فهرست
آنالیز: لیاقت سیسوکو برای بازی در فینال
آنالیز: لیاقت سیسوکو برای بازی در فینال

آنالیز: لیاقت سیسوکو برای بازی در فینال

آی‌اسپورت – محرومیتِ انگولو کانته، یکی از پدیده‌هایِ این فصلِ فوتبالِ اروپا و یکی از ارکانِ قهرمانیِ لستر سیتی در لیگِ برتر، باعث شد تا دشان از پل پوگبا و بلز ماتویدی در مرکزِ خطِ میانی استفاده کند و موسا سیسوکو را به عنوانِ بالِ راست مقابلِ ایسلند به زمین بفرستد. نمایشِ سیسوکو در این بازی به قدری قانع‌کننده بود که هافبکِ نیوکاسل جایِ خودش در ترکیبِ اصلی را برایِ بازی مقابلِ آلمان حفظ کرد و کانته رویِ نیمکت باقی ماند.
سیسوکو در نیمه نهایی یکی از بهترین‌هایِ فرانسه بود. در این دیدار هیچ بازیکنی از له بلو بیشتر از سیسوکو تکل نزد (3). تلاشِ او برایِ کمک به سمتِ راستِ دفاعش و تنها نگذاشتنِ باکاری سانیا باعث شد حملاتِ جولین دراکسلر و جوناس هکتور بی‌نتیجه بمانند. اینکه دراکسلر 4 تکل در بازی زد و در مجموع تنها 3 دریبل و پاسِ کلیدی داشت نشان از نوعِ جدالی بود که با آن درگیر شده بود، جدالی که سیسوکو برایش درست کرده بود. پس جایِ تعجب نداشت که سیسوکو بعد از آنتوان گریزمن (9.76) بالاترین نمره‌یِ هواسکورد را بینِ فرانسوی‌ها گرفت (6.95)، بالاتر از دیمیتری پایت و بالاتر از اولیویه ژیرو.
سیسوکو که در شکستِ تیمش در جامِ جهانی 2014 مقابلِ آلمان نیمکت‌نشین بود، دو سال بعد در انتقامِ له بلو نقشی کلیدی بازی کرد و به همین خاطر به احتمالِ خیلی زیاد در فینال مقابلِ پرتغال هم از ابتدا به زمین خواهد رفت. در این بازی که انتظار می‌رود فرانسه بسیار بیشتر از نیمه نهایی مالکیتِ توپ داشته باشد (32 درصد مقابلی آلمان)، سیسوکو باید بعدِ هجومیِ بازی‌اش را هم نشان دهد. آمارِ لیگِ برتر حاکی از این هستند که دشان در این مورد هم باید به او اطمینان کند. در سه فصلِ اخیرِ لیگِ برتر هافبکِ نیوکاسل همیشه در فهرستِ پنج بازیکنِ اول از نظرِ دریبلِ موفق (242) و پاسِ کلیدی (175) جا داشته است. 
     
آی اسپورت
2016-07-09 10:44:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر