فهرست
گزارش روز/ استقلال قربانی داوری شده؟
گزارش روز/ استقلال قربانی داوری شده؟

گزارش روز/ استقلال قربانی داوری شده؟

آی اسپورت – به گفته محمد فنایی کارشناس داوری برنامه دیشب 90، استقلال در بازی مقابل سیاه‌جامگان از داوری متضرر شده است. این اظهارات باعث شد تا در کانال‌ها و صفحات هواداری استقلال در فضای مجازی واکنش‌های تندی دیده شود و حالا هواداران استقلال مدعی هستند که این تیم در لیگ هفدهم به شدت از داوری متضرر شده است. بررسی بازی‌های استقلال در لیگ هفدهم می‌تواند صحت و سقم این ادعا را ثابت کند:

هفته اول صنعت نفت آبادان1-0استقلال

آبی‌ها با خطای پنالتی عظیم گوک بر روی لوسیانو پریرا 1-0 مغلوب میزبان خود شدند. کارشناسان داوری، قضاوت موعود بنیادی‌فر را خوب ارزیابی کردند و پنالتی اعلام شده را هم صحیح دانستند.

هفته دوم استقلال0-0استقلال خوزستان

در این بازی یک خطای پنالتی روی علی قربانی انجام شد اما تصاویر نشان داد که قربانی در این صحنه در آفساید قرار داشت و قبل از خطا داور باید بازی را متوقف می‌کرد. البته در یک صحنه دیگر کمک داور به اشتباه آفساید علی قربانی را اعلام کرد. این صحنه در ادامه منجر به گل استقلال شد که داور آن را نپذیرفت.

هفته سوم استقلال1-0تراکتورسازی

این بازی هیچ صحنه داوری خاصی نداشت و قضاوت آن بدون مشکل انجام شد.

هفته چهارم سایپا1-0 استقلال

در این بازی استقلال با گل عباس‌زاده از روی نقطه پنالتی 1-0 باخت اما به اعتقاد کارشناسان داوری، با خطای چشمی روی ترابی، یک پنالتی دیگر هم باید برای سایپا اعلام می‌شد.

هفته پنجم استقلال 0-2 پدیده

در این بازی هم داوری حرف و حدیث خاصی نداشت و تصمیمات داور درست بود.

هفته ششم پارس جم2-0استقلال

در این بازی هم اعلام خطای پنالتی در دقیقه 90 بازی علیه استقلال درست بود و آبی‌ها در این بازی از قضاوت داور متضرر نشدند.

هفته هفتم استقلال1-1ذوب آهن

در این بازی گل تساوی ذوب‌آهن کاملا آفساید بود اما دقایقی قبل از این گل، داور از اعلام خطای پنالتی چشمی روی احسان پهلوان چشم‌پوشی کرده بود.

هفته هشتم سپیدرود 1-2استقلال

در این بازی تک گل سپیدرود روی ضربه پنالتی به دست آمد و کارشناسان داوری معتقد بودند که این خطای پنالتی به درستی اعلام شده است.

هفته نهم استقلال0-0فولاد

این بازی هیچ صحنه داوری خاصی نداشت و یکی از کسل‌کننده‌ترین بازی‌های فصل بود.

هفته دهم پرسپولیس1-0استقلال

جنجالی‌ترین بازی استقلال از لحاظ داوری همین بازی بود. به اعتقاد کارشناسان خطای پنالتی چشمی روی علیپور به درستی اعلام شد. کمال کامیابی‌نیا باید در نیمه اول اخطار می‌گرفت و در نیمه دوم اخراج می‌شد. داریوش شجاعیان و میلاد زکی‌پور و وریا غفوری هم می‎توانستند با جریمه‌هایی سنگین‌تر از سوی داور مواجه شوند. در مجموع هر دو تیم در این بازی از قضاوت داور ناراضی بودند و اشتباهات داوری برای هر دو تیم تقریبا یکسان رقم خورد.

هفته یازدهم استقلال 2-0 نفت

استقلال به راحتی 2 گل به نفت زد و البته پنالتی گل شده امید ابراهیمی هم توسط تیم داوری نادیده گرفته شد که البته در نتیجه نهایی بازی تاثیر زیادی نگذاشت.

هفته دوازدهم سیاه‌جامگان 0-0 استقلال

گل جابر انصاری با عجله کمک داور در اعلام آفساید شهباززاده مردود اعلام شد و البته بازیکن سیاه‌جامگان با چشم پوشی داور از بازی اخراج نشد.

در مجموع استقلال آنقدرها هم که به نظر می‌رسد از داوری متضرر نشده است و نمی‌توان این تیم را بیشتر از دیگر تیم‌های لیگ برتر قربانی اشتباهات داوری دانست. در نهایت شاید در دو بازی با استقلال خوزستان و سیاه‌جامگان 4 امتیاز استقلال با اشتباهات داوری از دست رفت اما همین حالا تیم‌هایی مثل سایپا، ذوب‌آهن و تراکتورسازی هستند که احتمالا بیشتر از استقلال قربانی اشتباهات داوری شده‌اند.

۸۸ ۱۰  
آی اسپورت
2017-11-21 18:10:00
نظر دهید

۱۰ نظر
سعید از خوزستان
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۴۷
یک ماهی میشه به این سایت سر نزده ام اون هم به یک دلیل....
۱ ماه پیش یک نظری رو در خبرگزاری فارس گذاشتم که به دلیل طولانی بودنش همون نظر رو هم در ای اسپورت کپی کنم که به اشتباه تمام صفحات و به همراه تمام نظرات کاربران فارس همون خبر و یک سری مطالب سیاسی بی ربط دیگه در خبرگزاری فارس که هیچ ربطی به خبر نداشت رو در ای اسپورت کپی کردم....و کامنت رو هم ای اسپورت به خاطر به تمسخر کشیدن کاربرای استقلالی این سایت تایید شد.....
اگه ادمین ای اسپورت عمدا این کار رو کرده خوب دیگه خودشون و خدای خودشون.....

داوریها به ضرر استقلال
هفته اول – استقلال و نفت ابادان ( سه بازیکن استقلال رو به ناحق محروم کردند. )
هفته دوم – استقلال و استقلال خوزستان ( داور یک پنالتی به سود استقلال نگرفت + گل سالم جابر انصاری هم مردود اعلام شد. )
جام حذفی – استقلال و گل گهر سیرجان ( سرنگونی بازیکن استقلال در محوطه جریمه خطا بود و باید به خاطر هل دادن مدافع گل گهر یک پنالتی برای استقلال اعلام می شد. )
جام حذفی – استقلال و نساجی قائمشهر ( دو بازیکن نساجی باید اخراج میشدند. گذاشتن پای بازیکن نساجی روی پای بازیکن استقلال باید با کارت قرمز جریمه می شد. + ضربه آرنج بازیکن نساجی به صورت خسرو حیدری باید با کارت قرمز جریمه می شد. )
هفته هفتم – استقلال و ذوب اهن ( گل ذوب آهن آفساید بود و مهاجم این تیم نیم متر جلوتر بود. )
هفته دهم – استقلال و پرسپولیس ( بیرانوند روی پرتاب اوت از دستش برای هل دادن قربانی استفاده کرد و داور یک پنالتی صددرصد به سود استقلال نگرفت. + کامیابی نیا هم باید اخراج میشد. )
هفته یازدهم – استقلال و نفت تهران ( پنالتی استقلال گل شد و به اشتباه ادامه بازی داده شد. )
هفته دوازدهم – استقلال و سیاه جامگان ( در نیمه اول شهباززاده در موقعیت آفساید قرار داشت ولی به دلیل اینکه در گرفتن توپ دخالت نکرد، کمک داور دوم باید تمرکز بیشتری انجام می‌داد تا آفساید نگیرد چراکه بازیکنی که در آفساید نبود به توپ رسید تا داور گل سالم استقلال رو افساید بگیره. + جپاروف بعد از اینکه کرنر را کوتاه کار کرد و پاس حیدری را گرفت، به دلیل حضور یک مدافع سیاه جامگان روی تیرک اول در آفساید نبود و کمک داور اول در اعلام آفساید اشتباه کرد. + بازیکن سیاه جامگان بخاطر تکل شدید روی پای چشمی باید اخراج می‌شد. )

کدوم کارشناس داوری گفته که در داربی باید زکی پور و چشمی و غفوری باید جریمه سنگین تری میشد؟؟؟؟؟؟؟
آبی بیکران
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۵۳
احتمالا کارشناسی داور شما از ۹۰ اومده... بازی با ذوب کدوم کارشناش غیرسرخ گفت پنالتیه!؟ جوکت هم داوری با سرخ ها بود که میگی هردو تیم مثل هم بود داوری براشون خیلی جالبه اون صحنه پنالتی دراوزه بان حریف بروی بازیکن استقلالو ندیدی!! حالا کاری یا خشونت همیشگی بازیکنای حریف ندارم... تیم استقلال به اندازه کافی ازدارس متضرر شده... کافیه همین اشتباهات به ضرر سرخ ها گرفته می شد اون موقع تا دم بیت رهبری هم اعتراض می کردند...
علیرضا
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۳۶
نویسنده عزیز پرسپولیسی احتمالا" خطای پنالتی بیرانوند روی علی قربانی در دربی(به اذعان نصیرزاده و مظفری زاده)رو حساب نکردین
2
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۲۶
این جماعت ته جدولی همیشه طلبکارن
۳ ۱
شیش تای فتح یا شیش تای الهلال
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸
از عمر خریبین چه خبر ؟؟ خخخخ
فهید رهبر
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۵
کاش نام نگارنده این مطلب رو هم ذکر می‌کردید تا حداقل بیشتر با نویسندگان قرمز دوست سایت اشنا بشیم .
یه سوال از خودمان _ استقلالی ها _ : دلیل مطالعه و اصلا سر زدن به چنین سایتی _ بانک ورزش ،ای اسپرت و .._ چه می تواند باشد؟ واقعا ما یا باید اعصاب فولادی داشته باشیم یا یه رگمون پرسپولیسی باشه!
سالار
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۴۶
در حال حاضر فرق ما با پرسپولیس بیش از اینکه فنی باشه مدیریتی هست. اوایل لیگ 15 پرسپولیس به ناحق تو چند بازی از داوری ضرر شدید کرد،اونموقع مدیریت پرسپولیس با نامه نگاری به فدراسیون و مصاحبه با رسانه ها سعی کرد این جو منفی و حق خوری رو برای تیمش کم کنهة، اما امسال می بینیم که حداقل تو 5-4 مورد به وضوح حق استقلال پایمال شده اما مدیریت باشگاه چون بی عرضه و دلسوز نیست کلامی صحبت نمی کنه. با همه تفاسیر اگه این اشتباه داوری کمتر بود الان استقلال حداقل 6 امتیاز بیشتر داشت.
سعید از خوزستان
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۳۹
همون فصلی هم که استقلال خوزستان قهرمان و پرسپولیس نایب قهرمان شد خوب یادمه پرسپولیس بیشتر از داوری سود برد....
نمونه اش رفت و برگشت جلوی تراکتور + رفت و برگشت جلوی فولاد خوزستان + رفت و برگشت جلوی سپاهان + بازی رفت جلوی استقلال اهواز + بازی برگشت جلوی ملوان
رفت و برگشت شهراورد که گل بنگستون با خطای غیر انسانی روی رحمتی زده شد و یا بازی برگشت که پرسپولیس ۴ بر۲ استقلال رو شکست داد محسن ترکی دو پنالتی استقلال رو نگرفت و رضاییان هم باید اخراج میشد.....
در همون فصل پانزدهم هم متاسفانه مسئولان استقلال بازی رسانه ای رو به رقیب کم افتخار باختن.....

چرا استقلال ساکته؟ یعنی تیم یک مسئولی نداره؟ اگر تیم رقیب تمام کشور رو بهم می ریخت.....
خاطره الهلال
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۲:۱۷
جالبه تنها تیمه مفلوک و بی افتخاری که قربانی داوران نشده همین لنگپولیس ویتنامه.
۷
علی
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۲:۲۱
این هرزه نویس و از کجا اوردین؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر