فهرست
وزیر ورزش: مردم از فوتبال منزجر شده اند / تا قراردادها شفاف نشود پول نمی دهیم / بازیکنان پرسپولیس مرا به مبارزه طلبیدند
وزیر ورزش: مردم از فوتبال منزجر شده اند / تا قراردادها شفاف نشود پول نمی دهیم / بازیکنان پرسپولیس مرا به مبارزه طلبیدند

وزیر ورزش: مردم از فوتبال منزجر شده اند / تا قراردادها شفاف نشود پول نمی دهیم / بازیکنان پرسپولیس مرا به مبارزه طلبیدند

آی اسپورت - وزیر ورزش در مصاحبه با سایت وزارتخانه با لحنی تند از فوتبال و فوتبالیست ها انتقاد کرد . 

وزیر ورزش و جوانان بدون اینکه به نام تیمی اشاره کند و از پرسپولیس نام ببرد، از کلمه «آن» استفاده کرد و گفت: «آن» لیست را من دیدم اما مغایرت هایی وجود دارد. قراردادهای شفافی وجود دارد که با سازمان لیگ بسته شده و یک قراردادهایی هم وجود دارد که شفاف نیست؛ اصطلاحا قرارداد داخلی. از طرفی قراردادهایی هم میان افراد وجود دارد که با مذاکرات شفاهی بین خودشان بوده است. مجموع این مسایل نشان می دهد این ارقام کلان روشن و شفاف نیست.

گودرزی اظهار داشت: براین اساس، من، مسئولان و بازرسان مختلف از نهاد ریاست جمهوری، سازمان های نظارتی، کمیسیون اصل 90 مجلس و البته خود وزارت ورزش و جوانان را دعوت کردم تا این قراردادها را نه برای تیم های تحت پوشش خودمان بلکه برای همه تیم ها بررسی کنند اما زمانی که گزارش دادند و دیدیم که شفاف و روشن نیست دستور( عدم پرداخت)  دادم... تا وقتی که این ارقام کلان که از جیب مردم است شفاف نشود نمی توان کمکی کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به نظرم در طی زمان سوء مدیریت ها باعث انباشت بدهی های سنگین چندین ساله شده، ارقام درشت برای بازیکنان در نظر گرفته شده که یا پرداخت نشده و یا از طرق دیگری پرداخت شده، بازیکنان مطالبات زیادی دارند و طبیعتا وقتی که وضع قرارداد مخدوش است پرداخت امکان پذیر نیست و همین عدم شفافیت موجب بروز همین حاشیه ها شده است.

وی گفت: متاسفانه روال دریافت مطالبات هم منطقی نبوده و اکثرا با جنجال، جوسازی، رفتارهای نامتعارف و نامعقول، تهدید، ارعاب بوده که باعث شد جامعه بیشتر حساس شود و زمانی که این لیست ها منتشر می شود می بینیم مردم به شدت آزرده می شوند و حتی از کسانی که به آنها علاقه داشتند و عشق می ورزیدند منزجر شدند. در پیام هایی که مردم برای من فرستادند و در جاهای مختلف خواندم این اتفاق مشهود است.

وی گفت: باید به گونه ای حرکت کنیم تا نظام مالیاتی، نظام مدیریتی کارشان را به درستی انجام دهند و کسانی که مطالباتی دارند بتوانند در یک مجرای منطقی، حقوقی، روشن و شفاف به حق خود برسند و مدیرت ها نیز بتوانند پیش بینی های لازم را انجام دهند و براساس آن از قبل تامین اعتبار کنند. این گونه نباشد که مدیریت ها با حجم وسیعی از مطالباتی قبلی روبه‌رو شوند که خودشان هیچ نقشی در به وجود آمدنش نداشتند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: بخش عظیمی از جامعه 77 میلیونی ایران مطالبات به‌حقی در حد یک توپ یا یک لباس ورزشی دارند در حالی که انباشت ثروت در بخش دیگری است که خود این انباشت ثروت باعث بروز ناهنجاری های فرهنگی و معضلات اجتماعی برای خود ورزشکار و سایر مردم می شود. شفاف سازی و عدالت بین همه ورزش ها مورد موفقی بود که در سال گذشته آن را آغاز کردیم و همه کسانی که به نوعی از بی عدالتی آزرده بودند نسبت به این روند خشنود و خوشبین هستند.

گودرزی در مورد شایعاتی مبنی بر تحت فشار قرار گرفتنش بعد از مقاومت در مورد پرداخت های میلیاردی آن را تایید کرد و گفت: به هر حال وقتی یک بازیکن که هیچ مراوده مالی، اقتصادی و حتی تیمی با وزیر ورزش و جوانان ندارد از داخل یک میدان من را به مبارزه می طلبد و مربی یک تیم که باید به مدیرعاملش پاسخگو باشد و مدیرعامل در قبال هیئت مدیره؛ در حالی که خیلی از آنها کارمند و منصوب دولت هستند به عنوان یک مخالف دولت صحبت می کنند طبیعی است که این فشارها به بیرون منتقل می شود ولی من چون خودم ورزشکار هستم مقداری مقاومتم زیاد است.

وزیر ورزش وجوانان در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برای جام جهانی فوتبال به برزیل سفر می کنید یا نه گفت: بعید می دانم. زیاد اهل سفر خارجی نیستم. ما باید هزینه ها را کاهش دهیم و باید اول از خودمان شروع کنیم. البته هنوز مشخص نیست اگر ضرورت داشته باشد می روم ولی اگر دستاوردی برای ورزش کشور نداشته باشد خیر.

     
آی اسپورت
2014-04-14 13:53:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر