فهرست
اختصاصی آی اسپورت/ منصوریان: این استقلال، رویایی نیست
اختصاصی آی اسپورت/ منصوریان: این استقلال، رویایی نیست

اختصاصی آی اسپورت/ منصوریان: این استقلال، رویایی نیست

آی اسپورت- با حضور کاوه رضایی و وریا غفوری و بختیار رحمانی و ماندن امید ابراهیمی و خسرو حیدری در استقلال، خیلی ها این تیم را با لقب رویایی توصیف کردند ولی علیرضا منصوریان چنین کلماتی را قبول ندارد و از همه می خواهد این صفات را به تیمش ندهند چون تنها توقعات را از او و تیمش بالا می برد.
 
کسانی که علیرضا منصوریان را می شناسند می دانند او همیشه آرزوی سرمربیگری استقلال را داشته. از اینکه به این آرزو رسیده اید چه احساسی دارید؟
منکر نمی شوم که سرمربیگری استقلال آرزویم بوده است. خیلی خدا را شاکر هستم که کمک کرد با پیراهن استقلال و در یک روز خاص که روز قهرمانی استقلال در جام حذفی بود از فوتبال خداحافظی کردم. از همان روز هدف بلندمدتم در فوتبال این شد که سرمربی استقلال شوم. برای رسیدن به این هدف هم خیلی صبر و تلاش کردم چون دوست داشتم با دست پر سرمربی استقلال شوم. خدا را شکر که این اتفاق افتاد و توانستم به این آرزوی بزرگم برسم. امیدوارم بتوانم جواب اعتماد باشگاه استقلال را بدهم و دست در دست همه استقلالی ها سالی خوب را برای این تیم رقم بزنیم. من برای موفقیت در استقلال به کمک همه استقلالی ها نیاز دارم و امیدوارم همه دست یاری من را که به سوی شان دراز شده بفشارند.
 
یکی از کارهایی که در ابتدای حضورتان در استقلال انجام دادید این بود که بازیکنان قدیمی مثل طالب لو و برهانی را کنار گذاشتید. دلیل این کارتان چه بود؟
وحید و آرش از بهترین دوستان من هستند. من احساس کردم برای خودشان هم بهتر است که از استقلال بروند. اگر می خواستم رفاقت ها را در استقلال لحاظ کنم نباید آنها را کنار می گذاشتم اما من در قبال میلیون ها استقلالی مسئولیت دارم و نمی توانم به فکر رفاقت ها باشم. وحید و آرش هم در تمام مدتی که در استقلال حضور داشتند از بهترین ها بودند. باشگاه باید برای تجلیل از آنها حتما اقدام کند.
 
و از همان ابتدا هم گفتید امید ابراهیمی نباید برود. چرا؟
امید از بهترین های استقلال بود و من هر وقت که در این مدت با او صحبت می کردم به خودش هم می گفتم که روی ماندنش حساب باز کرده ام. خوشبختانه شرایط برای ماندن امید فراهم شد و من از باشگاه بسیار ممنونم که ستاره های فصل گذشته را حفظ کرد و تا جایی هم که در توان بود بازیکنان مورد نیازم را خرید.
 
قبول دارید با توجه به بازیکنانی که جذب شده اند و بازیکنان فصل گذشته، استقلال تبدیل به تیمی رویایی شده است؟
نه من این موضوع را قبول ندارم. شما در حالی می گویید استقلال رویایی بسته شده که همه حریفان ما هم بازیکنان بزرگی در فصل نقل و انتقالات جذب کرده اند. الان پرسپولیس و تراکتورسازی را ببینید. اگر استقلال رویایی است پس اسم این تیمها چیست؟ ما بر اساس نیازمان یارگیری کردیم و با حالت هیجانی وارد فصل نقل و انتقالات نشدیم. شاید به این دلیل استقلال رویایی به نظر می آید که ما توانستیم تیم فصل گذشته را حفط کنیم. استقلال فصل گذشته بازیکنان بزرگی داشت و حفط همان ها کار بزرگی بود. بازیکنانی هم که جذب شدند واقعا موردنیاز بودند. یعنی اینطور نبود که ما بخواهیم برای مقابله با حریفان وارد نقل و انتقالات شویم بلکه برای جاهای خالی و موردنیاز بازیکن گرفتیم. کمبودهایی هم داریم که به فکر برطرف کردن آنها هستیم. فکر می کنم گذاشتن اینجور اسم ها روی تیمها مثل رویایی و کهکشانی و این حرفها فقط توقعات و انتظارات را الکی بالا می برد. من از رسانه ها و هواداران خواهش می کنم چنین القابی را برای استقلال استفاده نکنند. بازهم تاکید می کنم ما براساس نیازهای مان یارگیری کردیم و به دنبال انفجار بمب و اینطور حرفها نبودیم.
 
چرا وقتی صحبت از بازگشت پژمان منتظری و مجتبی جباری به استقلال بود شما از این اتفاق استقبال زیادی نکردید؟
اصلا اینطور نیست. پژمان و مجتبی علاوه بر اینکه دوستان خوب من هستند همبازیان من هم بوده اند و در مصاحبه هایم هم گفتم اگر آنها بیایند از حضورشان استقبال می کنم. من می دانستم احتمال جدایی پژمان و مجتبی از الاهلی کم و بعید است آنها به ایران برگردند به همین دلیل جدی به این موضوع نگاه نکردم. دیدید که تصور من هم درست از آب درآمد و آنها در قطر ماندگار شدند.
 
با توجه به غیبت رحمتی در بازیهای ابتدای فصل و حضور بازیکنان جدید و ناهماهنگی ها نگران چند هفته اول نیستید؟
طبیعی است که مدتی طول می کشد تا تیمها جا بیفتند و خودشان را پیدا کنند. به همین دلیل نتایج هفته های اول نتایجی واقعی نیست. یکی از شانس های ما این بود که تیم را زود جمع کردیم و فرصت داریم که تا شروع لیگ به هماهنگی لازم برسیم. نگرانی هایی هم برای من وجود دارد اما تلاش می کنیم امتیازات حساس هفته های اول را بگیریم و از قافله عقب نیفتیم.
 
در این مدت از کادر شما انتقاداتی شده که تجربه لازم را ندارند.
من به اعضای کادرم اعتماد کامل دارم و می دانم آنها بیشترین کمک را در طول فصل به من خواهند کرد.
 
درست است که مبلغ قرارداد استقلالی ها خیلی بالاست؟
اصلا اینطور نیست. الان قیمت هر بازیکنی مشخص است و نمی توان در این باره دروغ گفت. ما هم بازیکنان را با قیمت های واقعی شان خریدیم و الکی قیمت ها را در نقل و انتقالات بالا نبردیم.
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-08 20:10:46
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۳
سولاخی
-
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۶
در مورد قیمت بازیکنان حقیقت گفته نشد مثلاً کاوه رضایى که با اینکه دلش با پرسپولیس بود فقط به خاطر قیمت و پرداخت به مراتب چرب تر و نیز نحوه پرداخت ( ١/٧ میلیارد تومان که ششصدتاش پیش پرداخت بوده و یا کنعانى زادگان ) هم بابت مبلغ قراردادشان استقلالى شدند البته حکم بى مبناى وزارتى مبنى بر سقف زیر یک میلیارد هم غیرقابل قبوله و در صورت اجراء با توجه به پرداخت چند برابر در کشورهاى همسایه صرفاً باعث افت بیش از پیش کیفى لیگ ایران میشه، ألَّبه فقط اقاى طاهرى به این دستور مطاع رعایت سقف وزارت ملتزمه.. بهترین گزینه فقط و فقط خصوصى سازى سرخابى هاست و بس
ادموند سرخ
شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵، ۱۱:۱۵
دلیل استقلالی شدن و چرخش دقیقه 90 بازیکنانی مثل کاوه رضایی و کنعانی زادگان از پرسپولیس به استقلال فقط رابطه حسنه منصوریان و کی روش و اتفاقا جنگ بد موقع برانکو و کی روش بود که تو همون هفته دعوا ایندو به استقلال رفته و رضاییان و طارمی هم از پرسپولیس دور شدن.. و صدالبته گفته استقلالی ها در مورد مشابه بودن این قضیه با وحید امیری درست نیست چون وحید امیری به باشگاه استقلال نرفت کاری که کاوه رضایی و کنعانی زادگان کردند و حتی رضایی اون جهارشنبه رو تا ساعت 1 شب تو باشگاه بود و جمعه شبش تماسی بهش میشه مبنی بر اینکه رفتنت به پرسپولیس تیم ملی رو ازت میگیره و شنبه ایشون با استقلال تموم میکنن.. نکته اینکه ایشون همون روزی که بختیار به استقلال رفت میتونست ندای دوستش رو لبیک بگه که نگفت و 2 هفته و نیم منتظر پرسپولیس موند.... اما غافل ازینکه منصوریان براش دام پهن کرده وباقی ماجراها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر