فهرست
گزارش ویژه: بررسی تاریخچه اتهام خیانت در استقلال
گزارش ویژه: بررسی تاریخچه اتهام خیانت در استقلال

گزارش ویژه: بررسی تاریخچه اتهام خیانت در استقلال

آی اسپورت - دوباره بحث خیانت و توطئه و از این جور چیزها در استقلال باز شده. فرزاد مجیدی، پرویز مظلومی و نوازی حرف از خیانت در استقلال فصل قبل زده اند. این حرف بهانه ای شد تا کلا به تاریخچه خیانت و توطئه و اینجور چیزها در استقلال بپردازیم.
 
ماجرای دربی ۶ تایی
اولین بار پس از دربی ۶ تایی سال ۵۲ بحث خیانت در استقلال مطرح شد. علی جباری بعدها در گفت و گویی با خبرآنلاین گفت یک عده از بازیکنان در آن مسابقه خیانت کردند و بالغ بر ۴۰ سال است عذاب وجدان می کشند. از روزی که استقلال آن بازی را باخت، نام جواد الله وردی مطرح شد چراکه آن روز بازی ضعیفی انجام داد. همان روزها تیمسار خسروانی هم به دلیل اختلاف به الله وردی او را اخراج کرد تا راهی پرسپولیس شود. پس از تمام این ماجرا و حرف های غیر مستند،نصرالله عبداللهی در سال ۹۲ مصاحبه ای کرد و گفت: «الله وردی هیچ خیانتی نکرد و تازه با دست شکسته برای استقلال بازی کرد. حتی یکی دو سال بعد می خواست به استقلال برگردد که بازیکنان جمع شدند و نگذاشتند.
 
شکست عجیب و برکناری حجازی
در بهار سال ۷۸ ناصر حجازی به دلیل شکست ۴ بر ۳ استقلال مقابل سایپا از کار برکنار شد. آبی ها ۳ بر یک از حریف پیش بودند ولی در نهایت با آن نتیجه عجیب باختند تا هزار و یک شایعه مطرح شود. چند روز بعد از این دیدار جنجالی، مرحوم حجازی در مصاحبه ای جنجالی با یکی از رادیوهای خارجی، پرده از یک اتفاق عجیب برداشت و گفت: «بعضی از بازیکنان استقلال به من خیانت کردند و در عزل من نقش داشتند.» این دومین باری بود که بحث خیانت خیلی جدی در استقلال مطرح شد.
 
از دست رفتن قهرمانی جنجالی
در خرداد سال ۸۱ استقلال در اولین دوره لیگ برتر، با مساوی مقابل ملوان هم می توانست قهرمان شود اما یک بر صفر به حریف شمالی خود باخت تا پرسپولیس در آزادی قهرمان شود. همان زمان رسانه ها چیزهایی سر بسته نوشتند که بعضی ها در زمین راه می رفتند تا تیم قهرمان نشود. در تابستتان سال ۹۰ منصور پورحیدری در گفت و گویی مفصل  گفت: «در آن بازی به استقلال خیانت شد. یک روز اتفاقات بازی ملوان را افشا می کنم آن هم روزی که بلیط ترک ایران دستم باشد و بخواهم برای همیشه از کشور بروم.»
 
خیانت در دربی؟!
در زمستان سال ۹۰، یکی از عجیب ترین دربی های تاریخ رقم خورد. استقلال دو بر صفر جلو بود و چندین و چند موقعیت از دست داد. پرپسولیس هم ۱۰ نفره بود و همه چیز برای برد مهیا. مظلومی هم با دست به هواداران جو می داد. به ناگهان در ۱۰ دقیقه آخر، ورق برگشت و پرسپولیس سه گل زد تا برنده بازی باشد. پرویز مظلومی مدتی بعد در گفت و گو با خبرورزشی درباره آن شکست گفت: «من از شما و مردم می خواهم گلهای پرسپولیس را در آن بازی نگاه کنید. قشنگ دقت کنید ببینید چه اتفاقاتی می افتد. به پرویز مظلومی در آن بازی خیانت شد.»
 
خیانتی که جدی نبود!
سال ۹۲ وقتی استقلال فصل را با ششمی به پایان برد، یکی از اعضای سابق کادر فنی این تیم در مصاحبه ای گفت چند بازیکن در این تیم خیانت کردند و دوست نداشتند تیم نتیجه بگیرد. این موضوع با واکنش بعضی از بازیکنان همراه شد و خیلی زود هم این جو خوابید تا معلوم شود از ابتدا جدی نبوده است.

منبع: خبر آنلاین
  ۵  
آی اسپورت
2016-07-14 11:03:37
نظر دهید
۵ نظر
-
پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۲:۱۷
یعنی تمام تاریخ این تیم پر بوده از خیانت کار!!؟؟
-
پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۳۰
بررسی تاریخ توهم توطئه در باشگاه کیسه
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۲:۱۹
ظرفیت ! کاش بجای اینکه تلسکوب بدست بگیرند و دنبال ماه و ستاره باشند کمی هم ظرفیت داشتند بلکه در کنار لوگوی سوراخ در سوراخ بر روی پیراهن شان نقش می بست ...
عاشقتم سرخ دل
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۲
اینا همش توجیه فقط. هر جا باختن خیانت بوده- بقول افشین خان ما به سه بازی مفتخریم شیش تاییا . نه نفره و 10/10/3
. چرا اینقد بی منطقن اینا پس چرا وقتی ما دقیقه نود از قربانی و مجیدی گل خوردیم نگفتیم خیانت. اگر هم خیانته از بی عرضگی خودتونه که همیشه خیانتکاران در تیم دوم پایتخت حضور دارند
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
توهمات کیسه ای. باختید بگید مردانه بگید باختیم فوتباله یک روز میبری یک روز میبازی الکی بردهای دیگران رو لوس نکنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر