فهرست
مقایسه بودیمیر و منشا؛ چه کسی بهتر بوده؟
مقایسه بودیمیر و منشا؛ چه کسی بهتر بوده؟

مقایسه بودیمیر و منشا؛ چه کسی بهتر بوده؟

آی اسپورت - پیوستن منشا به استقلال و بودیمیر به پرسپولیس، مهمترین خریدهای زمستانی پایتخت نبود اما جنجالی‌ترین‌شان شد. منشا انگیزه زیادی برای اثبات خودش به پرسپولیس داشت و بودیمیر، باید نشان می‌داد بر خلاف اتهامات، خرید با کیفیتی محسوب می‌شود. بعد ۹ هفته از شروع نیم فصل دوم لیگ برتر، شاید بتوان بهتر این دو خرید را مقایسه کرد و درباره موفقیت‌شان حرف زد.

منشا از زمان حضور در استقلال، خیلی سریع در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و جایگاه مهمی در تیم شفر دارد. بودیمیر اما زمان بیشتری طول کشید تا تبدیل به بازیکن اصلی پرسپولیس شود. منشا در این مدت، ۵۱۳ دقیقه برای استقلال بازی کرده و بودیمیر، ۴۲۱ دقیقه در ترکیب بوده است. در زمینه تاثیر در جریان بازی، منشا با اختلاف بیشتری از بودیمیر توانسته نقش بیشتری در تیمش داشته باشد. بر اساس آمار ، منشا هر ۲.۶دقیقه یک بار توپ را لمس کرده و این زمان برای بودیمیر، هر ۴.۳ دقیقه است. منشا شوت‌های بیشتری هم از بودیمیر می‌زند. او هر ۳۹ دقیقه یک بار توپ را شوت می‌کند و بودیمیر هر ۷۰ دقیقه یک بار دروازه حریف را هدف می‌گیرد. انتظار منشا برای هر شوت داخل چارچوب ۱۰۲ و برای بودیمیر، ۲۱۰ دقیقه است. منشا یک بار هم گل زده که بودیمیر هنوز در لیگ برتر، نتوانسته گلی بزند.

تنها برتری بودیمیر، در بازیسازی برای هم تیمی‌هاست. بودیمیر و منشا، هر کدام این فصل ۲پاس گل داده‌اند. با این تفاوت که بودیمیر، در زمان کمتری توانسته این کار را انجام بدهد. او در پاس‌های کلیدی هم با وجود دقایق بازی کمتر، ۴ به ۳ از منشا جلوتر است. بودیمیر این هفته، یک پنالتی هم برای تیمش گرفت که گل نشد. این یعنی حداقل تا اینجای فصل، منشا بازیکن موثرتر و شوتزن‌تری از بودیمیر بوده اما خرید پرسپولیسی‌ها، خلاق‌تر از او نشان داده است.

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-04-07 23:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۰۴:۰۵
مرزهای جدیدی در استدلال جابجا شد:|
امیدوارم منشا دو سه سال دیگه در استقلال بمونه و بدرخشه:))
منشا در حساس ترین بازی استقلال در لیگ قهرمانان روبروی الدوحیل گل خالی رو نزد و تیمش رو بازنده کرد
بودمیر در بازی با پاختاکور گل زد
منشا در ۹ بازی لیگ یک گل زد که توپ به پاش نگرفت وگرنه از ورزشگاه خارج میشد و یک پاس گل هم داد
بودمیر دقایق کمی بازی کرده ولی در عوض دو پاس گل داده و یک پنالتی گرفته و چندین موقعیت گل برای هم تیمی های خودش فراهم کرده...
اینکه در جام حذفی هم براحتی پنالتی خودشو گل کرد جزو آمار حساب نمی کنیم.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر