فهرست
اینفوگرافیک: گریزو، بازی به بازی
اینفوگرافیک: گریزو، بازی به بازی

اینفوگرافیک: گریزو، بازی به بازی

آی‌اسپورت – یورو 2016 برایِ گریزو شروعِ خوبی نداشت. 65 دقیقه بازی مقابلِ رومانی، در شبی که دیمیتری پایت ستاره‌یِ درخشانِ له بلو بود، برایِ گریزمن تنها 3 شوتِ خارج از چهارچوب به همراه داشت و در نتیجه پایین‌ترین نمره‌یِ هواسکوردش را حاصل شد.
بعد از این بازی دیدیه دشان تصمیم گرفت ستاره‌یِ اتلتیکو مادرید را برایِ بازی دوم، مقابلِ آلبانی، نیمکت‌نشین کند. پس گریزمن تا دقیقه‌یِ 67 رویِ نیمکت شاهد به درِ بسته خوردنِ تیمش مقابلِ دفاعِ مستحکمِ تیمِ جانی دبیازی بود. اما با ورودش به زمین دینامیسمِ فرانسه را بالا برد و بالاخره قفلِ دروازه‌یِ آلبانی را در دقایقِ پایانی با یک ضربه‌یِ سر باز کرد. این بازی باعثِ بازگشتِ گریزمن به ترکیبِ اصلی شد.
با این حال در بازیِ سومِ فرانسه، مقابلِ سوئیس، هم تنها سایه‌ای از گریزمنِ اتلتی در دو فصلِ پیش دیدیم. با این تفاوت که او در این بازی یک شوت درونِ چهارچوب داشت و حداقل چهار پاسِ کلیدی داشت. تا اینکه دورِ حذفیِ تورنمنت از راه رسید و یک تصمیمِ کلیدی از دیدیه دشان باعث شد تا گریزمن بدل به قهرمانِ تیمش و ستاره‌یِ یورو شود.
بینِ دو نیمه‌یِ بازی مقابلِ جمهوریِ ایرلند، در حالیکه فرانسه 1-0 عقب بود، دشان انگولو کانته را از زمین خارج کرد، پل پوگبا و بلز ماتویدی را کنارِ هم در مرکزِ زمین قرار داد و با تغییرِ سیستم به 1-3-2-4 گریزمن را به مرکز منتقل کرد و پشتِ اولیویه ژیرو قرار داد. نتیجه‌یِ این تصمیم دو گل از گریزمن، همکاریِ عالی‌اش با ژیرو بود و نمره‌یِ 9.23 از هواسکورد بود.
گریزمن در بازیِ بعدی مقابلِ ایسلند هم شبِ خوبی را پشتِ سر گذاشت و در دیداری ساده برایِ فرانسه یک گل زد و دو پاسِ گل داد. و بعد نوبت به آلمان و نیمه نهایی رسید. گریزمن در دقیقه‌یِ 45 پشتِ ضربه‌یِ پنالتی‌ای باستین شواین‌اشتایگر به فرانسه هدیه داد قرار گرفت و بدونِ فکر کردن به پنالتی‌ای که در فینالِ چمپیونز لیگ خراب کرده بود، مانوئل نویر را به جهت مخالف فرستاد و دستِ بالا را به تیمش داد. در نیمه‌یِ دوم هم رویِ یک لحظه نبوغ از پوگبا و عجله‌یِ نویر برایِ جبرانِ اشتباهاتِ مدافعینش، گریزمن یک باره دیگر دروازه‌یِ آلمان را باز کرد تا فرانسه به فینال برسد. این بازی برایِ گریزو نمره‌یِ 9.76 را به همراه داشت.
گریزمن امشب با شش گل و دو پاسِ گل به عنوانِ ارزشمندترین بازیکنِ جام پا به فینال مقابلِ رونالدو و پرتغال می‌گذارد.  
     
آی اسپورت
2016-07-10 11:18:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر