فهرست
گزارش ویژه/ 10 گلزن برتر تاریخ لیگ برتر
گزارش ویژه/ 10 گلزن برتر تاریخ لیگ برتر

گزارش ویژه/ 10 گلزن برتر تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت- فوتبال به عنوان اصلی ترین و مهمترین ورزش جهان خودش یک المان مهم دارد به نام گل. درحقیقت همه زیبایی فوتبال به لرزیدن تورهاست. کسی در تمامی سالهای زندگی این ورزش توجهی به مدافعان، دروازه بان ها و حتی هافبک ها نداشته و زوم نگاه ها و برق فلاش ها روی چهره مهاجمان بوده؛ مردانی که تمام تلاش یک تیم را با گذراندن توپ از خط دروازه معنا می بخشند. 462 هفته فوتبالی از زندگی لیگ برتر می گذرد. لیگی که حالا می خواهد وارد شانزدهمین سال زندگی اش شده و کم کم از هیبت نوجوانان خارج و جوانی آغاز کند. در این 15 دوره، تنها 3 گلزن توانسته اند مرز سه رقمی بودن را گذرانده و به باشگاه صدتایی ها وارد شوند.

رضا عنایتی/ 141 گل
یکی از آن موجودات «نادر» جهان هستی؛ بازیکنی که در اولین دوره لیگ برتر، آقای گل شد و همچنان هم هست تا گل بزند. عنایتی در لیگ برتر پیراهن ابومسلم، استقلال، سپاهان، صبا، مس، پدیده و سیاه جامگان را پوشیده و جز در اصفهان، برای بقیه تیمها یک گلزن مادرزاد بوده است. عنایتی در دوره های اول، چهارم و پنجم آقای گل فصل هم شده است. او 28 گل برای ابومسلم، 59 گل برای استقلال، 4 گل برای سپاهان، 10 گل برای مس، 31 گل برای صبا، 5 گل برای پدیده و 4 گل برای سیاه جامگان در لیگ برتر زده است.

آرش برهانی/ 116 گل
با احتساب گل چهارم استقلال به سپاهان در لیگ یازدهم، برهانی 116 گل در تاریخ لیگ برتر زده است. او همه این گلهای را یا با پیراهن پاس و یا با پیراهن استقلال وارد دروازه رقبا کرده است. برهانی با این عملکرد، در لیگ هشتم بهترین گلزن لیگ برتر شد. برهانی 35 گل برای پاس زده و 81 گل برای استقلال و حالا می تواند رزومه اش را با گلزنی در پیکان پر و پیمان تر کند.

مهدی رجب زاده/ 103 گل
تعداد گلهای او را باید بدون احتساب پلی آف برابر پاس حساب کرد. رجب زاده در لیگ برتر پیراهن تیمهای ذوب آهن، فجر و مس را به تن کرده است. او با پیراهن ذوب آهن در لیگ ششم، آقای گل شد. رجب زاده 10 گل برای مس، 80 گل با پیراهن ذوب آهن و 13 گل برای فجر زده است و بهترین گلزن ذوب آهن در تاریخ لیگ برتر به حساب می آید.

فریدون فضلی/ 85 گل
فضلی در لیگ برتر پیراهن تیمهای تراکتورسازی، ابومسلم، استقلال اهواز و صبا را به تن کرده است. او 3 گل برای تراکتورسازی در اولین دوره لیگ برتر زد. سپس 21 گل برای ابومسلم، 30 گل برای استقلال اهواز و 31 گل با پیراهن صبا به ثمر رساند. فضلی با این آمار هم بهترین گلزن استقلال اهواز در تاریخ لیگ برتر است و هم بهترین گلزن صبا در کنار رضا عنایتی.

جلال رافخایی/ 78 گل
جز ملوان تنها پیراهن ذوب آهن را یک فصل در لیگ دهم به تن کرد و در 25 بازی برای منصور ابراهیم زاده 5 گل زد. 73 گل دیگر رافخایی در تاریخ لیگ برتر با پیراهن ملوان زده شده و او را بهترین گلزن این تیم در تاریخ لیگ برتر کرده است.

کریم انصاری فرد/ 77 گل
طی 5 فصل و در 123 بازی، 55 گل برای این تیم زد یعنی تقریبا هر دو بازی، یک گل. با این آمار، او بهترین گلزن این تیم در تاریخ لیگ برتر است. انصاری فرد سپس راهی پرسپولیس شد ولی در 31 بازی برای این تیم تنها 8 گل زد. حضور در تراکتورسازی به معنای تولد مجدد او بود. انصاری فرد در تبریز 14 گل در 28 بازی زد و آقای گل سیزدهمین دوره لیگ برتر هم شد.

ادینیو/ 75 گل
با پیراهن تراکتورسازی 20 گل در لیگ چهاردهم زد و آقای گل شد آنهم تنها در 30 بازی. ادینیو برای مس 55 گل زده و بهترین گلزن شان در تاریخ لیگ برتر هم هست.

عماد رضا/ 70 گل
کارش را در فولاد شروع کرد. یک نیم فصل بازی و 8 گل زده. سپس به سپاهان پیوست و 59 گل برای این تیم زد. او البته بین دو مقطع حضورش در سپاهان، برای یک نیم فصل راهی شاهین بوشهر شد و برای این تیم در 11 بازی 3 گل زد و دوباره به سپاهان برگشت. عماد رضا در لیگ نهم آقای گل لیگ برتر شد.

محمدرضا خلعتبری/ 70 گل
کارش را در لیگ برتر از دوره سوم شروع کرد و در 14 بازی یک گل برای شموشک زد. خلعتبری 3 گل برای ابومسلم، 34 گل برای ذوب آهن، 6 گل برای پرسپولیس و 26 گل برای سپاهان در تاریخ لیگ برتر زد.

سیاوش اکبرپور/ 69 گل
بیشتر زمان بازی اش در لیگ برتر، پیراهن استقلال را به تن داشت و برای این تیم 42 گل در لیگ برتر زد. استارت کار او اما در فجر و زیرنظر غلام پیروانی زده شد. او در شیراز 13 گل زد. اکبرپور پیراهن تراکتورسازی و استیل آذین را هم به تن کرد. برای اولی 5 و برای دومی 9 گل زد. سابقه حضور در پیکان را هم دارد بدون زدن گل.
  ۴  
آی اسپورت
2016-07-08 18:29:54
نظر دهید
۴ نظر
علی سینز و بانو برانکو
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۴
استقلال و دیگر هیچ ...
-
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۱
همه این بی مصرفها روی هم اندازه یک فصل فرشاد پیوس هم نمیشن
لنگی فینال آسیا ندیده ی 9 سال در حسرت جام
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵، ۰۵:۳۵
دو گلزن برتر تاریخ لیگ هردو استقلالی اند. اینا رو ما میگیم اسطوره ی استقلال. اخه اینکه علی دایی 109 گل واسه تیم ملی زده چه ربطی به لنگ داره که بهش میگن اسطوره ی لنگ!؟ خخخ
-
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۰
لنگیا کجان پس؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر