فهرست
تاریخچه نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر/ 17 نفر در 15 سال
تاریخچه نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر/ 17 نفر در 15 سال

تاریخچه نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر/ 17 نفر در 15 سال

آی اسپورت- برانکو ایوانکوویچ هفدهمین مردی است که روی نیمکت پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر می نشیند.
در دو دوره ابتدایی لیگ برتر، علی پروین سرمربی بود و موفق شد آنها را قهرمان اولین دوره کند. او در 73 بازی لیگ برتری روی نیمکت پرسپولیس نشست، 31 بار برد و در 14 بازی شکست خورد.
در لیگ سوم، وینکو بگوویچ روی نیمکت شان نشست و با استارتی استثنایی درنهایت قهرمان نشد.
در لیگ چهارم راینر سوبل سرمربی شان بود و بالاخره تا انتهای فصل با وجود علی پروین در نقش مدیر فنی دوام آورد. مرد آلمانی 16 بار برد و 7 بار شکست خورد.
در لیگ پنجم، نیمکت شان به علی پروین رسید ولی در 9 هفته پایانی آری هان هلندی سرمربی شد که عملکرد خوبی نداشت با 2 برد و 3 باخت. او برخلاف پروین در دربی نباخت.
در لیگ ششم، مصطفی دنیزلی ترک سرمربی پرسپولیس بود. او یکی از بهترین پرسپولیس های تاریخ را ساخت، تیمی هجومی که البته قهرمان نشد و برای اولین بار بازیکنی توانست برابرش هت تریک کند.
از ابتدای لیگ هفتم تا میانه های لیگ هشتم، افشین قطبی مرد اول کادر فنی شان بود برای 48 بازی. او 24 یعنی نصف حضورهایش را برد و تنها در 9 بازی شکست خورد و قرمزها را بعد از نیم دهه قهرمان لیگ برتر کرد آنهم با 6 امتیاز جریمه.
بعد از رفتن او و تا انتهای همین فصل هم افشین پیروانی چند بازی سرمربی شد و هم نلو وینگادای پرتغالی برای 9 بازی شامل 3 برد، 3 باخت و 3 مساوی که یکی اش در دربی رقم خورد.
در لیگ نهم، هدایت شان را به کرانچار سپردند ولی او بعد از 24 بازی جایش را به علی دایی داد که در لیگ دهم هم سرمربی ماند. تیم سوم لیگ نهم با کرانچار درنهایت با دایی چهارم شد.
در لیگ یازدهم، کار را با حمید استیلی استارت زدند. سپس در یک بازی محسن عاشوری سرمربی بود و در ادامه فصل دنیزلی برگشت.
در لیگ دوازدهم، نیم فصل با مانوئل ژوزه کار کردند و در نیم فصل دوم با یحیی گل محمدی تا دوباره در لیگ سیزدهم نوبت به علی دایی برسد. ژوزه در 17 بازی، 5 بار برد و 6 بازی شکست خورد.
دایی تا میانه های لیگ چهاردهم سرمربی بود و سپس جایش را به حمید درخشان داد. در 5 بازی آخر این فصل، برانکو روی نیمکت شان نشست که همچنان به کارش ادامه می دهد. یک بازی هم پانادیچ، دستیار برانکو قبل از حضور او در ایران و بعد از برکناری درخشان سرمربی پرسپولیس بود که یک بر یک مساوی شد. برانکو در 35 بار سرمربیگری پرسپولیس در لیگ برتر 18 برد شامل دو پیروزی دربی در 3 بازی دارد و 7 باخت.
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-10 19:40:14
نظر دهید
۱ نظر
-
يكشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۷
یه سوال چرا چند روز هست این سایت فقط از پرسپولیس انتقاد میکنه مثل اینکه تو استقلال همه چی عالی تمرینشون در حد لالیگا هیچکس هم هیچ مشکلی نداره .یادمون نرفته پرسپولیس فقط امیری و بیرانوند گرفته بود چندین روز مطلب نوشته میشد که پرسپولیس پرستاره هرگز موفق نبوده .چرا در مورد استقلال که به نظر خودتون پرستاره و کهکشانی هست هیچ نقدی نمینویسین .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر