فهرست
گزارش ویژه: روبین‌کازان ملزم به انتقال آزمون به روستوف است
گزارش ویژه: روبین‌کازان ملزم به انتقال آزمون به روستوف است

گزارش ویژه: روبین‌کازان ملزم به انتقال آزمون به روستوف است

آی اسپورت - پرونده انتقال سردار آزمون به روستوف به یکی از اخبار مهم این روزهای رسانه‌های ورزشی روسیه تبدیل شده است.  در همین راستا روزنامه اقتصاد روسیه در بخش ورزشی خود پرونده آزمون را به‌طور ویژه‌ای مورد بررسی قرار داده و نگاهی به قیمت واقعی این بازیکن داشته است. آیران، نویسنده روسی گزارش خود را این‌گونه آغاز کرده است:

وضعیت سردار آزمون پس از ترک تمرینات تیم روبین‌کازان هر لحظه در حال پیچیده‌تر شدن است و طرفین این مناقشه نیز سکوت اختیار کرده‌اند. طبق قرارداد منعقد شده در ماه اوت 2015 باشگاه روستوف اجازه خرید سردار آزمون را پیدا کرده بود و در آن به مبلغ 5.5 میلیون پوند اشاره شد. این مبلغ براساس قیمت فروش آزمون در همان زمان معادل هفت میلیون یورو و یا 5.5 میلیون پوند تعیین شده بود. باشگاه روستوف با ارسال درخواست رسمی خرید سردار آزمون و پرداخت مبلغ موردنظر تا تاریخ 15 ژوئن 2016 در 30 روز کاری می‌توانست مالک بازیکن ایرانی شود.

این نویسنده سپس به عدم ارسال درخواست رسمی باشگاه روستوف اشاره و خاطر نشان کرده است: پس از عدم ارسال درخواست باشگاه روستوف که سردار آزمون را به‌صورت قرضی در اختیار داشت، او به دور جدید تمرینات تیم روستوف بازگشت. آزمون حتی در چند جلسه تمرینی زیر نظر خاویر گراسیا، سرمربی جدید اسپانیایی همراه سایر بازیکنان شرکت کرد.

پس از حضور آزمون در تمرینات روبین‌کازان، باشگاه روستوف با ارسال درخواستی به همتایان کازانی خود خواهان اعلام شماره حسابی جهت واریز مبلغ 2.5 میلیون یورو جهت خرید قطعی ملی‌پوش ایرانی می‌شود. مسولان باشگاه روستوف در این درخواست به توافق مستند خود با مدیریت پیشین باشگاه روبین‌کازان نیز برای انتقال قطعی سردار آزمون اشاره می‌کنند.

آیران در ادامه این گزارش با میخاییل پروکوپتس، وکیل مطرح ورزشی روسیه که سالیان طولانی با قربان بردیف، همکاری می‌کند نیز گفت‌وگو کرده است. پروکوپتیس در مورد پرونده سردار آزمون گفت: مسئله کاملاً روشن است. سردار آزمون با باشگاه روبین‌کازان قرار دارد، اما باز هم اشاره می‌کنم به بحت انتقال این بازیکن که باید بارها تکرار کنم. باشگاه روبین‌کازان ملزم به انتقال سردار آزمون به تیمی دیگر طبق رقمی تعیین‌شده و حتی باشگاه روستوف درخواست رسمی را برای انتقال این وجه ارسال کرده است.

پروکوپتس افزود: باشگاه روبین‌کازان درخواست ارسالی روستوفی‌ها را نادیده گرفته است! حالا این سوال مطرح می‌شود که چه کسی کارشکنی می‌کند؟ آزمون یا باشگاه روبین‌کازان؟ البته قراردادی که کازانی‌ها مدام از آن می‌گویند در هیچ جا ثبت نشده است. نه در فدراسیون فوتبال روسیه و نه در فیفا! این مسئله باعث پیچیگی پرونده شده است. البته باید تا پایان جلسه ویژه در فدراسیون فوتبال روسیه صبر کنیم. هر چند احتمال دارد باز هم واقعیت‌های پرونده آزمون روشن نشود و اتفاق جدیدی رخ ندهد. سردار آزمون یک بازیکن بین‌المللی است و مسلماً پرونده شکایت خود را از طریق فیفا پیگیری خواهد کرد.قربان بردیف، سرمربی تیم روستوف نیز سعی می‌کند تا با استفاده از زمان از حضور سردار آزمون در تیمش جهت فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا مطمئن شود. سران باشگاه روستوف نیز با اطلاع از این مسئله در تلاش هستند تا زمینه خرید و انتقال او را برای تکرار موفقیت‌های فصل قبل فراهم کنند.

منبع: تسنیم
     
آی اسپورت
2016-07-13 12:02:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر