فهرست
اینفوگرافیک: رونالدو مقابلِ ولز؛ درخششی به موقع
اینفوگرافیک: رونالدو مقابلِ ولز؛ درخششی به موقع

اینفوگرافیک: رونالدو مقابلِ ولز؛ درخششی به موقع

آی‌اسپورت – سوتِ پایانِ بازیِ پرتغال و ولز که به صدا درآمد رونالدو سمتِ گرت بیل رفت و بهش گفت خودش و تیمش از ستاره‌هایِ این جام بوده‌اند. دیالوگِ دوستانه‌یِ دو ستاره‌یِ رئال، در حالیکه داستانِ یکی به پایان رسیده بود و داستانِ دیگری تازه اوج گرفته بود، حقیقت داشت. ولز، کنارِ ایسلند، پدیده‌هایِ یورو 2016 بودند و عاملِ اصلیِ پایان گرفتنِ سفرِ جادویی بیل و یارانش خودِ رونالدو بود.
رونالدو که تورنمنت را با آن نظراتِ عجیب درباره‌یِ ایسلند و پنالتی‌ای که مقابلِ اتریش از دست داد، کابوس‌وار شروع کرد، در سومین بازیِ دورِ گروهی درخشید و دو گل زد و یک پاسِ گل داد. اما این روند ادامه پیدا نکرد و در یک هشتم رونالدو شبی پر اشتباه مقابلِ کرواسی داشت، اگر چه در نهایت ضربه‌یِ برگشتیِ او توسطِ ریکاردو کوارشما به گلِ برتریِ پرتغال تبدیل شد. نمایشِ رونالدو مقابلِ لهستان در یک چهارم هم تعریفی نداشت، اما بازهم پنالتیِ اولِ او راهِ صعودِ پرتغال را باز کرد.
تا بالاخره در نیمه نهایی مقابلِ ولز رونالدویِ همیشگی را دیدیم. ضربه‌یِ سرِ کلاسیکِ او، با آن پروازِ دست‌نیافتنی، همراه با شوتی که نانی میانِ راه قطعش کرد و دروازه‌یِ وین هنسی را برایِ بارِ دوم گشود کافی بود تا ولزِ بدونِ آرون رمزی و بن دیوس دیگر زورش به پرتغال نرسد.
رونالدو مقابلِ ولز 9 شوت به دروازه زد که از میانگینِ خودش در یورو 2016 هم 1.5 بیشتر بود و بدونِ تعجب با نمره‌یِ 8.35 از هواسکورد به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد. با اینکه در کلِ تورنمنت بیل برتر از رونالدو بود، جدالِ رو در رویِ دو ستاره‌یِ رئال در نیمه نهاییِ یورو یک بارِ دیگر یادآوری بود از نبوغ و استعدادِ بی‌مانندِ کاپیتانِ پرتغال و احتمالا بالاتر ماندنِ جایگاهش در فهرستِ توپ طلا نسبت به همبازیِ ولزی‌اش.
اما سوالِ مهم برایِ پرتغال و فرناندو سانتوس این است که آیا رونالدو، به علاوه‌یِ نانی، برایِ بردنِ فرانسه کافی خواهند بود؟ پرتغالی که 12 سال پیش در کشورِ خودش فینال را به یونان باخت، حالا بیش از هر تیم دیگری به یونان شبیه شده و تا فینالِ یورو 2016 پیش آمده است. آیا دفاعِ پرعمقِ پرتغال مقابلِ بهترین خطِ حمله‌یِ سه دهه‌یِ اخیر جام ملت‌هایِ اروپا (13 گل) آنقدر دوام می‌آورد که رونالدو با یک لحظه نبوغ کار را تمام کند؟
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-09 08:58:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر