فهرست

میزان طلب دایی از پرسپولیس: 2.8 میلیارد تومان

آی اسپورت - اواخر فصل گذشته بود که علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس از این باشگاه به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش شکایت کرد و اتفاقا همزمان شدن شکایت او با هفته‌های حساس پایانی لیگ پانزدهم باعث شد مسئولان و هواداران باشگاه پرسپولیس به دایی بابت شکایتش معترض شوند. حتی برخی از پرسپولیسی‌ها معتقد بودند این شکایت بوی توطئه می‌دهد و همزمانی شکایت دایی از پرسپولیس در آن مقطع حساس لیگ شائبه‌برانگیز است.
هر چه بود علی دایی از موضع خود کوتاه نیامد تا این‌که اوایل هفته جاری کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال زمان رسیدگی به شکایت این مربی از باشگاه پرسپولیس را اعلام کرد و از طرفین خواست ساعت 14:30 روز یک‌شنبه 27 تیر ماه در محل کمیته انضباطی حاضر شوند. در حالی که گمانه‌زنی‌ها درباره میزان طلب علی دایی از پرسپولیس شروع شده بود روز گذشته برخی سایت‌ها طلب این مربی را 250 میلیون عنوان کردند اما ظاهرا این مبلغ فقط بخشی اندک از طلب سرمربی سابق پرسپولیس است!
 دایی که زمان مدیریت محمد رویانیان با قراردادی 3 ساله سرمربی پرسپولیس شد در سال دوم مربیگری‌اش با حکم حمیدرضا سیاسی مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس برکنار و جایش را به حمید درخشان داد.
 حال سوال اینجاست میزان واقعی طلب علی دایی از باشگاه پرسپولیس چقدر است؟ علی دایی در چند فصل اخیر اگر گران‌ترین مربی لیگ برتر نبوده باشد قطعا جزو 3 مربی گران لیگ بوده است.  قرارداد 3 ساله او با باشگاه پرسپولیس از جمله قراردادهای سنگین و کم سابقه در تاریخ این باشگاه تهرانی بود که اتفاقا با انتقادهایی هم مواجه شد. با توجه به 3 ساله بودن قرارداد دایی و پرسپولیس مبلغ توافقی سال نخست در سال‌های دوم و سوم 20 درصد افزایش پیدا می‌کرد و با این حساب مبلغ قرارداد علی دایی در سال سوم با پرسپولیس حدود 2 میلیارد و 500 میلیون برآورد می‌شود.
 این مبلغی است که یک منبع موثق و نزدیک به سرمربی پیشین سرخ‌پوشان آن را تایید می‌کند و مدعی است 360 میلیون هم باشگاه باید بابت مالیات علی دایی که بر عهده باشگاه پرسپولیس بوده بپردازد. گویا علی دایی این مبلغ را شخصا پرداخت کرده تا مشکلی در ترددهای بین المللی و خروج از کشور نداشته باشد و به قولی ممنوع‌الخروج نشود و حالا رسید آن جزو مدارکی است که دایی بابت طلبش از باشگاه پرسپولیس به کمیته انضباطی ارائه خواهد داد. اگر این ارقام و اعداد درست باشد باشگاه پرسپولیس 2 میلیارد و 860 میلیون تومان به سرمربی پیشین خود بدهکار است و هنوز پرونده جنجالی ژوزه مانوئل پرتغالی بسته نشده باید پاسخگوی شکایت علی دایی هم باشد.
 

منبع: خراسان ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-11 07:59:18
نظر دهید
۱ نظر
محمد
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۸:۱۳
من اطلاعات خقوقی ندارم ولی تا اونجاییکه میدونم پرسپولیس بابت سال سوم قرارداد مبلغی نباید پرداخت کنه چون دایی سرمربی صبا بوده، به طور همزمان که نمی تونه دو جا کارکنه، هرچی که سایت های دیکه مینویسن کپی پیست نکنین،حتی وقتی با ذکر منبع هم خبری رو کار میکنید نسبت به صحت و سقمش مسئولید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر