فهرست
پرتغال 1 - 0 فرانسه؛ بدون رونالدو هم می‌توان تاریخ‌ساز شد
پرتغال 1 - 0 فرانسه؛ بدون رونالدو هم می‌توان تاریخ‌ساز شد

پرتغال 1 - 0 فرانسه؛ بدون رونالدو هم می‌توان تاریخ‌ساز شد

آی اسپورت- تک گل این بازی را که پس از تساوی بدون گل در وقت‌های معمول به وقت‌های اضافه کشیده شد، ادر، تعویض طلایی فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغالی‌ها در دقیقه 109 به‌ثمر رساند تا در میان بهت و اندوه هواداران میزبان در ورزشگاه ملی فرانسوی، استاده فرانس، این ارغوانی‌پوشان شبه جزیره ایبریا باشند که فاتح پانزدهمین دوره از جام ملت‌های اروپا می‌شوند. به این ترتیب تیم ملی پرتغال برای اولین بار قهرمانی در جام ملت‌های اروپا را تجربه کرد و فرانسه را در حسرت کسب سومین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها گذاشت.در نیمه نخست این بازی فرانسه میزبان بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و یکی دو بار به‌خصوص توسط آنتوان گریزمان دروازه‌ پرتغال را تهدید کرد. این روند ادامه داشت تا مهم‌ترین اتفاق بازی در نیمه نخست رخ داد که آن مصدومیت کریستیانو رونالدو، کاپیتان تیم ملی پرتغال در دقیقه 20 در برخوردش با دیمیتری پایت بود که چهار پنج دقیقه بعد او را مجبور به ترک میدان کرد. با وجود تلاش فراوان کادر پزشکی تیم ملی پرتغال رونالدو نتوانست به بازی ادامه دهد و پس از چند دقیقه لنگان‌لنگان دویدن در میدان در نهایت در میان بهت و ناباوری اعضای کادر فنی تیم ملی پرتغال و هواداران این تیم در دقیقه 24 میدان را سوار بر برانکارد و در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود، ترک کرد و بازوبند کاپیتانی را به نانی سپرد. پس از این اتفاق به‌نظر می‌رسید که دو تیم تحتِ‌تأثیر اتفاق تلخی که برای رونالدو رخ داد، قرار گرفته‌اند، اما پس از آن فرانسوی‌ها حملات‌شان را از سر گرفتند هرچند در نهایت هیچ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.در نیمه دوم با اینکه تصور می‌شود خروج رونالدو، سبب افزایش فشار حملات فرانسه شود، بازی متعادل‌تر از نیمه اول آغاز شد و ادامه پیدا کرد اگرچه موقعیت‌های فرانسه خطرناک‌تر بود. میزبان یورو از دقیقه 60 به بعد رفته رفته بر بازی مسلط شد و فشاری را که در نیمه اول بر پرتغال می‌آورد، از سر گرفت. پرتغالی‌ها اما با دفاعی مستحکم برابر حملات خروس‌ها ایستادگی کردند و این روند تا دقیقه آخر ادامه داشت تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود و دو تیم 30 دقیقه دیگر برای تصاحب جام قهرمانی با یکدیگر پیکار کنند. به این ترتیب فینال یورو 2016 به اولین فینال بدون گل تاریخ جام ملت‌های اروپا در پایان 90 دقیقه معمول بازی تبدیل شد. در وقت‌های اضافی هم ادری که در دقیقه 79 جای رناتو سانچس را گرفته بود، تیر خلاص را به قلب میزبان شلیک کرد و جام را برای پرتغال به ارمغان آورد تا شاهکار و شگفتی‌سازی‌های یاران کریس رونالدو در جام پانزدهم کامل شود.

کد خبر: 9401
  ۵  
آی اسپورت
2016-07-11 01:15:09
نظر دهید

۵ نظر
-
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۱:۳۶
بدونه رونالدو به فیتال نمی رسیدن گروهی حذف می شدن
-
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۳:۰۷
یعنی لعنت به مدافع ایسلند با گل به خودی که زد،باعث نازیبا شدن جام و تاریخ سازی به ناحق شد.اگر آن گل به خودی احمقانه در دقایق آخر نبود پرتقال با دو مساوی و یک باخت حذف شده بود.اما فرانسه هم لایق نبود،گریزانم هم مثل سیمینه و هکتور کوپر هرگز لایق قهرمانی نیست،همیشه فینال و دوم شدن.!!!!!!!!
خراب مورینیو
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۸:۴۷
تبریک به تاریخ سازی پرتغال .... امیدوارم آرژانتین هم بدون مسی نحسی ش از بین بره و قهرمانی رو ببینه همونطور که پرتغال بدون رونالدو جام گرفت !! دوران ستاره ها و شو من ها گذشته دوران کار تیمیه ... اگه به ستاره بود الان گرت بیل با ولز باید جام رو میبرد بالا
مشروح
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۳۴
درباره پرتغال هم این تیم بیشتر از این که به شایستگی خودش قهرمان شده باشه مدیون شانس و اقبال خیلی بلند در قرعه هایی که بهش خوردن هست.
مشروح
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۳۴
رونالدو هم در 7 بازی فقط در دو بازی مقابل ولز و مجارستان خوب بود و در بقیه مسابقات محو بود...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر