند و در نیمه زمین حریف توپ را از دست می دادند و ما چندبار به آنها فرصت ضد حمله دادیم. من راجع به این موضوع با بازیکنان صحبت کردم. ما باید 90 دقیقه برای بردن بازی کنیم و نباید به دنبال صحنه ای برای خوشحالی هواداران باشیم. در دقایق پایانی آنها بازی بلند انجام دادند. وقتی ما مانند نیمه اول فوتبال بازی کنیم، انرژی کمتری مصرف می کنیم و اگر اشتباه کنیم، 40 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنیم. در مجموع خیلی خوب عمل کردیم. در بازی قبلی یک فرصت داشتیم و امروز تعداد فرصت های ما بیشتر شد. ما فردا و روزهای بعد درباره این موضوعات با بازیکنان صحبت می کنیم. خیلی خوشحالم که تیم من امروز برد. این همان چیزی است که من گفتم و باید مرحله به مرحله برای یادگیری بیشتر تلاش کنیم. خسرو حیدری از ناحیه ابرو آسیب دید. روزبه چشمی نیز به دلیل تکل بازیکن حریف دچار مصدومیت از ناحیه زانو شد. علی قربانی نیز در نیمه دوم تغییر کرد. از هواداران هر دو تیم تشکر می کنم. طرفداران نساجی خیلی خوب بودند و این موضوع خیلی زیباست که هر دو تیم در ورزشگاه، هوادار دارند. دیروز گفتم هواداران در روزی که به آنها نیاز داریم، با وفاداری کنار ما هستند. حالا باید استراحت، تغذیه، تمرین و ریکاوری داشته باشیم و برای تمرین آماده شویم. من گفته بودم که وقتی در جام حذفی با یک تیم لیگ پایینی دیدار می کنیم، از پیش برنده نیستیم. تیم ما در نیمه اول فوق العاده بود و خیلی به تیم حریف فرصت ندادیم. اورلب کردیم، موقعیت ساختیم و تنها نیاز به گل، گل و گل داریم.

 کارت زرد زیاد بازیکنان تیم: ما وقتی توپ را از دست می دادیم بازیکنان برای باز پس گیری تلاش می کردند و همین موضوع باعث می شد کارت دریافت کنند. وقتی ما جلو هستیم، آنها تلاش می کردند با توپ بلند به سمت دروازه ما بیایند. در نیمه اول با پرس اجازه ندادیم تیم ما را تهدید کنند اما در 20 دقیقه آخر بازیکنان خسته شدند و باید مرحله به مرحله بهتر شویم. نمی شود انتظار داشته باشیم که همه چیز سریع عوض شود. چرا باید توپ را به اشتباه لو بدهیم تا بعد مجبور به خطا بشویم؟ علی قربانی در دقایق آخر خسته شد و حیدری نیز به دلیل دوندگی زیاد خسته شد. پادوانی را به زمین فرستادم تا توپ های بلند را دور کند. با سه دفاع وسط بازی کردیم و همه توپ ها را پادوانی دور کرد.

 هواداران می‌توانند به ادامه پیشرفت استقلال امیدوار باشند: از تعریف شما ممنون هستم. من همیشه در تمرینات حواسم به همه چیز است. من دو چشم پشت سرم دارم و همه چیز را می بینم. با بازیکنان صحبت می کنم و شب قبل از بازی همه بازیکنان خط هافبک در اتاق من بودند و فیلم بازی را دیدیم. به آنها گفتم دروازه بان معمولا توپ را به دفاع راست می دهد و ما از همین طریق به آنها گل زدیم. بعد از دو گل مغرور شدیم و به حریف فرصت دادیم که بازی کنند. بعد از گل اول نساجی، هواداران آنها را تهییج کردند. من فوتبال خوب می خواهم و باید برنده باشیم و بازیکنان بعد از بازی باید خوشحالی کنند. روزبه چشمی، مجید حسینی و وریا غفوری خیلی جنگیدند و وقتی توپ را راحت از دست می دهیم، قابل قبول نیست.

 اگر اشتباهات این تیم در دربی تکرار شود، برای آنها دردسر ساز می شود: دربی هفته آیند ه است و نباید درباره آن حرف بزنیم. وقتی هر دو تیم اشتباه می کنند، هر دو تیم فرصت برای گلزنی دارند. وقتی دو گل می زنیم، باید به سراغ گل های بعدی برویم. ما بعد از سوت پایان بازی خوشحال شدیم و من از این موضوع خوشحال نیستم. به عقب رفته بودیم و مثل تنیس توپ روی دروازه ما می آمد. در مجموع اما خوب بودیم.

 شوت های کم دقت بازیکنان استقلال: بازی با فولاد را آنالیز کردیم و ما باید با دو مهاجم بازی می کردیم. وقتی بازی با فولاد را می دیدیم، مشاده می کردیم کسی در محوطه جریمه حریف نبود و به همین دلیل گل نزدیم. بکن بائر را می شناسید؟ او بعد از جام جهانی گفت وقتی تیمی شوت نزند، گل نمی زند. من باید مشکل را پیدا کنم و با طراحی تمرین آن را حل کنم. گل دومی که زدیم، گل خوبی بود و باید در تمرین روی آن کار کنیم. این موضوع باید مانند یک چیپ الکترونیکی در سر بازیکنان قرار بگیرد. ابراهیمی خیلی خوب منطقه بازی را عوض می کند. زکی پور چند مرتبه منطقه بازی را عوض کرد و این موضوع اتفاقی است که ما آن را تمرین می کنیم. ما خیلی خیلی کار داریم و باید تمرین کنیم. پرسپولیس تیم بسیار خوبی است که باید با آن دیدار کنیم. استقلال نیز تیم بسیار خوبی است.

۸۳ ۹  
آی اسپورت
2017-10-20 19:19:00
نظر دهید

۹ نظر
Milan88
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۱
به تیم لیگ یکی گل زده جوگیر شده
۹ ۴
kjh
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۱
راست میگی داداچ
فکر کردیم قشقایی ، باید حذف بشیم
قشقایی
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
حالت چطوره شیش تایی ؟؟؟؟؟؟؟
امير
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۲
ببخشيد قشقايي بوندسليگا بازي ميكنه؟؟
Sam
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۵
تیم دوم لیگ یکه جام حذفی 60 درصد تیم ها لیگ یمی هستند اونا فوتبال را فیزیکی با تجمع در زمین خودی و استفاده از ضد حمله بازی می کنن که این کاررا سخت می کنه تیم پارس جنوبی هم از لیگ یک اومده الان صدرنشین
...
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۱
میخرم و میخرم و میخرم برات خخخخ
۳
pi
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
ich liebe dich, winfred..
du bist sehr gut
sehr motivierat..
sehr fantastische..
اراس
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۲
ادم رو برق بگیره جو نگیره
۳
خوزه
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۶
درسته سرمربی تیم رقیبه ولی همینکه مثل مربیان ایرانی چرت و پرت نمیگه و کری مسخره نمیخونه قابل احترامه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر