فهرست
سرمربیان استقلال در لیگ برتر/ شماره 10، علیرضا منصوریان
سرمربیان استقلال در لیگ برتر/ شماره 10، علیرضا منصوریان

سرمربیان استقلال در لیگ برتر/ شماره 10، علیرضا منصوریان

آی اسپورت- علیرضا منصوریان دهمین نفری است که در تاریخ لیگ برتر به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال می نشیند. پیش از او 9 نفر هدایت استقلال را برعهده گرفتند و تنها امیر قلعه نویی بود که موفق شد با آنها قهرمان شود.
استقلال لیگ برتر را با منصور پورحیدری استارت زد. او همین یک فصل را روی نیمکت استقلال نشست و نایب قهرمان شد با کارنامه 13 برد و 4 باخت در 26 بازی.
در لیگ دوم، رولند کخ آلمانی سرمربی شد ولی قبل از پایان فصل رفت و هدایت استقلال به زوج پورحیدری و جواد زرینچه واگذار شد. پورحیدری روی نیمکت ننشست و مدیر فنی شد تا زرینچه روی نیمکت حاضر شود.
استقلال در لیگ های سوم، چهارم، پنجم، هشتم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم با امیر قلعه نویی در لیگ حاضر شد و هر 3 قهرمانی اش را کسب کرد. قلعه نویی در 214 حضور روی نیمکت استقلال، 112 بار برد و 36 بار شکست خورد.
در لیگ های ششم و نهم، صمد مرفاوی روی نیمکت استقلال نشست. هر دو بار تیم قهرمان را تحویل گرفت و نتوانست از این عنوان قلعه نویی دفاع کند. او حتی یک دربی را هم نبرد. استقلال با او صاحب 30 برد و 13 باخت در 64 بازی شد.
پرویز مظلومی در لیگ های دهم، یازدهم و پانزدهم سرمربی آبی ها بود و نتوانست طلسم قلعه نویی را بشکند. او البته بهترین آمار تاریخ استقلال را در دربی رقم زد هرچند بدترین شکست های تاریخ لیگ برتر تیم در دربی هم با او رقم خورد. استقلال با او در 98 بازی 50 بار برد و 36 بار شکست خورد.
در لیگ هفتم، کار با ناصر حجازی استارت خورد. او بعد از 14 بازی و کسب 5 برد و تحمل 4 باخت جایش را به فیروز کریمی داد. بین این دو نفر، صادق ورمزیار هم برای دو بازی سرمربی شد.
     
آی اسپورت
2016-07-09 19:59:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر