فهرست
وینست یانسن؛ مهاجم جدید تاتنهام را بیشتر بشناسید
وینست یانسن؛ مهاجم جدید تاتنهام را بیشتر بشناسید

وینست یانسن؛ مهاجم جدید تاتنهام را بیشتر بشناسید

آی‌اسپورت – ورزش در ژنِ یانسن است. مادرش، آنماری، سه مدالِ المپیک و یک قهرمانیِ جهان در رشته‌یِ شنا دارد و سالِ 1982 به عنوانِ برترین ورزشکارِ زنِ هلند انتخاب شده است. خودِ یانسن فوتبالش را از آکادمیِ فاینورد شروع کرد، اما با وجودِ زدنِ سه گل در قهرمانیِ این تیم در لیگِ جوانانِ هلند، سالِ 2013 توسط باشگاه بازیکنِ آزاد اعلام شد و به تیمِ دسته دومیِ آلمر سیتی پیوست.
 
یانسن ارزشِ خودش را در آلمر یک بارِ دیگر نشان داد و در 74 بازی 32 گل زد تا توجهِ آلکمار را جلب کند و در نهایت سالِ 2015 به این تیم بپیوندد. شروعِ زندگی در آلکمار برایِ یانسن ساده نبود و او هشت بازی بدونِ گل را در اردیویزه تجربه کرد. اما دو گلی که مقابلِ توئنته زد برگ را برایش برگرداند.
 
یانسن در نیمه‌یِ دوم فصل 20 گل در لیگ زد، اولین بازیکنی که در 52 سالِ اخیر موفق به چنین کاری شده بود، و مجموعِ 27 گلش در 34 بازی برایِ آقایِ گل شدنش کافی بود. درخششِ یانسن در چشمِ تیم ملی و دنی بلیند دور نماند. او در اوایلِ سالِ 2016 برایِ اولین بار پیراهنِ هلند را به تن کرد که موفق شد در پنج بازی، سه گل بزند، از جمله یک گل مقابلِ انگلیس در ومبلی.
 
درخششِ یانسن در فصلِ 2016-2015 باعث شد تا او جایزه‌یِ "یوهان کرویف" به عنوانِ بهترین بازیکنِ جوان فصل را هم از آن خودش کند، افتخاری که پیش از این نصیبِ تاتنهامی‌هایِ دیگری مثلِ رافائل ون در وارت و کریستین اریکسون شده بود.
 
سبکِ بازی
 
یانسن مهاجمِ هدفِ درجه‌یِ یکی است، با فیزیکِ مناسب و قدرتِ تمام‌کنندگیِ بالا. اما این تنها خصوصیتِ بازیِ او نیست. یانسن در نقشِ مهاجمِ لینک هم بازی می‌کند، با حفظِ توپ پشتِ به دروازه و پاس‌هایِ دقیقش برایِ وارد کردن بازیکنانِ کناری به جریانِ حمله. خودِ یانسن گفته دوست دارد کنارِ هری کین بازی کند: «فکر کنم بتونیم بازیِ همو کامل کنیم. من میتونم خیلی چیزها از کین یاد بگیرم.»
 
گل‌هایِ زیادی که یانسن این فصل در اردیویزه زده، نوعِ بازی‌اش و این حقیقت که ون نیستلروی هم فوتبالش را از دسته‌یِ دومِ فوتبالِ هلند شروع کرد، باعث شده تا مقایسه‌ها با کمکِ مربیِ حالِ حاضرِ تیم ملی زیاد به گوش برسد. خودِ یانسن با اینکه یک بار با شیطنت به "دِ تلگراف" گفت: «آمار من از نیستلروی بهتره»، اما اعتراف کرده مهاجمِ افسانه‌ای هلند کمک زیادی به پیشرفتش کرده است: «من در موردِ شرایطی به خصوص باهاش حرف زدم و اون هم با استفاده از غریزه‌یِ گلزنیش منو راهنمایی کرده.»
 
درباره‌اش می‌گویند
 
ویم یونک (هافبکِ سابقِ آژاکس و هلند): «یانسن هم خیلی خوب از موقعیت‌هایش استفاده می‌کند و هم یک بازیکنِ تیمی واقعی و پرتلاش است. مهمترین کیفیتِ او در این بعد کنترلِ توپش است.»
 
گستون تومنت (مربیِ سابقِ یانسن): «حتی یک روز هم نیست که او با تمامِ وجود تمرین نکند. این نشان از کاراکترش است، از روحیه‌یِ جنگنده‌اش، عاملی که مهمترین نقطه‌یِ قوتش است: یانسن نود دقیقه با تمامِ وجود می‌دود و مدافعینِ حریف را درگیرِ خودش می‌کند.»
 
ماریو ملچیوت (مدافعِ سابقِ چلسی و هلند): «از نظرِ قدرت و تکنیک هیچ بحثی در بازیِ یانسن نیست. فقط مسئله این است که آیا می‌تواند با فشار و انتظاراتِ لیگِ برتر خودش را تطبیق بدهد یا نه.»
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-13 11:03:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر