فهرست
پیشکسوتان پرسپولیس: فقط استقلال به دسته سه رفته!
پیشکسوتان پرسپولیس: فقط استقلال به دسته سه رفته!

پیشکسوتان پرسپولیس: فقط استقلال به دسته سه رفته!

آی اسپورت - معمولاً فیلم‌های ورزشی در سینماهای کشور مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و ظاهراً ماجرای فیلم «آبی به رنگ آسمان»که به حضور استقلال در چهار فینال آسیایی و تاریخچه این باشگاه پرداخته نیز خارج از این قاعده نیست. در این فیلم البته اشاره‌ای هم به پرسپولیس شده و امیر رفیعی کارگردان این فیلم که در گیشه نفروخته می‌گوید با سند و مدرک ثابت کرده‌اند که پرسپولیس هم در سال‌های ۴۴ و ۴۵ در دسته سوم حضور داشته است.

در این باره رضا وطنخواه یکی از قدیمی‌های پرسپولیس که البته از شاهین به این تیم آمد می‌گوید: «بهمن ماه سال ۱۳۴۶ که ما را در شاهین محروم کردند رفتیم پرسپولیس و بعد از آن در یازده فروردین سال ۴۷ مقابل استقلال بازی کردیم که بدون گل مساوی شد. من این بازی را به خوبی به خاطر دارم.»

وطنخواه می‌گوید: «قبل از پیوستن ما به پرسپولیس تیمی با نام پرسپولیس فعالیت می‌کرد که مربی‌اش رجب فرامرزی بود و محمود خوردبین هم بازیکنش بود اما بقیه بازیکنانش را نمی‌شناسم و خاطرم نیست. نمی‌دانم این تیم در آن زمان در دسته یک بود یا دسته 2 اما فعالیتش به آن شکل نبود و باید از محمودخان خوردبین بپرسید.»

در عین حال محمود خوردبین در حاشیه تمرین تیم پیشکسوتان پرسپولیس می‌گوید: «چنین داستانی وجود ندارد و نمی‌دانم چرا این حرف را گفته‌اند. تا آنجا که یادم هست نه چنین چیزی شنیده‌ام نه دیده‌ام. اصلاً چنین چیزی وجود نداشت. استقلال یک دوره رفته دسته سه اما پرسپولیس نرفته. شنیدن این حرف برایم عجیب است و دقیقاً نمی‌دانم در فیلم چه گفته‌اند اما می‌توانم با قاطعیت بگویم پرسپولیس اصلاً دسته سه نرفته.»

ضیا عربشاهی یکی دیگر از پیشکسوتان پرسپولیس هم می‌گوید: «آقای فتح‌الله‌زاده هم یک بار گفت به پرسپولیس ۸ تا زده‌اند و مدام با این اعداد بازی می‌کنند اما باید بگویم پرسپولیس دسته دو و سه نرفته و چنین چیزی وجود ندارد. الان آسمان استقلال ابری است و نمی‌دانم این حرف‌ها را استقلالی‌ها از کجا در می‌آورند اما من به عنوان یک پرسپولیسی سینه‌ام را سپر می‌کنم و می‌گویم پرسپولیس به دسته دو نرفته است.»

۱۹ ۲  
آی اسپورت
2019-10-17 22:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
خربین
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۰۳
درسته آفتابه به رنگ لنگ جاش توی توالته نه دسته سه...
۱
پدر خربین
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۷:۴۶
رفته توالت که تو رو پیدا کنه پسرم:)))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر