فهرست
«حس در خانه بودن»؛ دلیل کلوپ برای انتخاب لیورپول
«حس در خانه بودن»؛ دلیل کلوپ برای انتخاب لیورپول

«حس در خانه بودن»؛ دلیل کلوپ برای انتخاب لیورپول

آی‌اسپورت- یورگن کلوپ پس از پایان همکاری‌اش با دورتموند، مورد توجه چند باشگاه اروپایی قرار داشت، اما این سرمربی 50 ساله در نهایت در همان سال پیشنهاد باشگاه لیورپول را برای هدایت سرخپوشان مرسی‌‌ساید پذیرفت و این تیم را تا حدود زیادی متحول کرد، به طوری که اکنون آنها یکی از بهترین خط حمله‌های لیگ برتر انگلیس را دارند و به فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا هم رسیده‌اند، جایی که باید شنبه شب در شهر کیف به مصاف رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی بروند.  

کلوپ در گفت‌وگو با نشریه «میرر» انگلیس گفت: « من عاشق تاریخ و واقعاً عاشق فوتبال هستم. می‌دانستم که احتمالاً می‌توانم به لیورپول کمک کنم و آنها هم در این مقطع احتمالاً به من نیاز داشتند. می‌دانم در چه کارهایی خوب هستم. وقتی مدیران باشگاه لیورپول به من گفتند در گذشته چه مشکلاتی داشته‌اند، با خودم گفتم که آره، من احتمالاً همان مربی‌ای هستم که آنها دنبالش هستند. لیورپول برندی در کلاس جهانی و بسیار بزرگ است، اما وقتی به مِلوود – محل تمرین تیم فوتبال لیورپول – می‌روید حس می‌کنید در جمع خانواده خود هستید. من باید پیشرفت کنم، اما کسی نیستم که صبح به دفترم بروم و کراوات بزنم. همیشه فیلم هواداران‌ لیورپول را می‌بینم و باید بگویم هرگز چنین چیزی – شور هواداران لیورپول – را در زندگی‌ام تجربه نکرده بودم.»

کلوپ که پس از جدایی‌اش از دورتموند حتی از منچستریونایتد پیشنهاد داشت، در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: « لیورپول یک باشگاه به معنای تمام فوتبالی است. پیش از قبول سرمربیگری لیورپول با باشگاه‌های دیگر هم مذاکراتی داشتم، اما آنها به معنای واقعی باشگاه فوتبال نبودند و یک چیزی شبیه به بازاریابی بود و باید این و یا آن را امضا می‌کردم. این اما چیزی نبود که من دوست داشتم. درست است که همه اینها بخشی از فوتبال هستند، اما به نظرم اولویت اول، دوم، سوم و یا چهارم هم نیستند.»  

۲    
آی اسپورت
2018-05-24 10:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر