فهرست
استتوس: عروسک‌فروش بی آزار میدان امام حسین
استتوس: عروسک‌فروش بی آزار میدان امام حسین

استتوس: عروسک‌فروش بی آزار میدان امام حسین

آی‌اسپورت- عروسک‌فروش بی آزار میدان امام حسین، چشمش‌های خسته‌اش را به روی تیرگی این جهان بست. ایرج خدری عضو سابق تیم ملی بسکتبال، به آسمانی پرکشید که قامت 216 سانتیمتری‌اش به همانجا تعلق داشت.  پدر دو فرزند خردسال و همسر زنی که بیماری ام اس دارد. چه بر سر این خانواده می‌آید که پدر معلول، همین روزی ناچیز از دستفروشی را هم به خانه نخواهد آورد؟
چقدر گفتیم و نوشتیم. چندبار تلویزیون، وضعیت وخیم او را پخش کرد! اما وزیر بهداشت با همراهی عکاس وزارتخانه، عادت به بالین سلبریتی‌ها دارد.  شرمساری از مرگ ایرج به رخسار مسئولین و دولتمردانی می‌نشیند که انقلاب ما انفجار فیش‌های حقوقی‌شان شد. ایرج می‌خواست جایی به او کار بدهند که دیگر روی پلکان مقابل بانک سینا ننشیند. ایرج اصلاً فیش حقوقی نداشت. داغ داشتن شغلی با حقوق بخور نمیر، به دل ایرج ماند. کیست که جگرش آتش نگیرد از چنین مرگی؟
ایرج رفت و از زحمت ماموران سد معبر شهرداری کاست که بارها با خشونت، بساط حقیر او را برچیدند. همان شهردار که مصادف با مرگ ایرج، جشن مجلل عروسی دخترش در پارک جنگلی لویزان برپا بود.  ایرج روزی پر کشید که خبر قهرمانی دختری از خاندان بشار اسد در تهران منتشر شده. با اسب اصیلی که قیمتش را فقط خدا می‌داند و دبیر فدراسیون سوارکاری که گفته دختر بشار می‌تواند الگوی دختران ایرانی باشد!

ایرج هیچ نداشت جز ته مانده غروری برای حفظ کانون خانواده. سهراب برای او سروده انگار.

صداش به شکل حزن پریشان واقعیت بود ... و رفت تا لب هیچ و پشت حوصله نورها دراز کشید و هیچ فکر نکرد که ما میان پریشانی تلفظ درها برای خوردن یک سیب چقدر تنها ماندیم.

مهدی رستم‌پور
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-07-10 14:47:38
نظر دهید
۱۲ نظر
محمد
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۰
عالی بود
و دیگر هیچ...
-
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۳
انقلاب ما انفجار فیش های حقوقی بود
برزو
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۰
قراردادهای والیبالیست ها و بسکتبالیست ها هم مث فوتبالیست هاست. این چه بسکتبالیستی بوده که نتونسته پولاشو جمع کنه مگه چیکار میکرده؟ اگه اون موقع بسکتبال حرفه ای نبوده خودش نباید میرفته دنبال بسکتبال. منم الان به فوتبال علاقه دارم منتها وقتی پولی در کار نباشه مسخره نیستم که از روی علاقه صبح تا شب دنبال توپ بدوم و عمرمو تلف کنم. مقصر 0 تا 100 بدبختی هرکسی خودشه. تو که نه بیمه داشتی نه شغل درست و حسابی واسه چی زن گرفتی و دوتا هم بچه واسه خودت درست کردی که بعد توش بمونی!؟ تو این کشور پیرمردها هم دارن کارگری میکنن این دیلاق با این قد و هیکل درشتش اومده دستفروشی میکنه؟
کامی
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
عالی بود.
amir
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۵
تف به شرف سیاسیونی که از درد جامعه بی خبرند
کوهیار
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۲
به دختر بشار اسد کاپتیلاسیون و مدال بدید
وقتیکه به احمدی نژاد زاغارت بازوبند پهلوانی زورخانه دادند
-
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۷
واقعا خدا رحمتش کنه و شرمساریش باشه برای اون مسئولان از خدا بیخبری که تنها دغدغه زندگیشون این روزها فاش نشدن رقم فیش حقوقیشونه!!اما چه خوب بود اگر هم میخواستیم انتقاد کنیم درست انتقاد کنیم و راست و دروغ و درست و غلط رو خلط نکنیم چند تا نکته تو نوشته اقای رستم پور عزیز هست که بد نیست به اونا اشاره کنیم:
اولا اینکه وظیفه تامین شغل مناسب یا حداقل امکانات یک زندگی ساده برای بزرگمردی که با پیراهن تیم ملی ایران بازی کرده به عهده هر ارگان و نهادی باشه قطعا بر عهده وزیر بهداشت نیست!
دوما قضیه عروسی دختر قالیباف تو پارک چنگلی لویزان هم که از بیخ و بن تکذیب شد و روایط عمومی شهرداری هم تهدید به شکایت بابت نشر اکاذیب کرد!!
سوما اون دختری هم که توی مسابقات اسب دوانی تهران قهرمان شد قطعا دختر بشار اسد نبود چون اسد اصلا دختری به این نام و نشان نداره یه روایت میگه اون دختر برادر اسد بوده بعضیها هم میگن از اشنایان اسد بوده ولی قطعا دختر اسد نبوده
حمیدرضا
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
آقا برزو اگر از موضوعی اطلاع کامل نداری درباره اش اظهارفضل نکنی نمیگن زبون نداشت یا کندذهن بود … این بنده خدا به دلیل یه بیماری که برای ستون فقراتش بوجود اومده بود مجبور شد بسکتبال رو کنار بزاره وگرنه همه اینارو که توگفتی همه بلدن … ایراد از شما نیست بازم میگم ایراد از این سایت هستش که هرنظری رو چه محتوا داشته باشه یانه منتشر می کنه
خسته
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۵۲
خاک بر سر سایتی مثل آی اسپورت که نظرات افراد بی شرف و بی ناموسی مثل برزو رو منتشر می کنه.
بعد از مدت ها پیگیری اخبار این سایت این آخرین باری بود که وارد صفحه این سایت شدم.
رسانه ای که نظارت افراد بی حیثیتی مثل این برزو رو منتشر می کنه یعنی اینکه مشکلی با این ادبیات نداره.
پس خوش باشید با هم.
ع ع ب
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۳۱
شخصی مثل برزو با دنیایی از کینه و حماقت ، قهرمان مهمل بافی و عربده های بی سروته و اظهار فضل تهوع آور و و بهره هوشی که با اعشار شروع می شه !!!
Danial
پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۷
قلمت طلا آقای رستم پور
aref
پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۶
واقعا که انقلاب ما انفجار فیش های حقوقی دولتمردان بود... احسنت ب این جمله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر