فهرست
یادداشت/ گریژو، جانشین زیزو در فرانسه
یادداشت/ گریژو، جانشین زیزو در فرانسه

یادداشت/ گریژو، جانشین زیزو در فرانسه

رابین بایرنر
زین الدین زیدان برای همیشه قهرمان فرانسوی مارسی خواهد بود. اما فقط برای یک شب سرمربی رئال باید قبول کند که او یک جانشین داشته است: آنتوان گریزمن.
زیزو شاید باید رقابت بین دو تیم همشهری، رئال و اتلتیکو را کنار بگذارد و برای مهاجم اتلتیکو دست بزند. او بود که یک بار دیگر با عملکردی فوق العاده فرانسه را پیش برد و این بار تیمش را به فینال یورو 2016 رساند. 2 گل او برد 2 بر صفر مقابل آلمان را رقم زد و حالا آبی ها باید برای فینال مقابل پرتغال آماده شوند.
در شروع بازی مقابل آلمان برای دقایقی فرانسه بود که فشار آورد. در ادامه آلمان بازی را به دست گرفت و اگر گل دقیقه پایانی نیمه اول «گریژو» نبود، شاید نتیجه بازی این نبود.
بعد از گلی که فرانسه زد اما ورق بازی برگشت. فرانسه حملاتی انجام داد. حتی در صحنه پنالتی هم گریزمن که در فینال لیگ قهرمانان آن را از دست داده بود، این بار در این بازی و با فشار چندین برابر توانست مقابل نویر به راحتی دروازه را باز کند. شاید در شرایطی که کسی حاضر نبود این ضربه را بزند رهبر فرانسه در این تورنمنت آن را به عهده گرفت.
در نیمه دوم هم اما او بود که دوباره گل زد. آلمان یک کار غیر معمول انجام داد و در محوطه جریمه اشتباه کرد؛ توپ به پوگبا رسیدو او هم توپ را ارسال کرد. نویر برای مهار توپ بیرون آمد، اما دفعی ناقص داشت و در نهایت دوباره گریزمن توپ را به تور چسباند. این ششمین گل او در این بازی ها بود و حالا بعد از میشل پلاتینی که در سال 1984 توانست 9 گل برای فرانسه بزند، نام گریزمن در کنار نام تیری آنری 6 گله دیده می شود.
در ادامه بازی با آلمان اما هوگو لوریس هم درخششی داشت که زیر سایه درخشش گریزمن گم شد. بیشتر موقعیت های تهاجمی آلمانی ها را او مهار کرد. بعد از آن هم فرانسه بیشتر دقایق بازی را در یک سوم زمین خودی و به دفاع کردن مشغول شد. ژرمن ها مالکیت توپ را به عهده داشتند، اما خبری از موقعیت خطرناک نبود.
این داستان گریزمن تا اینجای تورنمنت بود. وقتی فرانسه بیشتر از هر زمانی به او نیاز داشت، او بهترین عملکردش را ارائه داد. مقابل آلبانی یک گل دیرهنگام و البته کلیدی زد. در بازی مقابل ایرلند هم گل او یکی از کلیدی ترین لحظات بازی را رقم زد.
در ماه نوامبر گریزمن در دیداری دوستانه در استاد دفرانس که با برتری 2 بر صفر مقابل ژرمن ها همراه بود، برای فرانسه بازی کرد. دیداری که برای همیشه با حملات تروریستی ای که در آن زمان اتفاق افتاد به یاد همه خواهد ماند. بعد از آن دوباره فرانسوی ها بعد از دیدار مقابل آلمان احساساتی شدند. اما این بار شرایط متفاوت بود. پیروزی 2 بر صفر مقابل آلمان، در خاک خانه، در نیمه نهایی یورو 2016 و رسیدن به فینال. اگر یک عملکرد تعیین کننده دیگر، مانند بازی های قبلی در این تورنمنت، در فینال از گریزمن شاهد باشیم، مطمئنا می توان خیلی راحت تر او را جاشین زیزو در تیم ملی فرانسه نامید.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-08 13:44:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر