فهرست
ویسی، پانزدهمین سرمربی سپاهان در لیگ برتر
ویسی، پانزدهمین سرمربی سپاهان در لیگ برتر

ویسی، پانزدهمین سرمربی سپاهان در لیگ برتر

آی اسپورت- عبدالله ویسی پانزدهمین سرمربی سپاهان در تاریخ لیگ برتر است. پیش از او 14 نفر روی نیمکت این تیم در 15 سال برگزاری لیگ نشسته و کارنامه پرافتخارترین تیم این بازیها را ساخته اند.
در اولین دوره لیگ برتر، استانکو پوکله پوویچ سرمربی شان بود.  بعد از او برای دو فصل و نیم، فرهاد کاظمی هدایت شان را برعهده داشت. سپاهان با او هم قهرمان لیگ شد و هم قهرمان جام حذفی. در میانه های لیگ چهارم که کاظمی اخراج شد، استانکو دوباره برگشت.
در لیگ پنجم، ادسون تاوارس برزیلی 30 هفته روی نیمکت شان نشست. او در این تعداد بازی، 12 بار برنده شد و در 11 بازی شکست خورد.
سپس نوبت به لوکا بوناچیچ رسید که از ابتدای لیگ ششم روی نیمکت سپاهان بنشیند. او در نیم فصل دوم لیگ هفتم راهی امارات شد تا ژوروان ویرای برزیلی برای 14 بازی هدایت سپاهان را برعهده بگیرد شامل 6 برد و 3 باخت.
انگین فیرات، در لیگ هشتم سرمربی سپاهان شد. در همین فصل البته حسین چرخابی (7 بازی شامل 3 برد و یک باخت) و فرهاد کاظمی هم سرمربی سپاهان شدند.
در لیگ های نهم و دهم با امیر قلعه نویی قهرمان شدند تا اولین مدافع موفق عنوان قهرمانی لقب بگیرند.
سپس بوناچیچ آمد ولی خیلی زود رفت تا فرصت برای 6 بازی(3 برد و یک باخت) به کریم قنبری برسد و زمینه برای حضور زلاتکو کرانچار مهیا شود.
 این مربی کروات در لیگ های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم سرمربی سپاهان بود و سپس جایش را به حسین فرکی داد که سپاهان را در لیگ چهاردهم قهرمان کرد.
بعد از اخراج فرکی در لیگ پانزدهم، ایگور استیماچ برای 15 بازی (2 برد و 4 باخت) سرمربی شد و سپس در 4 بازی پایانی قاسم زاعی نژاد نفر اول کادر فنی لقب گرفت که 2 تا را برد و در 2 تا شکست خورد.
 در بین این رفت و آمدها برای 4 بازی فرصت سرمربیگری سپاهان به ناصر پورمهدی هم رسید.
     
آی اسپورت
2016-07-11 19:02:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر