فهرست
درباره الهلال؛ تافته جدا بافته لیگ عربستان
درباره الهلال؛ تافته جدا بافته لیگ عربستان

درباره الهلال؛ تافته جدا بافته لیگ عربستان

آی اسپورت - الهلال در عربستان وضعيت خاصي دارد؛ اين تيم به ‌دليل سوابق و افتخاراتش تافته جدابافته‌اي است. الهلالي‌ها سه لقب معروف هم دارند: العظيم (boss) به معني کبير، موج‌الازرق (the blue wave) به معناي موج آبي و در نهايت النادي الملکي (the royal club) به معني باشگاه سلطنتي. ورزشگاه معروف سلطان‌فهد، ورزشگاه اختصاصي اين تيم است که 62 هزار و 685 نفر ظرفيت دارد. الهلال در حال‌ حاضر و در پايان هفته نوزدهم ليگ حرفه‌اي عربستان با 47 امتياز اول است.

بهترين گلزن این تیم در حال ‌حاضر لئو بوناتيني است؛ او در 18 بازي‌ای که براي تيمش انجام داده، 11 گل زده است. ناصر الشمراني و کارلوس ادواردو هم هرکدام هفت گل زده‌اند و اين نشان مي‌دهد اين تيم در فاز حمله، تيم خوب و پرقدرتي است. الهلال در خط دفاع هم بسيار قدرتمند نشان داده و فقط 12 گل خورده در کارنامه‌اش ثبت شده است.

آخرين بازي اين تيم در مقابل الخليج با پيروزي 4 بر صفر الهلال تمام شده است. دو گل از بوناتيني که اولي از روي نقطه پنالتي و با پاي راست بوده و دومي با يک ضربه سر روي سانتر محمد جهفالي. سلمان الفرج، بازيکن معروف الهلال هم يک گل از داخل محوطه جريمه و با شوت پاي چپ زده. کارلوس ادواردو هم مثل سلمان با شوت پاي چپ از داخل محوطه جريمه گل زده و کاپيتان الهلال در آخرين بازي، اسامه هوساوي بود؛ مدافع 33 ساله‌ و باتجربه‌اي که در تيم ملي عربستان هم بازي مي‌کند.

الهلال به‌جز اينها بازيکنان معروف و شناخته‌شده ديگري هم دارد؛ ياسر الشهراني، احمد شراحيلي، کارلوس ادواردو، عبدالله عطيف، محمد شلهوب، عبدالعزيز الدوساري، نيکلاس ميلسي، نواف العابد، عمر خريبين و ياسر القحطاني را تقريبا همه علاقه‌مندان فوتبال در ايران مي‌شناسند. سرمربي اين تيم هم رامون دياز آرژانتيني است. او در ابتداي سال 2016 به الهلال آمد، درحالي‌که پيش‌تر سرمربي تيم ملي پاراگوئه بود. دیاز در تيم‌هاي مطرح آرژانتيني مثل ريورپلاته، اينديپندنته و سن‌لورنزو هم مربيگري کرده است.

 

وقایع اتفاقیه

     
آی اسپورت
2017-02-21 12:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر