فهرست
استتوس بازی تحریریه آی اسپورت برای رونالدو: جنگجو مثل CR7
استتوس بازی تحریریه آی اسپورت برای رونالدو: جنگجو مثل CR7

استتوس بازی تحریریه آی اسپورت برای رونالدو: جنگجو مثل CR7

آی اسپورت - چهره رونالدو زمان بالا بردن جام قهرمانی یورو، توصیف کاملی از همه احساسات او بود. بازیکنی که از یورو 2004 برای بردن اولین جام ملی اشک ریخت و 12 سال بعد، بالاخره توانست برای اولین بار کشورش را به مهمترین جام قاره اروپا برساند.
نظر شما درباره رونالدو و قهرمانی پرتغال در یورو چیست؟ چه توصیفی از کاپیتان قهرمان یورو 2016 دارید؟


محمد امین صادقی
این جام بدون شک مهمترین جام زندگی فوتبالیستی است که به هر چه می خواسته رسیده. اما تاریخ بازی جالبی با رونالدو انجام داد. 12 سال پیش در خانه مقابل چشم هزاران پرتغالی اشک ریزان جام را تقدیم یونان کرد و حالا با چشمانی پر از اشک جام را از فرانسه میزبان گرفت.

محمدحسین عباسی
درست وقتی کریستیانو با زانوی بسته‌شده از رختکن به کنار زمین برگشت تا هم‌تیمی‌ها رو برای شروع وقت‌های اضافه تهییج‌کنه، واضح به نظر می‌رسید که پرتغال بازنده این بازی نیست. اشک‌های سی‌آر‌سون در لحظه تعویض و اشتیاق دیوانه‌وارش برای برنده‌شدن تیم روی نیمکت، انگیزه زیادی برای مجموعه این ایجاد کرد اما نباید فراموش کنیم که تورنمنت رونالدو نسبت به استانداردهای باشگاهی خودش، شگفت‌انگیز نبود. رونالدو تورنمنت رو با ایسلند خوب شروع نکرد، پنالتی مهم تیمش رو جلوی اتریش از دست داد، در آخرین لحظات بازی لهستان، یه موقعیت عالی  رو خراب کرد و در نهایت توو مسابقه فینال خیلی زود تعویض شد. در واقع، مجارستان و ولز تنها رقبایی بودن که کریستیانو در بهترین سطح در مقابل‌شون ظاهر شد بچه‌های سانتوس، فینال بزرگ رو بدون آقای کاپیتان بردن. پس شاید بهتر باشه رسانه‌ها از تحقیر این نسل فوتبال پرتغال دست بردارن و نقشِ مهم روی پاتریشیو، په‌په، فونته، رناتو سانچز، نانی و البته فرناندو سانتوس رو در راه رقم‌خوردن این قهرمانی بزرگ فراموش نکنن. باور کنیم یا نه ،پرتغال فقط رونالدو نیست. هیچوقت نبوده.

نیلوفر کنگرانی
بازنده واقعی در اصل آنهایی بودند که روی اشک‌های رونالدو شرط بسته بودند. شرط بسته بودند که باخت پرتغال در صورتی که با اشک‌های رونالدو همراه شود 15برابر بیشتر برنده خواهند شد. آنها خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کردند اشک‌های رونالدو را دیدند اما حتی یک دلار از این شرط‌بندی گیرشان نیامد. این رونالدو بود که با اشک‌هایش برنده شد. برنده یک جام. جامی که پیش از این حتی اسطوره‌هایی چون اوزه بیو و فیگو هم دستشان از آن کوتاه مانده بود. اما این بار این دستان کاپیتان آن را لمس کرد. این فینال یک قصه فوتبالی نبود. یک قصه عاشقانه بود. در دنیای واقعی پرتغال حتی نباید پایش به فینال می‌رسید چه برسه به این که جام رو بالای سر ببره. در دنیای عاشقانه اما عشق، هر  غیر ممکنی را ممکن می‌کند.

حسام محسنیان
از هفده سالگی تا بیست‌وهفت سالگیِ مسی، همه لئو را به کریس ترجیح می‌دادند. چه بارسایی بودند چه رئالی. چه آرژانتینی بودند چه نبودند. حداقل از مسی متنفر نبودند. ولی این حس نسبت به سی‌آرسونِ خودخواه زیاد بود. حالا ماه‌ها، شاید هم به سال رسیده باشد که کریس دوست‌داشتنی‌تر شد. گریه می‌کند، هیجان دارد، شو بازی می‌کند، رسوایی اخلاقی‌اش کم شده، متهم مالیاتی نمی‌شود، اصلا یک جورایی بزرگ شده. پخته و باتجربه. حالا از دیشب ما هم طرفدار او شدیم. رونالدو در کنار لئو قرار می‌گیرد. با فریادهایش بعد از بالای سر بردن جام، ما هم هوار می‌کشیم. او برای چیزی که می‌خواست سال‌ها تلاش کرد. رونالدو نشانه بارز آدمی است که فقط با تلاش به همه چی رسید. زنده باد کریس.

ناصر نامدار
من طرفدار لئو مسی هستم. اما نمی توانم کریستیانو رونالدو را تحسین نکنم. هر بار این دو نفر را مقایسه می کنم به این نتیجه می رسم که آنچه مسی انجام می دهد خیلی ارتباطی با تلاش و تمرین ندارد. نمایش مسی هنر است. غریزه است. یک فرایند فرازمینی. اما به نظرم کار رونالدو بیشتر قابل تحسین و ستایش است. مشخص است که او برای نگه داشتن خودش در بالاترین سطح و در کنار مسی، به شدت تمرین می کند. هر آنچه کریس دارد اکتسابی است. تلاش او برای به دست آوردن حیرت آور است. لابد این جام هم پاداش این چند سال ریاضت اوست. کاری که بعید است مسی انجام داده باشد.


کد خبر: 9406
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-11 16:17:54
نظر دهید
۳ نظر
مرید ناصر نامدار
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۵
محمد حسین عباسی باز چرت و پرت نوشت.
مرید نیلوقر کنگرانی
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۸
نیلو چه زیبا نوشتی :)
واقع بین
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵، ۰۰:۱۲
اگه اون توپ دقیقه نود ژینیاک گل میشد حالا هیچکس از کار تیمی و جنگندگی پرتقال حرفی نمیزد
پرتقال برد چون شب خروسها نبود
چون کریژمان ضربه سرش رو بد زد
پرتقال در نود دقیقه هیچ کاری نکرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر