فهرست
استتوس: عشق همزمان به کیارستمی و زنان خانواده پایت!
استتوس: عشق همزمان به کیارستمی و زنان خانواده پایت!

استتوس: عشق همزمان به کیارستمی و زنان خانواده پایت!

آی اسپورت- یورو با قهرمانی پرتغال تمام شد. برای من هم تجربه خوبی بود. مثل همیشه از همکاری در برنامه فصل داغ فوتبال چیزهای تازه ای یاد گرفتم. اما تردیدی ندارم که در این مسابقات ما باختیم. وقتی نزدیک به سیصدهزار نفر (اندازه جمعیت کشور ایسلند) با الفاظ جنسی به دیمیتری پایت با زبان شیرین فارسی فحاشی کردند جز شرمساری و شکست چیزی می ماند؟
از روی کنجکاوی به پیج بعضی از آنها که با ذکر جزئیات اندام بانوان خانواده بازیکن فرانسوی به او ابراز محبت کرده بودند سر زدم. نکته درد آور آن بود که بسیاری از آنها در اینستاگرام شان عکس کیارستمی را منتشر کرده بودند. مگر می شود از یکطرف مدعی بود سوگوار فیلمسازی هستیم که با فیلم هایش فرهنگ مهربان ایرانی را به دنیا معرفی کرد و از سوی دیگر این همه از راه دور با ولع فحش جنسی بدهیم و آبروی یک کشور را ببریم؟ زایتسف بازیکن تیم ملی والیبال ایتالیا به جرم اینکه برای کشورش خوب بازی می کرد دوسال پیش وقتی طعمه این اوباش اینترنتی شد گفت: انگار توهین کردن به دیگران تفریح ایرانیان است!
بعید است اگر نقشه دنیا را بگذارید پیش روی ادر و فونته و کورشما و دیگر بازیکنان پرتغال پنج نفر از آنها اصلا" بتواند ایران را پیدا کند، بعد این همه رگ غیرت بیرون زدن و کف به دهان آوردن نشانه عشق است؟! عشق به کی؟ هیچکدام از ستاره های پرتغال و فرانسه و آلمان حاضر نیستند بدون دریافت پول حتی از دور با یک رسانه فارسی گفتگو کنند چه رسد به سفر به ایران برای پاسخ به عشق این هواداران خشتک محور! فراموش کردید که مالدینی که سالها از دور آن همه عشق نثارش کردیم، وقتی به ایران آمد تنها به دلایل مادی حاضر نشد به برنامه 90 بیاید؟
نکته دردناک اینجاست که وقتی بازیکن ملی پوش کشورمان حریف را با مشت و لگد بزند به او لقب "باغیرت و با تعصب" می دهیم اما پیج اینستاگرام بازیکن فرانسوی که دشوار می شود گفت به عمد رونالدو را زد، را به یک روسپی خانه تبدیل می کنیم.
ما در یورو2016 باختیم و البته که مسئولان فرهنگی کشور به جای ریشه یابی گسترش این همه هتاکی در جامعه، کارهای مهمتری مثل مبارزه با آب بازی، ممانعت از سفر پرویز تناولی، برخورد با چند کاریکاتوریست و ترانه سرا و توقیف روزنامه ای مثل قانون دارند. . پ.ن: بی تناسب بودن عکس و متن را ببخشید. صرفا" برای آنها که متن را نمی خوانند و فحش را ردیف می کنند که تو اصلا" از فوتبال چی می دونی و به ستاره محبوب ما توهین می کنی و این قصه ها.


احسان محمدی
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-12 14:51:10
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
حرف حق رو زدی. فقط میشه متاسف بود
اب بازی ساده!!؟؟
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
اب بازی اکه چیزه ساده ایه.خواهرتوبفرست بره اب بازی کنه نمیدونم چرایاازاین ورمیوفتیم یاازاون طرف
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر