فهرست
یادداشت آنچلوتی/ توصیه هایی برای سانتوس و دشان
یادداشت آنچلوتی/ توصیه هایی برای سانتوس و دشان

یادداشت آنچلوتی/ توصیه هایی برای سانتوس و دشان

کارلو آنچلوتی

وقتی تیمی به فینال یکی از تورنمنت های بزرگ تابستانی می رسد، جام جهانی یا یک رقابت اروپایی، این احتمال وجود دارد که بازیکنان خسته شده باشند. ذهنشان سردرگم می شود و متوجه نمی شوند چه اتفاقی قرار است بیفتد. به عنوان یک مربی همیشه باید کار را راحت کرد.
در همین زمینه در فینال جام جهانی 1994 ساکی فقط با بازیکنان درباره وظایفشان صحبت کرد و کارهایی که به خوبی در تورنمنت انجام داده اند. او گفت باید تمرکز روی استراتژی باشد و از آن در این بازی از تورنمنت هم استفاده شود. استراتژی ای که در ماه های قبل هم از آن استفاده کرده بودیم.
به عنوان یک مربی بعضی چیزها را باید قبول کرد. به غیر از نتیجه بازی، همه چیز می تواند تحت کنترل شما باشد. فرانسه بین بازی نیمه نهایی مقابل آلمان و فینال روز یکشنبه زمان انجام چه کاری را داشته است؟ استراحت، آن هم 3 روز. پرتغال یک روز اضافه داشته است. این چیزی نیست. از نظر کاری که در زمین تمرینی می توان برای بازیکنان کرد فرقی نمی کند. زمانی برای تمرینات پرفشار نیست. یا این که نمی شود روی جزئیات زیاد کار کرد. فقط باید استراحت کرد و ذهن را برای بزرگترین بازی زندگی آماده کرد.
در این زمان از تورنمنت وقتی برای گوشزد کردن جزئیات به بازیکنان وجود ندارد. چرا؟ چون خسته هستند. بدنشان همه توانش را به کار گرفته است و تا راحت شدن تنها 90 دقیقه فاصله دارند. زمان مناسبی نیست که مغزشان را با این استراتژی ها پر کنیم  و توضیح دهیم که چطور بازی کنند. آن ها حالا فقط به دستورات کلی نیاز دارند. این فینال است. به نظرم همین کافی است که هشدار دهیم حریفتان تیم بزرگی است.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-10 16:31:43
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر