فهرست
اتفاق جالب/ نیمکت های «فولاد»ی فصل
اتفاق جالب/ نیمکت های «فولاد»ی فصل

اتفاق جالب/ نیمکت های «فولاد»ی فصل

آی اسپورت- لیگ برتر درحالی از دو هفته دیگر استارت می خورد که از میان 16 سرمربی حاضر، 6 نفر دوران کاری مشابهی دارند. این 6 نفر در مقطعی از لیگ برتر یا برای فولاد بازی کرده اند، یا سرمربی این تیم بوده اند و یا در تیمهای پایه این باشگاه فعالیت داشتند.
حسین فرکی/ سایپا
دومین قهرمانی فولاد با حضور او روی نیمکت این تیم رقم خورد. فرکی و فولاد در لیگ سیزدهم با کنار زدن همه رقبا بر بام فوتبال ایران ایستادند. فرکی در سال دوم حضورش روی نیمکت فولاد، قهرمان نشد ولی سهمیه آسیا را گرفت.
نعیم سعداوی/ فولاد
سرمربی فعلی فولاد که قرار است اولین تجربه نیمکت نشینی اش را در لیگ برتر سپری کند. سالها دستیار انواع و اقسام سرمربیان فولاد (از فرکی و جلالی تا اسکوچیچ) در لیگ برتر بوده ضمن اینکه سابقه پوشیدن پیراهن این تیم در لیگ برتر را هم دارد.
عبدالله ویسی/ سپاهان
هم برای فولاد در لیگ برتر بازی کرده و هم چند بازی در لیگ ششم، سرمربی این تیم بوده است.
یحیی گل محمدی/ ذوب آهن
وقتی بعد از آن بیماری از پرسپولیس رفت، به فولاد پیوست. گل محمدی در فولاد دوباره متولد شد و به پیراهن تیم ملی رسید، در جام ملتهای آسیا چیپ و در جام جهانی گل زد. او یکی از بازیکنان نسل طلایی فولاد در کنار میرزاپور، کعبی، بداوی، مبعلی، سلیمانی و بقیه بود.
سیروس پورموسوی/ استقلال خوزستان
روی نیمکت استقلال خوزستان در این فصل می نشیند تا مثل سعداوی اولین تجربه اش در لیگ برتر را سپری کند ولی زمانی همه کاره تیمهای پایه فولاد بود و بازیکنان بومی زیادی را پرورش دارد.
مجید جلالی/ پیکان
تجربه سرمربیگری فولاد را دارد. اگر گفته می شود نسل طلایی دوره اول فولاد را وینکو بگوویچ ساخت، باید اعتراف کرد نسل طلایی دوره دوم توسط جلالی به فوتبال ایران معرفی شدند. در دوران سرمربیگری او بود که فرصت بازی به امثال مهرداد جماعتی، سروش رفیعی، یوسف وکیا، آرش افشین، ساسان انصاری، بختیار رحمانی و چند جوان دیگر فولادی رسید که در لیگ سیزدهم شاکله اصلی تیم قهرمان لیگ برتر را ساختند.
     
آی اسپورت
2016-07-11 20:08:44
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر